Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

1 hour ago, Facundo Orellana said:

Da li postoji negde oficijalni tim prošle sezone? Prosto mi je neverovatno da nigde nije objavljen. Za La Ligu je sično, mada je EA Sports izbacio nešto jadno, to se računa kao poluzvanično. 

 

Ako se ne varam, oni te feste sprovode na jesen, negde oktobar-novembar, tad proglase tim, najboljeg igraca i trenera za proslu sezonu.

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

29 minutes ago, W.F.C. said:

Inter se podize polako ali dzabe sve kad se Juve podigao najvise sa ovom pomamom za Ronaldom. Tesko da ce biti neizvesnosti u ligi ponovo nazalost.

 

Sprzicemo ih sve  :fantom:

Link to comment

Au, Inter dovukao i Balde Keitu, iskidali su ovaj prelazni rok. I dalje im je napad problematican jer ako se Ikardi povredi ode mas u propas, ali na ostalim pozicijama sad imaju i dubinu.

Link to comment

Pa to Monchi uvek radi, proda buljuk i dovede buljuk igrača. Startnu postavu nije mnogo dirao, sem Alissona i Radje ostali su tu. Inače smo treći po potrošnji ove godine u Evropi, iza Juventusa i Liverpoola, ali samo 16 miliona neto u minusu za sad.

Link to comment

Odlicno je kupovao Monchi, u teoriji, vidjecemo kako ce to izgledati na terenu. Sa N'Zonzijem mozda i dobio apgrejd u odnosu na Radju, imajuci u vidu kako je Radja izgledao prosle sezone i u kakvim je odnosima sa klubom bio.

Link to comment

Mislim da ce sezona 2018/19 biti dosta interesantnija nego prethodne, iako i dalje smatram da bi 18 klubova bilo sasvim dovoljno.
Juventus je ponovo glavni favorit. Szczesny je sasvim solidan golman, a ni sa Perinom nisu pogresili. Bonucci je ponovo tu za igru sa tri stopera, a Benatia, Chiellini, Barzagli i Rugani su sasvim dovoljni za rotaciju. Alex Sandro a narocito Cancelo su bolji igraci za sistem sa tri stopera nego za cetiri pozadi, jer su ofanzivno bolji. Nisam siguran kako ce dalje ici karijera De Sciglia, krajnje je vreme da se dokaze u potpunosti. U sredini je Pjanic najkreativniji a ove sezone bi Bentacur mogao zaigrati odlicno. Can bi, u sporijem i fizicki manje zahtevnom ritmu italijanske lige, mogao biti jako dobar. Mali problem je dosta igraca koji imaju istoriju povreda u ovom delu tima: Marchisio, Khedira, Spinazzola, a i Matuidi je prilicno istrosen igrac u trideset i prvoj godini. Ronaldo ce biti odlican, ali se ne bih iznenadio da bude dosta manje efikasan nego u Spaniji. Juventus, bez obzira koliko bolji bio od protivnika, nije tim koji pravi desetak odlicnih sansi po utakmici, kao sto je to Real radio. Od igraca koji igraju ofanzivno po bokovima, Mandzukic ce ponovo dati sve od sebe, a Cuadrado i Douglas Costa, po ustaljenom obicaju, imati dobre i lose periode. Ne znam koliko ce igrati Bernardesci, a nadam se da ce dobiti bolju minutazu. I na kraju, Dybala. Moze biti medju najboljim igracima lige, a moze imati potpuno mediokritetsku sezonu. Od njega ce mnogo zavisiti.


