Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

@crtamOrasi gde si brate po vlasnistvu :D

 

Quote

De Laurentiis [Napoli] to LaRepubblica: "I tried to get Allisson, but a little bird said me that Liverpool and Roma have the same owner. If true, they shouldn't be allowed to play the Champions League"

 

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podseticu te da je rec o maestru koji je izjavio ovo:

 

"If they want to go to England then in the end they're going to go" he said. "But they need to understand this: the English live badly, eat badly and their women do not wash their genitalia. To them, a bidet is a mystery."

 

https://www.telegraph.co.uk/sport/football/wags/3811655/English-women-dont-wash-their-genitalia-claims-Napoli-president.html

 

:lolol:

 

Tako da ne znam sta da kazem dalje, mada se zaista mogu povezati neka lica sa nekim mestima™. Sad da li je kapital samo slucajno poreklom iz Bostona u oba slucaja ili on zaista nesto zna nemam pojma. I za Pallottu se jeste tracarilo da samo obavlja posao za nekog drugog, koliko je to tacno ko ce ga znati.

Link to comment
23 hours ago, crtamOrasi said:

MIslim da si potcenio Rominu odbranu pre svega, prosle sezone je samo Juventus primio manje golova i to samo 4 manje.

 

Jeste da nema Alissona vise i niko ne zna koliki ce to biti faktor, ali je zato ostatak odbrane pristojno apgrejdovan. Fazio i Manolas su odlicni, ako sam nekada i imao dileme oko Grka, nemam ih vise, covek oce da pogine za Romu. Navika je ovde da se Kolarov gleda, imam utisak, kroz reprezentativne naocare, a covek je bio mozda i najbolji lb lige prosle sezone i jedan od najboljih u Evropi. Desno je Florenziju dodat oporavljeni Karsdorp i ocekujem da ga u dogledno vreme potisne sa pozicije. Potcenjuje se Florenzi redovno (i ja sam to uradio i prosloj recenici, jbg), a imao je sezonu u kojoj se vratio posle ozbiljne povrede i ponovo je bio jedan od najboljih desnih bekova lige, ni on sam nije neka krsina.

Plus kapiten Porta, supertalentovani Pellegrini levo i Bianda centralno i bespotrebno popljuvani Juan Jesus, covek koji pogresi jednom a trpi pljuvacinu cele sezone. Imao je odlicnu sezonu, sa nekoliko gresaka koje se desavaju svakome ko nije Maldini, jbg. A da, i Santon, jbg :D

 

Sto se golmana tice, nije mi se Olsen dojmio preterano u pripremnim utakmicama, ali imam poverenja u Savoranija. Kazu da ga je on licno birao i da je Monchi samo obavio transfer. A Savorani je za golmane ono sto je Gianni Vio za prekide, cudotvorac nekakav. Valjda imamo i mi pravo na moneyball ponekad, nije to rezervisano samo za Tarea :D

 

Sto se sredine i napada tice pretrpani smo igracima i ocekujem da se resimo bar dvojice ili trojice u poslednji cas. Inace ne pamtim da smo nekad imali veci izbor, hipster-dabar nema opravdanja za losu sezonu sad. I brzo i jako i kreativno i iskusno, sve je tu.

 

Nzonzi je svetski prvak, i to prva izmena na sredini, ne neko ko je isao reda radi na prvenstvo. Bilo je i utakmica u kojima je odigrao bolje od startera, kao recimo finale umesto Kantea. Da li ce se prilagoditi na ligu je dilema koja u stvari ne postoji, hoce jer je suvi kvalitet. Prosle sezone smo bili na nekoliko bodova zaostatka za vrhom dok se De Rossi nije povredio i dok Di Francesco nije ustanovio da je Gonalons propas' a da Strootman nije regista. Kad se bradati vratio vec smo bili u drugom mesecu bez pobede i sa dvocifrenim zaostatkom za vrhom. Sa Nzonzijem nece biti tih problema, jedino sto ne znam na koji nacin ce EDF De Rossiju uzeti minute a da ne dodje do sranja, neku ulogu ce morati da mu da. Da se ne ponovi situacija sa Spallettijem i Tottijem.

 

