Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

Odgledala treću. 

Božemiprosti,scena sahrane je nešto najpotresnije i najužasnije, što sam odgledala u igranom programu. Ne računam dokumentarne programe o Aušvicu i sličnim monstruoznostima.

Link to comment

O da, najumjetničkiji momenat u seriji do sada.

 

Jasno je da ovo neće da omane do kraja. Savršeno provlače fakte kroz dramatizaciju - potencijalno trovanje Dnjepra, naivni idiot Legasov, zajebani šef rudarske grupe,  Gorbačov koji brine za pisanje zapadne štampe, ono što je ostalo od vatrogasca, mini krimić u vezi sa istragom koju vodi profesorica.. Minuti su letjeli uz EP03.

 

Link to comment

brilijantno

 

savršeno vođena priča, znaš šta će da se desi tj. desilo se već, a tenzija raste iz scene u scenu. ščerbina i legasov pokidali

čak i one prolazne scene(sa davanjem mita med sestri i vic) iako tendenciozne bivaju lakše varljive posle onakvog kraja epizode

Link to comment
On 17.5.2019. at 22:37, autsajder said:

 

 

Serija za sada ima potencijal da djeluje na globalnu javnost više od svih antinuklearnih akcija.

 

 

 

 

o da

Link to comment

Jako je dobro ovo, nemam zamerki. Sahrana mi nije najpotresnija, izdvojio bih momenat kad vatrogasac na terenu skonta da je u pitanju veliko sranje, pucketanje u sceni sa roniocima, ma ludilo jebeno

Link to comment

Lep te sta sam ovo upravo odgledao

 

scenario, rezija, fotografija, nenadjebivo integrisan i neprimetan CGI, nenadjebivi dizajn zvuka, kasting (sve same ruske glavudze) , scena, rekvizit/kostim, sve do jebenih frizera koji su udesavali tetke za evakuaciju - krivo mi je jedino sto na ruskom nije snimljen.

 

Prve dve jebu kevu i otca, trecu ne znam gde ste nasli (gledao preko EONa)

 

opasna serija

 

OK dodaje to sto je snimano po dogadjaju kojeg se vecina nas dobro seca, ima tu vrstu tezine ali to je dobro potkrepljeno talentima ekipe koja je ovo radila.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...