Inter vidim kao drugog favorita, a uz Modrica bi se mogli upustiti i u borbu za prvo mesto. Handanovic je i dalje medju najboljim golmanima lige, a dubina rostera je ono sto daje pravo navijacima ovog tima da ocekuju mnogo u novoj sezoni. Sa ovog grupom igraca, moze se veoma lako transformisati sistem, jer je veci broj pojedinaca igrao na raznim pozicijama i u raznim sistemima tokom karijere. Skriniar i Miranda su najbolji stoperski par lige, a u slucaju povrede (pre Mirande), sada je tu de Vrij, svakako bolja opcija od Ranicchie. Bekove mogu igrati Vrsaljko i Asamoah (koji moze i u sredinu terena, kao nekad u Udinama), a mislim da bi Dalbert trebao biti puno bolji. Tako da bi D'Ambrosio mogao biti uglavnom na klupi za rezerve. Igrac tima Modrica (ili donekle Rafinhe) i dalje nedostaje, Borja Valero nema snage za vise od pola sata po utakmici, Joao Mario je i dalje tu, ali klub pokusava da ga proda. Ovo je svakako najlosija pozicija u timu. Nainggolan je veliko pojacanje, igrac kakav je nedostajao, donece agresivnost, sut sa distance, duel igru. Brozovic, Gagliardini i Vecino bi trebali biti nesto bolji nego prosle sezone, a nadam se da ce naci minute i za Emmersa, odlicnog igraca podmlatka kojeg u Belgiji smatraju novim De Bruyneom. Na krilima su sada dobro popunjeni. Tu su Perisic, Keita Balde, Politano, Karamoah (koji moze igrati i centarfora), te Candreva, koga bi se navijaci toliko zeleli resiti, da su se na forumima u velikom broju registrovali kao navijaci Monaca i izrazili zelju da klub dovede Italijana. Icardi je i dalje neprikosnoven, a sada ima najzad i dostojnu alternativu. Lautaro Martinez ce biti fenomenalan igrac, gledao sam ga u Argentini, Simeone ga je zeleo dovesti, ali je po nagovoru Milita izabrao Inter. Drzak, odlican tehnicar i dribler, spretan strelac, moze igrati bilo koju poziciju u navali.


