Jump to content
IGNORED

Sharp Objects


Bojan

Recommended Posts

Sustigoh. Ok, ako hocemo da budemo skroz objektivni seriji se mogu zamerti neke stvari, ali generalno mi bas prija, lepo vozi i pored poslovicne™ razvucenosti (svakako, i ovo je jos jedna serija koja moze ici u onu kategoriju "nekad su od ovoga pravio 1,5-2-2,5-satni vrh film, a sad je potrebno 6-8-10 sati", ali dobro takav je trenutak, pomirimo se s tim). 

 

Nisam citao knjigu, ali iz nekog razloga ocekujem opasan kraj, valjda nece izneveriti. 

 

I da, Ejmi obozavam. Polako, ali sigurno izbija na drugo mesto iza Kejt VInslet :wub:

Link to comment
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bojan

    17

  • darling

    15

  • ToniAdams

    12

  • Arkadija

    6

6 hours ago, alec harvey said:

kako bre pamtite ta imena?

zapisujete?

ko je amma..?

 

amma je ema, mladja cerka, zapamtila sam jer ko tako glupo speluje emu. adoru sam zapamtila jer je ime neobicno, a kamilu sam zapamtila s foruma, i to je uvek zamisljam ko zivotinju kamilu. eto tako nekako ferceraju moje logicke kukce za sarp obdzekts. 

 

nego sto je dobar frajer onaj s kojim se kresnula, a nije detektiv, onaj drugi, sto ne znam kako se zove :D to pod 1. a pod 2, kako je moguce da nema njegovih roditelja, da im je jedno dete mrtvo, drugo osumnjiceno za mrdr, a roditelja nigde?! nema puno smisla. 

Edited by darling
Link to comment

ubica je neko ko je ujeden, mrzi me sad da vracam al cini mi se da je ona cirlidersica, devojka od brata/'ubice'' imala zavijenu ruku negde pocetkom serije... ili nesto tripujem..

Link to comment

Jebemu, jesam samo ja istripovao da nam je nedvosmisleno stavljeno do znanja ko je ubica?

Spoiler

Baba u belom jbg. I onaj krlo od muža je čupo zubad.

 

Edited by ToniAdams
Link to comment
6 hours ago, darling said:

pod 2, kako je moguce da nema njegovih roditelja, da im je jedno dete mrtvo, drugo osumnjiceno za mrdr, a roditelja nigde?! nema puno smisla. 

 

Ko kaze da ih nema, samo ih ne vidimo (tj. vidjamo ih jako malo) :D Mislim, sta ima sad tu, ljudi su u zalosti, kevu smo videli da je u alkoholiskoj poluhibernaciji, sin se iz vise razloga sklanja od njih,

Spoiler

a zvanicno je osumnjicen za ubistvo postao tek u ovoj epizodi kad su nasli bicikl i krv,

tako da cemo roditelje najverovatnije videti vise u poslednjoj epizodi (ne i nuzno, a mislim i da se ne pojave uopste ili da samo prodju kroz kadar nista serija nece izgubiti).

 

Sta hocu da kazem: da, seriji se mogu zameriti takve stvari (neko je npr. ovde, stranu-dve unazad, pomenuo, tacnije zapitao se, sta koji moj radi onaj detektiv tu sve vreme, sta istrazuje; ili kako adora i alan ne znaju da ema dolazi kuci kasno, pa jos odvaljena- opet, ko kaze da ne znaju, prosto ignorisu tinejdzerku ili naivno i slepo misle da je ona bolja i finija/nevinija nego sto stvarno jeste, ili joj tolerisu kasno dolazenje kuci nesvesni u kakvom stanju dolazi, ili sta god, itd.), ali mi sve posmatramo kroz kamil i serija je (najvise) o njoj, a samo mesto i svi likovi oko kamil uskacu u prvi plan i iz njega se povlace po potrebi. Prosto, mislim da serija nije primarno o mestu i njenim ziteljima (da jeste, zvala bi se tvin piks wind gap :D ) i zato takve stvari treba posmatrati drugacije, da ne kazem da ih treba zanemariti . 

