Jump to content
IGNORED

Jabuke


kud_genijalci

Recommended Posts

4 hours ago, kud_genijalci said:

Delišes se poslednjih decenija degenrisao i mutirao u albino geni smit, nema one nekadašnje slasti i misterije.

Ovo je tako istina, em je ne možeš prepoznati po boji, em ukus nikakav. Ja par puta uzeo misleći da je Greni.

Link to comment
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    12

  • kud_genijalci

    7

  • mraki

    5

  • slepa živana

    5

4 hours ago, kud_genijalci said:

Delišes se poslednjih decenija degenrisao i mutirao u albino geni smit, nema one nekadašnje slasti i misterije.

Tačno.

Bukvalno najbolje voće (da ne kažem hrana) na svetu. A tripujem da tih jabuka (zlatni i zeleni delišes, i one crvene kao iz Snežane i 7 patuljaka al što nisu brašnjave nego yummy) sa oniiim staaarim ukusom više nigde nema.

Kod nas u kući su se jabuke uvek kupovale na po 5-6 kg u cugu, pošto sam ja sama bila u stanju da pojedem (bar) kg dnevno. Mislim da sam detinjstvo provela u krevetu čitajući Agatu Kristi. dr laku literaturu ili stripove, među otpacima od jabuka i uz povremene povike: - Crno dete, opet si pojela sve jabuke!?!

 

Živele 🍏🍎🍏🍎🍏🍎

Link to comment
9 hours ago, pt 2.0 said:

 

Bukvalno najbolje voće (da ne kažem hrana) na svetu. A tripujem da tih jabuka (zlatni i zeleni delišes, i one crvene kao iz Snežane i 7 patuljaka al što nisu brašnjave nego yummy) sa oniiim staaarim ukusom više nigde nema.

 

 

sad ima na pijaci, sveze, hrskave, prstave, socne jako ukusne jabucice, kilo je od 30 do 50 dinara, batalila sam breskve koje obozavam zbog zlatnog delisesa. i sve letnje i ranojesenje jabuke bez obzira na sortu koje se prodaju sa drveta, a ne iz skladista su takve. 

 

 

Link to comment
11 hours ago, ToniAdams said:

orgenik, a?

Pa jel ima lepse nesto i slasnije od onih kad iz zemlje iskopas one sto su prve pale sa drveta pa odstojale zgazene u blatu? To je prava priroda, takvo neces naci na policama organskog voca u supermarketu

Edited by Duci Simonovic
Link to comment

Na selu..ispred kuce.

Posadjene vise kao ukras, jer ih svaka kuca ima ispred, klupicu i par stabala, mahom jabuka.

Ove godine rodile nenormalno. Koliko znam, neprskane.7444b0ff5d5fda6ba58ad175259562c3.jpg

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Duci Simonovic said:

Pa jel ima lepse nesto i slasnije od onih kad iz zemlje iskopas one sto su prve pale sa drveta pa odstojale zgazene u blatu? To je prava priroda, takvo neces naci na policama organskog voca u supermarketu

:lolol:

 

pisao je vasudeva traktat o jabukama samo se ne sećam na kojoj temi.

 

a što se tiče branja sa drveta, moja baba kaže da treba da odstoje dan dva, da se ne jedu odmah. a ne znam zašto. meni stoje već par nedelja u jednoj baš lijepoj staklenoj činiji i mirišu predivno. kao glejd.

Link to comment
1 hour ago, nisam ja said:

ja kupio neke greni smit pre par meseci. svidelo mi se što su male. one velike su too much. 

mislim da još imam poneku nepromenjenog habitusa. 

moja baba, dakle moja baba drži na tavanu i po celu zimu te koje joj rastu u dvorištu. nekako ih samo rasporedi u gajbice da se ne dodiruju i čini mi se neke novine među njih

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...