Jump to content
Sign in to follow this  
mrdja

Calcio nostalgija

Recommended Posts

ToniAdams

Sakić je čovek koji je prvi ozbiljno načeo Ronalda, sećam se intervjua koji je dao za tempo, gde priča kako mu je ceo stadion aplaudirao dok je izlazio zbog crvenog i kako je bio ponosan. Mislim da i mi trebamo biti ponosni.

Meni je možda i omiljeni igrač, da ne kažem, najomiljeniji, bio Alvaro Rekoba, malo prebrz za svoje saigrače, ko Džejson Vilijams u basketu, al zato slobodnjak najbolji posle slininog i možda zolinog. 

Ezekijel

Imali ste i onoga jednoga  u Salernitani. 

Mi smo ih imali ponešto, ali po meni najveća faca - Ivan Javorčić. Lik je iz RNK Split došao u Bresciu i sa 18-19 godina igrao u prvih 11 protiv svih velikana u zlatnoj eri calcia.

goofs

Meni u secanju nesto da ga je Sakic drugi naceo, Ronaldo je vec imao jednu dugu povredu i na prvoj utakmici po povratku ga ovaj mesar sacekao.

ToniAdams

Jebem li ga, al sećam se starta u nogu ko da je juče bilo

Cane Vukic Prebranac
2 minutes ago, Ezekijel said:

Imali ste i onoga jednoga  u Salernitani. 

Mi smo ih imali ponešto, ali po meni najveća faca - Ivan Javorčić. Lik je iz RNK Split došao u Bresciu i sa 18-19 godina igrao u prvih 11 protiv svih velikana u zlatnoj eri calcia.

Дражен Болић. Мислим да сад тренира Партизанове јуниоре или тако нешто.

Бреша је била једна од најготивнијих екипа Калча. И прије Бађа. А тек кад је он дошао :wub:

W.F.C.

A polusatni pregled kola Milorada Djurkovica nedeljom u 19h na drugom preuzet iz studija TV Crne gore... Nikad do tad mislim da nisu prikazivani pregledi neke strane lige. Prva polovina devedesetih.

goofs

Haha, i ona socijalna grafika Serije A koju nisu menjali od ‘68me

ArleKino
13 minutes ago, W.F.C. said:

A polusatni pregled kola Milorada Djurkovica nedeljom u 19h na drugom preuzet iz studija TV Crne gore... Nikad do tad mislim da nisu prikazivani pregledi neke strane lige. Prva polovina devedesetih.

Pred sami rat je bio Penal, znam da je išlo na TV SA i da sam se ložio da to gledam. Muhamed Masleša je vodio emisiju. Išli su golovi iz Francuske, Njemačke, Italije...ne sjećam se je li još neka liga bila.

Inter-Lecce 6-0, Ronaldo je tu ozbiljno nastradao, ali je on i sezonu prije proveo u bolnici (nije igrao na OT-u, recimo, propustio je i obje protiv Lazija).

Ezekijel

Davor Vugrinec, solidnih 19 golova za Lecce u sezonama 00-02.

I čuvenih 0:1 na San Siru '01. 

Baš, kad pomislim Inter dušu dao za neke povijesne tekme i rasturačine od znanih i neznanih. 

Meni bio drag više onako, načelno, ali što se nogometa tiče bili su uglavnom užas za gledat. 

One jedne godine su igrali polufinale sa Milanom u CL. Dvije utakmice, pa produžeci, a ne znam je li bila ijedna krštena akcija sve skupa. 

W.F.C.

2002/2003...tri ITA polufinalista CL, i naravno Milan osvaja.

goofs

Milan sa gol razlikom 1:1 u tri meca 1/f i f

:D

Ruku na srce sudija je zajebo to finale, ponistio Sevcenku cist gol u prvom poluvremenu.

W.F.C.

Dobro, to je ipak polufinale i finale...ipak mislim da je Zvezdinih 3:2 u 6 utakmica grupne faze LE prosle sezone daleko veci kuriozitet, mozda i rekord svih grupnih faza svih UEFA takmicenja do sad :D

ArleKino
21 minutes ago, W.F.C. said:

Dobro, to je ipak polufinale i finale...ipak mislim da je Zvezdinih 3:2 u 6 utakmica grupne faze LE prosle sezone daleko veci kuriozitet, mozda i rekord svih grupnih faza svih UEFA takmicenja do sad :D

Lille je imao 1-2 u CL 2005-06, završili 3. u grupi (ispred Uniteda kojem su dali jedini gol). :D

Ezekijel

Tad su bili oni neki neredi, odnosno žandari izmlatiše navijače Jedinstva. 

Jbt, zastrašujuće koliko detalja vezanih uz nogomet zapamti čovjek kroz godine.

Pogotovo u tvom slučaju. :D