Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

2 hours ago, James Marshall said:

Možda sam isuviše sklon da veličam taj period fudbala jer sam tad najviše pratio, ali mrtva mi je trka između Zube i Zidana za najboljeg igrača posljednjih 30-ak godina. Ne znam za koga bih se prije odlučio, Zubu sam više volio da gledam, bio je igrač za ćejf, ali to kako je Zizu dominirao na terenu, kako je uvijek bio najbolji je jednostavno bila fudbalska poezija. 

Naravno da si potpuno subjektivan tu - i jedan i drugi, uz svo postovanje, nisu imali konstantnost ni dugotrajnost Messija i laznog Ronalda. 

 

Pri tom, ja o Zidaneu imam daleko losije misljenje nego vecina, izgleda. Bio je genije, ali to je vise bilo periodicno. Imao je citave sezone slabog  fudbala, sa 2-3 spektakularna i bitna gola.. Meni ipak dosta iza Messija i oba Ronalda 

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
1 minute ago, gervasius twinkleminkleson said:

Naravno da si potpuno subjektivan tu - i jedan i drugi, uz svo postovanje, nisu imali konstantnost ni dugotrajnost Messija i laznog Ronalda. 

 

Pri tom, ja o Zidaneu imam daleko losije misljenje nego vecina, izgleda. Bio je genije, ali to je vise bilo periodicno. Imao je citave sezone slabog  fudbala, sa 2-3 spektakularna i bitna gola..

Nisi pročitao moj sledeći post :D

Link to comment
Just now, James Marshall said:

Pazi, tehnički nisam siguran da je Zuba bolji. Zizu je imao neviđenu kontrolu lopte, neviđenu nogu. Sjeti se gola u finalu LŠ. Ili onih rolinga kojima je ponižavao protivnike.

 

 

Zaista mi objasnjavas Zidana? :)

 

Kad se igra ubrza do samih granica, rec tehnika dobija novo znacenje. Zato je Zuba toliko poseban. Ronaldo je bio najbrzi igrac s loptom u istoriji ove igre, njegova kontrola u punom trku je stvar iz neke druge dimenzije. Igrati tamo gde je najgusce i najteze i ponizavati i ploditi na onakav nacin svoje protivnike je vrhunac fudbalske igre

Link to comment
2 minutes ago, gervasius twinkleminkleson said:

Naravno da si potpuno subjektivan tu - i jedan i drugi, uz svo postovanje, nisu imali konstantnost ni dugotrajnost Messija i laznog Ronalda. 

 

Pri tom, ja o Zidaneu imam daleko losije misljenje nego vecina, izgleda. Bio je genije, ali to je vise bilo periodicno. Imao je citave sezone slabog  fudbala, sa 2-3 spektakularna i bitna gola.. Meni ipak dosta iza Messija i oba Ronalda 

 

Btw. mislim da se i dalje rasplinjujemo jer ove rasprave "bolji, gori" uključuju toliko faktora - po meni, Zidan je svakako imao bolju karijeru od Zube, nažalost. Zuba je imao nevjerovatne peakove ali je izgubio brdo sezona iz nesretnih razloga. Sa druge strane, možemo se diviti konstantnosti Ronalda i fizičkim karakteristikama, Mesiju i njegovom prevazilaženju fizičkih limita u sve zahtjevnijem modernom fudbalu... Svaki od njih ima svoje argumente. 

Link to comment
3 minutes ago, gervasius twinkleminkleson said:

Naravno da si potpuno subjektivan tu - i jedan i drugi, uz svo postovanje, nisu imali konstantnost ni dugotrajnost Messija i laznog Ronalda. 

 

Naravno da nisu kad nisu imali ovakvu medicinu i zastitu od mesara. Drugo vreme, drugi kriterijumi. Ali pisali smo o tome mali milion puta. Medjutim, delim tvoj stav da je Zidan dosta ispod Mesija i Kristijana.

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

Zaista mi objasnjavas Zidana? :)

 

Kad se igra ubrza do samih granica, rec tehnika dobija novo znacenje. Zato je Zuba toliko poseban. Ronaldo je bio najbrzi igrac s loptom u istoriji ove igre, njegova kontrola u punom trku je stvar iz neke druge dimenzije. Igrati tamo gde je najgusce i najteze i ponizavati i ploditi na onakav nacin svoje protivnike je vrhunac fudbalske igre

 

Ali je to i dalje jedan aspekt fudbala, kažem, fudbal možemo gledati i kao umjetnost i kao organizovano djelovanje, i kao taktičko nadmudrivanje, kao timsku aktivnost, kao pojedinačne učinke i kao korporativnu aktivnost i u svakim od njih neko od pomenutih bi se kotirao drugačije.

Link to comment
20 minutes ago, Meazza said:

Zidan bolji 1 na 1 od Ronalda? As in: go past the opponent with the ball? Na ovo nemam komentar. 

 

A finale 98 posle epi napada kao argument je vrh.

Epi napad, crna magija i vanzemaljci.

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

 

Ali je to i dalje jedan aspekt fudbala, kažem, fudbal možemo gledati i kao umjetnost i kao organizovano djelovanje, i kao taktičko nadmudrivanje, kao timsku aktivnost, kao pojedinačne učinke i kao korporativnu aktivnost i u svakim od njih neko od pomenutih bi se kotirao drugačije.

 

Pisali smo i o ovome onoliko. Nikakva umetnost i slicno; rec "bolji" za mene ima samo jedno znacenje - da imam jedan tim i da se utakmica tice zivota i smrti, kog igraca bih ubacio. 

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Pisali smo i o ovome onoliko. Nikakva umetnost i slicno; rec "bolji" za mene ima samo jedno znacenje - da imam jedan tim i da se utakmica tice zivota i smrti, kog igraca bih ubacio. 

 

Eto, sad opet ograničavaš na jednu tekmu, fudbal se uglavnom igra po sezonama :D

 

Nisam ni ja ljubitelj svođenja na te momente dugovječnosti, pouzdanosti, te neke korporativne aspekte, ali jbg, ja gledam širu sliku. Da imam brdo para i da mogu da dovedem igrača u svoj klub koji bi mi pružao najviše zadovoljstva, ja bih doveo Ronaldinja iz najboljih dana. Ali pitanje da li bih s njim nešto osvojio.

 

No, kao što smo utvrdili, preširoke su ovo teme, nijedna definicija koja se do sad pojavila me ne zadovoljava, ostaćemo na subjektivnom utisku :D

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

A sezone se sastoje od cega, od kisele vode? 

 

 

Pa ne znam, ti reče npr. da je Zuba vodio Inter i bio vođa na terenu dok je bio u Interu, a on čovjek u pet sezona skupio manje od sto utakmica u svim takmičenjima. Jebiga, nije baš bio etalon pouzdanosti, jebiga ne možeš biti vođa svaku treću utakmicu. Kažem, pričamo u različitim kategorijama. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...