O ne, opet se nismo razumeli :D
Ne mislim da je odbrana Rome losa, samo mislim da je najlosiji deo tima i razlog zasto se klub tesko moze upustiti u ravnopravnu borbu sa Juventusom, pa i Interom (mozda cak i Napolijem). Sto se tice sredine terena i navale, Roma je prilicno ravnopravna ostalim konkurentima za najvisi plasman.
Kako kazu danasnji strucnjaci, odbrana pocinje od centarfora. A i Alison je branio bas dosta zicera prosle sezone, mozda i najvise (uz Handanovica).
Broj primljenih golova ne zavisi toliko od kvaliteta odbrane, koliko od nacina igre tima i kvaliteta takmicenja. Napoli (29), Roma (28) i Inter (30) su bili podjednaki. Ali, po datim golovima Roma (61) je bila bliza Atalanti (57) nego Interu (66) a pogotovu Laziju (89), Napoliju (77) i Juventusu (86).
U Italiji se igra defanzivno i ako si medju cetiri najbolje ekipe neces primiti mnogo golova jer vise od polovine klubova ce igrati na 0:0 protiv tebe, a radije izgubiti 0:1 nego 3:5.  
Vec na gostovanjima u evropskim utakmcama posle grupne faze, je bilo malo drugacije, dva gola od Shakhtara, cetiri od Barcelone, pet od Liverpoola (bukvalno bi bilo cetiri gola po utakmici da, cini mi se, Peres nije zaustavio loptu na gol liniji protiv Ukrajinaca u poslednjim trenucima). Ali ni to ne znaci mnogo, to su samo tri utakmice. Ono sto pravi razliku je odbrana koja retko poklanja golove protivnicima (Juventus) od odbrane koja svojim losim postavljanjem, sporoscu, tehnickim slabostima to redovno cini (Roma, Inter i Rui iz Napolija). Inter je sad to dosta popravio. 
Manolas je odlican odbrambeni igrac, tu se potpuno slazemo. Fazio mi nikako ne moze u istu recenicu sa Grkom. Nimalo mi se ne svidja (osim igre glavom), nije ga pretrcao samo onaj ko nije probao. Usudio bih se da sada, u pedetoj godini zivota, trcim na pedeset metara sa njim. Verujem da bih pobedio. Vecina golova u Evropi su padali zbog njegove sporosti i pogresnog postavljanja (i to jer nije stigao da se dobro postavi, ne zato sto ne razume igru). U Italiji moze da igra jer se tu igra ubedljivo najsporiji fudbal u ligama petice, ali i u mecevima protiv najjacih klubova na Apeninima, uvek je on taj koji omogucava najvise sansi protivnicima. Kolarov je imao odlicnu sezonu, u pravu si, ali i dalje najbolje u njegovoj igri je ono sto uradi napred (golovi i asistencije) ne ono sto uradi u odbrani. No, svakako kvalitetan igrac. Florenzija jako cenim, samo mislim da nije bek. Pellegrini jeste izuzetno talentovan, ali meni je on vise vezni nego odbrambeni igrac. Juan Jesus je bio strasan talenat u Interu, bukvalno je samo trebalo da popravi igru desnom nogom. Medjutim, on je sa 19 godina bio mnogo bolji fudbaler nego danas. Greske nisu problem, desavale su se one i Maldiniju :) Problem su elementarne stvari, ako igras stopera moras se koliko-toliko sluziti obema nogama. Ako je greska rezultat pogresne procene ili slabo zahvacene lopte, to je u redu. Ali ako je ona posledica toga da si pokusao levom nogom da skines loptu koju bi bilo daleko lakse skinuti desnom, to znaci da ce se takve greske ponavljati sasvim sigurno. Za Santona sam odavno rekao da je bio veoma talentovan, skolovan igrac, ali su ga povrede toliko usporile da on vise nije atleta ni u kom smislu te reci. Zamisli da zajedno igraju on, Fazio i Strootman, to bi bilo kao gledanje usporenog snimka utakmice. Danasnjim fudbalom dominiraju brzi igraci, i svi vrhunski defanzivci danas su dosta brzi. Marcana se secam kao mladog igraca u Villarealu i Getafeu. Mozda ce se odlicno uklopiti u Romi, ima tu kvaliteta, ali rec je o starom igracu, koji je poslednjih osam godina igrao u Grckoj, Rusiji i Portugalu, sve slabijim ligama od italijanske. Meni bi svakako igrao pre Fazija, dok je Manolas dosta bolji fudbaler od njega. Biandu nisam gledao, ne verujem da ce mnogo igrati ove sezone, jako je mlad. Karsdorp je sigurno bolji bek od Florenzija (koji nije bek :)), skolovan igrac, prosao sve reprezentativne kategorije Holandije, ali i covek koji godinu dana nije igrao fudbal.
Za Olsena mozda gresim, nisam ga gledao dovoljno, ali ima dvadest i osam godina, jednu sezonu u Grckoj, sve ostalo u slabim ligama Danske i Svedske. Za mene je Alisson bio najbolji golman lige, ne verujem da ce Olsen biti blizu tome, bar ne u prvoj sezoni. 
Nzonzijev kvalitet nije sporan, jedino je pitanje adaptacije. Banega je dosao u Inter nakon dosta dobre sezone u Spaniji i reprezentaciji Argentine, Kondogbia je imao kvalitet, mozda i Joao Mario. Na kraju krajeva, sredina terena i navala nisu razlog sto mislim da se Roma ne moze upustiti u borbu za prva dva mesta. Po meni je to odbrana. 
Juventus je prosle sezone imao 18 bodova vise, a dolaskom Ronalda i Bonnucija je jos jaci. Inter je imao pet bodova manje od Rome i osetno se pojacao. Napoli je imao 14 bodova vise a nije mnogo oslabljen. Po meni je Roma nesto slabija nego prosle sezone, Olsen nece doneti onoliko bodova koliko je doneo Alisson, a vreme ce pokazati koliko ce Nainggolan nedostajati. Iako je Radja bio puno losiji nego godinu dana pre toga, u najjacim utakmicama, on je redovno, uz Dzeka i Manolasa, delovao kao najbolji igrac Rome. Igrac koji moze dici igru Rome na visi nivo u ovoj sezoni je Pastore, ali njegova karijera je u silaznoj putanji. Prve sezone u PSG je bio odlican, kasnije bio nezamenjiv jos tri godine, ali poslednje tri cesce na klupi nego na terenu, samo dva puta reprezentativac u poslednje tri godine (iako Argentina i nema bas neke rezultate) a samo 2015 je igrao 11 utakmica za nacionalni tim i 34 za PSG u prvenstvu. Kluivert, Coric, Bianda, Zaniolo su igraci za buducnost, ne treba previse od njih ocekivati ove sezone. 
Prosle sezone je Roma prvi put dosla do treceg mesta tek u dvadeset i petom kolu (i zadrzala ga do kraja). Nijednom tokom sezone nije bila medju prva dva tima. Moja je procena da ce biti cetvrti ove sezone ako ne bude nekih neocekivanih transfera. Ima Roma buducnost, ali ne vidim ih u borbi za najvisi plasman ove sezone. 