Sledi grupa od cetiri tima: Napoli, Roma, Milan, Lazio. Ancelotti uvek napravi igru i sistem, ali je promene teze uvoditi kad glavnu snagu ekipe cine stariji igraci, te ce mu verovatno trebati vise vremena. Problem koji je Sari ostavio je par iscedjenih igraca i dosta onih koji nisu dovoljno igrali. Ne summnjam da ce Carlo racionalnije trositi resurse. Nadam se da ce Meret biti prvi izbor na golu, ima veliki potencijal. Koulibaly je neprikosnoven, Albiol ce verovatno imati prednost u odnosu na naseg Maksimovica, Hysaj siguran, a kad se Ghoulam oporavi bice sigurno bolji izbor od Ruija. Hamsik i Allan su tu i dalje standardni, a sezonu bi mogli obeleziti Zielinski i Diawara. Insigne, Merteks, Callejon i Milik ce svi igrati dovoljno a najvise me interesuje brazilac Morais. Roma je opet interesantna za gledanje, ali mozda nesto malo slabija nego prosle sezone. Olsen me nije nimalo impresionirao (par odlicnih inetrvencija, ali slabo postavljanje i citanje igre), Mirante je solidan, ali obojica daleko od kvaliteta Alisona. U odbrani je najbolji Manolas, ali je prosle godine razocaro birajuci utakmice u kojima ce biti dobar. Fazio je sporiji i od mene, Kolarov ima i dobre i lose osobine za igraca na toj poziciji, a Florenzi silom prilika bek. Dva bivsa igraca Intera Jesus i Santon ce praviti vise stete nego koristi. S druge strane, sredina terena i navala izgleda sasvim pristojno. Sa Cristanteom je Roma dobila igraca za kojeg se uvek zna kako ce odigrati, poboljsace duel igru na svojoj polovini, donece opasnost is drugog plana i posle prekida, a takticki igra veoma inteligentno. Nzonzi moze biti odlicno pojacanja ako se uklopi u italijanski fudbal, no nekako se previse cesto desava da fudbaleri nakon vise godina igranja u La Ligi podbace u Calciu. De Rosi je vec u trideset i petoj, jos uvek moze mnogo (kad hoce), ali ... Strootman je i dalje takticki fenomenalan, ali sve sporiji. Pastore bi mogao biti najvece pojacanje ali i najveci promasaj. Zna fudbal, inteligentan, ali nekako bezvoljan. Ako pronadje motive, bice odlican. Navala je jako interesantna. Dzeko je veliki igrac, zdravi El Shaarawy i Perotti teski za cuvanje, Schick mi mogao biti najprijatnije iznenadjenje ako ga zdravlje posluzi, Under se vec adaptirao na Calcio, ako pojaca rad u defanzivi, mogao bi se izboriti za mesto u najboljoj postavi. Svakako da ce mi najinteresantniji biti Kluivert, deda krilo, otac centarfor, a sada ovaj mali opet po levom krilu. Milan je pokazao znake zivota, Gatusso je ovaj put imao prilike da radi sa igracima tokom priprema. Malo mi je i dalje cudna transfer politika ovog kluba, ali mozda i gresim kod nekih igraca. Reina mi ni u najboljim danima nije bio vrhunski golman, a u klubu je jedan od najprespektivnijih golmana sveta. Ako ne mogu da rade sa Donnarummom iz nekih nefudbalskih razloga, trebali su ga prodati. Gabriel iz Empolija je vec sasvim solidna opcija sa klupe. Zbog Bonnuccija su poceli igrati sa tri stopera, a uzbrzo su ga prodali, te doveli Caldaru koji je celu karijeru igrao u sistemu sa tri stopera. U Atalanti je bio dobar, ali jos uvek ni blizu kvaliteta Bonnucija. Doveli su Strinica, koji je velika rupa defanzivno, solidan u ofanzivnim akcijama. Rodriguez je sasvim dobar igrac koji bi ove sezone trebao biti i bolji. Conti je bio jako dobar u Bergamu, u Milanu se odmah povredio i oporavak se bas oduzio. Slaba je korist od Abatea, a nadam se da ce se ove sezone dokazati Calabria i Musacchio. Bonaventura i Kessie ce biti standardno dobri, Biglia valjda ne moze gore od prosle sezone iako je u selekciji Argentine izgledao grozno, tako da ce sve zavisiti od novajlija. Koliko moze Bakayoko posle ocajne sezone u PL? Ili Halilovic, koji je svakako talentovan, ali cesto menjao klubove i drzave (sa samo 22 godine), bez iskustva u Italiji? Najvece pojacanje u ovom delu tima bi mogao biti Bertolacci. Higuain je i dalje odlican, iako su njegove najbolje igracke godine iza njega, jednostavno je pretezak da bi drzao formu cele sezone. Calhanoglu je pokazao neki kvalitet u drugom delu prosle sezone, sada se adaptirao i mogao bi biti dobar. Suso igra za sebe, kad se njemu hoce. Cutrone zasluzuje bolji tretman. Lacio nastavlja da iznenadjuje i, uz malo trosenja, iz godine u godinu igra lep fudbal. Strakosha je odlican golman, ovo bi trebala biti njegova sezona. U odbrani ce nedostajati de Vrij, a Acerbi bi trebao biti standardan. Sredina terena je fino slozena a dosao je Badelj. Jako me interesuje kako ce se Correa snaci, odlican dribler, voli da simulira. Tu su i dva mlada igraca iz Brage, nekoliko nepoznatih imena, dvojica iz Salernitana, bice opet interesantni za gledanje.
Onda ide grupa od jos cetiri ekipe: Atalanta, Fiorentina, Torino, Sampdoria ... pa onda svi ostali. Na samom dnu Frosinone, Spal, Parma, Chievo, Empoli, eventualno Bologna.
Iako ce Fiorentina biti jako interesantna ove sezone, vec sam previse oduzio sa tekstom, pa cu za kraj samo jos koju o "mojoj" Atalanti.