 

 

1 hour ago, ToniAdams said:

Jebemu, jesam samo ja istripovao da nam je nedvosmisleno stavljeno do znanja ko je ubica?

  Reveal hidden contents

Baba u belom jbg. I onaj krlo od muža je čupo zubad.

 

 

 

pa i ja bih se slozio da je keva ubica, mozda uz pomoc muza krla, mozda sama. Njemu smo videli ugriz na saci, izmedju palca i kaziprsta u jednom trenutku, ali opet videli smo ga i kako se sam grize za tu istu saku. Da li je to bio neki flesbek ili se grizao u sadasnjosti, to cemo videti valjda.

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

neam pojma, meni su roditeljsko decji odnosi u seriji sasvim realisticni, ako se uzme u obzir da roditelji nisu bas u punoj mentalnoj snazi. 

najvise mi smeta ona starmala sto oce da bude popularna, ubedljivo najlosije napisan karakter. detektiv je tu da na kraju pomogne, iako je povredjen i iako je musko.

Link to comment

Meni dosta dobro.

Soundtrack fenomenalan (pogotovu prva epizoda, muzika kada se vraća kući i Kamil priča sa kevom). Sama kuća je fantastična, na momente kao da je neka bajka u pitanju. Ceo vizuelni deo serije mi komplet odličan. Videćemo rasplet, ali, verujem da neće usrati.

Mala Amma najbolje glumi. Ili barem najupečatljivije. Kamila je stondirana celu sezonu.

Hawaii Mate 10 Pro

Link to comment
On 23.8.2018. at 3:01, Mil@n said:

Soundtrack fenomenalan (pogotovu prva epizoda, muzika kada se vraća kući i Kamil priča sa kevom). Sama kuća je fantastična, na momente kao da je neka bajka u pitanju. Ceo vizuelni deo serije mi komplet odličan. Videćemo rasplet, ali, verujem da neće usrati.

 

 

Kuća je stvarno odlično urađena. Adora je tu postavljena kao dobra vila koja pazi na ćerke, ali i sve druge. To nam govori i njen stajling. Zapravo je Ammina kuća za lutke replika tog ambijenta i njeno uvođenje u nastavak te tradicije. Amma je obučena kao uzorna devojčica i tu se otkriva taj ženski mit ružičaste sobe iz detinjstva koja će prefarbati sve sadašnje i kasnije nedaće u životu. No, ono tamno uvek izbije. Tu se pojavljuje Kamil koja u crnoj majci sa dugim rukavima odudara (ili se možda baš uklapa kada nam se ukaže ono što se nalazi ispod tog sloja). Ona je i dalje lepa spolja, ali...

 

S obzirom da i kod Amme otpada ta fasada sa kućom i dobrom vilom ona će na neki način reagovati na tu protivrečnost. Možda je čak i u samoj replici (kućici za lutke) postavila neke signale kako stvari stoje ispod te spoljašnjosti.

 

b9zp1WP.jpg

 

5fLqtgK.jpg

Link to comment
On 22.8.2018. at 9:38, darling said:

 

meni se cini da smo ubicu otkrili u sedmoj, i da tu vise nece biti iznenadjenja. 

 

Nisam siguran na koga misliš.

(sad ide mega spojler, jer špekulišem oko samog ishoda)

 



Pretpostavljam da misliš na Adoru. Ja mislim da je ona sada potpuno razotkrivena sa svojom dijagnozom i da o njoj nema šta da se doda. Ona jeste trovala Marian (Kamilina mlađa sestra iz detinjstva), koja je kasnije umrla od posledica. Kamil je u jednom momentu odbila Adorine napitke i zato je bila odbačena. Čitava scena se ponovila u sadašnjosti, u sedmoj epizodi. Mislim da je ta kao briga o drugima zaokruživanje te Adorine opsesije i da ona nema neku dalju potrebu da ubija u drugačijem kontekstu. Možda učestvuje u nekoj igri ili podmetanju/zataškavanju oko tih ubistava, ali glupo bi bilo da je ovako razjasne i da je opet izvedu kao ubicu u poslednjoj epizodi. Pojavljuje se ona u nekoj sceni u beloj haljini u šumi, ali tu belu vilu u šumi je video samo onaj dečak čiju izjavu šerif nije uzeo za ozbiljno.

