Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

23 hours ago, ArleKino said:

 

 

 

Jest, jedan od najpotcijenjenih golova u finalu CL, najviše zbog Rickenovog gola. Ušao Alex sa klupe, ako se dobro sjećam. Juve je imao Bokšića, Vierija i Amorusa te sezone, prejak napad. Malo kad se desilo da neko uđe kao veći favorit za CL, a da tako ispuši. Možda i jer se finale igralo u Minhenu.

bio je juve vrlo dobar u tom finalu, zizu je imao stativu, vieriju poništen gol, klos vadio par puta iz samog ugla...

Link to comment
19 minutes ago, MocaVukotic said:

ja nisam prepoznao samo rominog na broju 33, znači 49/50

 

taj vaš romin ima inicijale TB i nije žabar

 

Ja sam mislio da je mozda:

 

abel-balbo-1.jpg

 

Zapravo dosta lice. Nikad se ne bih setio.

Link to comment
1 hour ago, Ezekijel said:

Nedjelja u 20:30 bila rezervirana za talijansku ligu na htv. Sjecam  se jedne opake tekme. Bari:Milan 3:5. U Milanu igro neki opaki lik, zabio 4 komada. Ne mogu se sjetit imena sad.

 

Haha, guglam sad da vidim sta koj djavo i onda skapiram da se zajebavas :D

 

47/50, slazem se, dosta lagan kviz.

Probao sam sampione PL, dogurao do nekih 80%, dosta zajebanije. Ima i za Seriju A, ali samo period 1996-2011 pa je sranje.

Link to comment
9 hours ago, W.F.C. said:

Ezekijel, jel to bio neki trend bio da ako navijas za Hajduk navijas i za Lacio ili ga simpatises ili sta? Cuo sam od druga tu pricu pa pitam.

 

Mislim da je to vezano za Bokšića. On je 1993. prešo u Lazio. Sjećam se da sam u SD čito tekst novinara Reića nešto u stilu "---mislim da kod nas nema pasioniranijeg čitatelja svih stranih novina, stalno čitam i uspoređujem što pišu novinari o našim sportašima.....ali, ovo kako su Talijani primili Bokšića i s kakvim hvalospjevima pišu o njemu još nisam doživio..."  I onda su bile preslike članaka iz Gazzete i Coriere dello sport s tekme Lazio - Juve 3:1. Sjećam se da je ovako nešto išlo: "..Kohler će ga dugo pamtiti, tog plavokosog akrobatu i hodača po žici....prvo je raspolovio prečku pa glavom zabio akrobatski gol....." tako nekako, naravno da se ne sjećam više.

 

 

Tu je ta tekma.

 

Uglavnom, gdje smo stali, da....mislim da je Lazio dominatno vezan za Bokšića,i da ga je tako većina Hajdukovaca i Hrvata počela pratit. Ja sam bio luđak. Mislim da sam u nekih 6-7 godina malo koju tekmu propustio na radiju. A, prijenose ili snimke sam gledo s Laziovom zastavom raširenom na stolu. 

Čak sam ozbiljno razmišljao i o tetovaži grba. Srećom, to se nije dogodilo. 

Edited by Ezekijel
Link to comment

kad smo kod Parme...

kakva kompilacija!

Faustino :Hail::Hail:

bez obzira sto cifra od 26 golova deluje mizerno. ipak je to ona Seria A gde je dati gol bilo uspeh samo po sebi. a i 25 golova je dao za 4 sezone,  od kojih u zadnjoj igra samo 6 utakmica (2 gola) pre transfera u Newcastle. onda ide pauza od 2 godine pa povratak 98/99 i 1 gol u 12 pojavljivanja, uglavnom sa klupe.

 

 

Edited by Svarog
Link to comment

Asprilja je imao tu nesrecu da igra u vremenu kada napadaci nisu bili zasticeni, moglo ih se tuci ceo dan i eto mozda bi neko dobio zutu kartu. Slicno je i sa Kolumbijom tog vremena, da su Valderama i Asprilja imali danasnje sudije... Posto je ovo tema nostalgicnog tipa, ovo je poslednja vintage utakmica koju sam pogledao (naterala me ova tema),  legendarni Zola  i Asprilja koji je fauliran cirka 10 puta na ovom mecu, ubise coveka. https://footballia.net/matches/parma-calcio-uc-sampdoria.  

Kalco kviz jeste lagan, ali ove ostale (bundes, la liga, premier..) mnogo sam slabije odradio, kalco se najvise pratio ipak:)

Link to comment

Da. :D Primera 36/50, Premiership 52/65, Bundesliga 38/50. Pogotovo ne znam ljude iz prve polovine devedesetih. 

Kakvih tu sve kvizova ima, stvarno za razvod/otkaz/obnovu godine. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...