Link to comment

@mrdja

 

Ja Fazia smatram najinteligentnijim stoperom Rome koga sam ikada gledao (nikako ukupno najboljim, da se razumemo), mozda je samo Juan (Silveira dos Santos) blizu. Jeste uzasno spor ali je svaki put na mestu, cita igru kao niko drugi i i tehnicki je besprekoran, maltene kao veznjak. Obrati paznju kada daje pas, gotovo nikada ne gresi, a cesto i probija nekoliko linija vertikalnim dodavanjem, po travi, tacno na nogu onome kome treba. Retko koji stoper to moze. Sad, sto ne moze ono sto fizicki ne moze, jbg, sta da se radi. Kad god je Di Francesco razmislio valjano gde da ga upotrebi odigrao je odlicno. Kad ga je stavio da markira Manea u 3na3 na Anfieldu bio je ponizen. Kako ocekivati da najsporiji igrac takmicenja drzi korak 90 minuta sa najbrzim tridentom sveta? Pa nikako, jbg, al to je greska trenera, ne igraca, sve je delovalo mnogo smislenije u revansu sa Manolasom kao liberom i niko nije licio na glinenog goluba iako smo primili nekakva dva gola. 

Poredjenja radi, ja Fazia smatram boljim igracem od Benatie, bolji utisak je ostavio na vecem uzorku utakmica. I uneo je mirnocu u anksioznu Rominu odbranu, pre njega je to bila totalna divljina Manolasa i Rudigera.

 

Sto se defanzive tice, Roma je imala ogromne probleme prosle sezone sa veznim redom i to je generisalo probleme u odbrani. Kad pogledas statistiku iz lige jasno se vidi ogromna anomalija, mnogo losiji ucinak kod kuce nego na strani (6 poraza uz 19 primljenih golova vs 1 poraz uz 9 primljenih golova). Imali smo problem sa maltene svakom ekipom iz sredine tabele, odnosno sa ekipama koje dodju da se brane a ipak umeju da odigraju nesto. Drzimo loptu, ne mozemo da uradimo nista sa njom jer nema igraca u sredini koji moze da ih otkljuca, isfrustrirani smo, izgubimo strpljenje pa izadjemo previsoko i popijemo kontru. Svaka prokleta utakmica protiv bunkera je bila mucenje i svaki put sam zazalio sto gledam. Ali to je vezni red sa Strootmanom i Radjom nudio, posebno kada nije bilo De Rossija i kada je igrao Gonalons.


Pellegrini levi bek je Luca, ne Lorenzo, imamo dvojicu Pellegrinija :D Mali je bas, bas, bas talenat, rekao bih najveci iz primavere u poslednjih desetak godina.

Sa ostatkom se slazem manje vise :)

Link to comment

 

 

Dkz89GmX4AU-jxQ.jpg

 

:D

 

Biabiany, Inglese, Ciciretti, Gevinho deluje kao vise nego pristojna navala.

 

Imam utisak da se gomila klubova pojacala sasvim pristojno ovog leta. Bice zanimljiva sezona.

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Кјево тотално србизиран, осим Филипа, ту су и Радовановић, Томовић и извјесни Страхиња Танасијевић на клупи.

Link to comment
6 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

Кјево тотално србизиран, осим Филипа, ту су и Радовановић, Томовић и извјесни Страхиња Танасијевић на клупи.

 

Не заборави и поручника Хетемаја :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...