 

Za Ammu je ostavljeno prilično prostora da izađe kao ubica, što se negde dalo videti u šestoj epizodi. Malo bliže se otkriva njen karakter i želja da manipuliše drugima i bude voljena. Kaže kako je muškarcima lakše manipulisati nego ženama pa bi onda i njena frustracija bila usmerena na ove dve ubijene devojke koje su isto imale poseban karakter. Ona još uvek ne može da se otrgne iz Adorinih kandži i to je možda čini još opasnijom.

 

Tu je zanimljiva situacija i oko Džeki. Ona je Adorina generacija, po kući u kojoj živi bi se reklo da je i ona "old money". Videla je videla šta se dešava sa Adorom i njenim ćerkama. Htela je da ih zaštiti, ali neuspešno. Kasnije je prosto ostala utopljena u Wind Gapu i alkoholu. Mogla bi ona na kraju da odigra i neku zanimljivu igru i obračuna se sa Adorom.

 

Čirlidersica (devojka Džona Kina) je neki model Wind Gap lepotice koja već planira svoj život u tom miljeu. Ona, kao uostalom i druge žene Wind Gapa mogu biti naoko mirne i uklopljene, kasnije pod raznim sedativima i tv novelama. Ali mogu biti i tempirane bombe.

Link to comment
On 22.8.2018. at 17:33, gagilija said:

meni je fascinantno koliko se kamil oblokava...koliko to votke moze da popije plus ono sto stigne sa strane i ne padne u nesvest?

 

On 22.8.2018. at 17:40, darling said:

zato se i zove kamila :D a cudno je i da je onoliko debela, kad pije toliko zestine, a slabo i retko jede.  

 

Da, nije se videlo da nešto mnogo jede, osim onu pitu od višanja. Onaj detektiv joj je nudio doručak, a posle je zvao i na večeru, ali ga je ispalila. Ne znam da li kod nje važi ona poslovica "ko večera rakiju, doručkuje vodu".

 

Ja bih baš probao onaj kvalitetan južnjački burbon sa velikom kockom leda, iz čaše sa debelim dnom.

Link to comment

sve u svemu, ja u medjuvremenu odgledala patrika melroza, i sarp obdzekts cu gledati do kraja samo zato sto je ostala jos jedna epizoda. u patriku je ta tema kako roditelji detetu sjebu zivot obradjena na mnogo zanimljiviji nacin, ima duha, ima smesnog, a i muzika je bolja. 

takodje, s ovim minhauzenom baj proksijem, a i sa gone girl, sigurna sam da ova sto je pisala knjigu, uzme dsm i prstom ide niz poglavlja i podvlaci markerima raznih boja bolesti i poremecaje od kojih moze da sklopi pricu, nesto ko davincijev kod, samo psihijatrijski.   

sto se tice ubice, akov ec nije keva, ono cuturino s ujedom na koji da obratimo paznju ima smisla. ali iskreno, zabole me. sve je to dosadno i svi su dosadni i bzvzvnjakovici. 

Link to comment

ja sam ovo uzela da gledam, samo zato sto sam citala knjigu i jer glumi amy adams. knjiga mi je bila mega zbrzana i povrsna, a serija je nista bolja. 

kul snimljeno, dobra gluma, ali mega je sve usiljeno. 

i to nije zato sto je serija losa, vec sto je knjiga losa. a ova sto je napisala, potpisuje i scenario... tako da. jbg.

 

a ovo sto darling kaze za sjebane porodicne odnose i kako ih prikazati, potpisujem, patrick malrouse je fantastican.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...