Isti trener, isti sistem, par odlazaka i dolazaka. Cristante je otisao u Romu, ali je vracen Pessina sa pozajmice Speziji, odlicno je igrao. Mladi vezista ima samo 21 godinu. Otisao je Petagna, stigao Duvan Zapata, nista manje snazan, a pritom bolji strelac. Za svaki slucaj tu je i talentovani nekadasnji omladinac Rome Tumminello, od koga se dosta ocekuje. Nema boljeg tima za razvoj mladog fudbalera u Italiji od Atalante. Spinazzola je u Juventusu, ali on se mnogo povredjivao prosle sezone (inace, odlican igrac), te su i Gosens i Castagne imali dosta prilike da se uigraju sa timom. Pored glavnih igraca u navalnoj fazi, Papu Gomeza i Ilicica, mislim da bi ove sezone tandem Pasalic-Barrow mogao biti otkrovenje prvenstva. Hrvat Pasalic ima odlican zavrsni pas a i dobru realizaciju. Vec je igrao u Italiji (Milan), a prosao je sve reprezentativne selekcije Hrvatske. Musa Barrow je cudo iz Gambije. Do sesnaeste godine uopste nije igrao fudbal. Onda poceo u malom timu u Gambiji, skauti Atalante za Afriku ga gotovo slucajno primetili, zakazali mu probnu utakmicu za mladi tim iz Bergama, a ovaj igrajuci veznog dao dva gola na toj utakmici. Na prvoj utakmici koju je poceo za prvi tim (protiv Intera), sjajno se izborio za sut pored Mirande i samo odlicna intervencija Handanovica ga je sprecila da da gol. Vec na drugoj je to uspeo. Bio je i golgeter Primavere za proslu godinu, iako gotovo da nije ni igrao u drugom delu sezone. Ove godine je odigrao i prvu utakmicu za U-23 Gambije (i dao gol, naravno). Dao je i cetiri gola (na tri utakmice) u ovogodisnjim kvalifikacijama za Ligu Evrope. U Novembru ce napuniti 20 godina. Trebalo bi da ove godine konacno i Mancini dobije pravu priliku. Stoper iz skole Fiorentine, bio na pozajmici u Perugi, pa raskinuo ugovor sa Toskancima i ostao u Perugi, pa dosao u Atalantu, pa otisao na pozajmicu u Perugu. Sad je ponovo u Bergamu, visok, odlican u skoku.  


 

Link to comment

MIslim da si potcenio Rominu odbranu pre svega, prosle sezone je samo Juventus primio manje golova i to samo 4 manje.

 

Jeste da nema Alissona vise i niko ne zna koliki ce to biti faktor, ali je zato ostatak odbrane pristojno apgrejdovan. Fazio i Manolas su odlicni, ako sam nekada i imao dileme oko Grka, nemam ih vise, covek oce da pogine za Romu. Navika je ovde da se Kolarov gleda, imam utisak, kroz reprezentativne naocare, a covek je bio mozda i najbolji lb lige prosle sezone i jedan od najboljih u Evropi. Desno je Florenziju dodat oporavljeni Karsdorp i ocekujem da ga u dogledno vreme potisne sa pozicije. Potcenjuje se Florenzi redovno (i ja sam to uradio i prosloj recenici, jbg), a imao je sezonu u kojoj se vratio posle ozbiljne povrede i ponovo je bio jedan od najboljih desnih bekova lige, ni on sam nije neka krsina.

Plus kapiten Porta, supertalentovani Pellegrini levo i Bianda centralno i bespotrebno popljuvani Juan Jesus, covek koji pogresi jednom a trpi pljuvacinu cele sezone. Imao je odlicnu sezonu, sa nekoliko gresaka koje se desavaju svakome ko nije Maldini, jbg. A da, i Santon, jbg :D

 

Sto se golmana tice, nije mi se Olsen dojmio preterano u pripremnim utakmicama, ali imam poverenja u Savoranija. Kazu da ga je on licno birao i da je Monchi samo obavio transfer. A Savorani je za golmane ono sto je Gianni Vio za prekide, cudotvorac nekakav. Valjda imamo i mi pravo na moneyball ponekad, nije to rezervisano samo za Tarea :D

 

Sto se sredine i napada tice pretrpani smo igracima i ocekujem da se resimo bar dvojice ili trojice u poslednji cas. Inace ne pamtim da smo nekad imali veci izbor, hipster-dabar nema opravdanja za losu sezonu sad. I brzo i jako i kreativno i iskusno, sve je tu.

 

Nzonzi je svetski prvak, i to prva izmena na sredini, ne neko ko je isao reda radi na prvenstvo. Bilo je i utakmica u kojima je odigrao bolje od startera, kao recimo finale umesto Kantea. Da li ce se prilagoditi na ligu je dilema koja u stvari ne postoji, hoce jer je suvi kvalitet. Prosle sezone smo bili na nekoliko bodova zaostatka za vrhom dok se De Rossi nije povredio i dok Di Francesco nije ustanovio da je Gonalons propas' a da Strootman nije regista. Kad se bradati vratio vec smo bili u drugom mesecu bez pobede i sa dvocifrenim zaostatkom za vrhom. Sa Nzonzijem nece biti tih problema, jedino sto ne znam na koji nacin ce EDF De Rossiju uzeti minute a da ne dodje do sranja, neku ulogu ce morati da mu da. Da se ne ponovi situacija sa Spallettijem i Tottijem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...