Jump to content
IGNORED

Kopenhagen


Katikon

Recommended Posts

Mi usli u Christianiu iz sume, tako da nsimo ni videli da je zabranjeno slikanje. Ispucali gomilu slika. Bas smo se cudili, sto toliko bulje u nas :fantom: a fin neki svet, niko da se pobuni.   

Link to comment

E da Hillerod valja, meni Christiania ništa specijalno , ali jbga "mora" da se vidi ....
Meni je Roskilde bio zanimljiv ali to vam je van svih pravaca...




...shiit has hit the fan....

Link to comment
  • 4 weeks later...

Maheeme, mnogo ti hvala za ceo onaj post sa linkovima i za sve savete!

Elem, ja sam uspela da omasim

sve, nista nije kao sto sam

mislila. Ocekivala sam tesku skandinaviju: sve cisto, uredno, prave linije, sve pod konac i svi pod konac, kad ono nidje veze. Grad je toliko kul kao da mu je Berlin brat. Toliku ozbiljnu opustenost nisam mozda nikad videla. 

Dalje, cph je sav eklektican, svaki deo nema veze sa prethodnim, kao da sam bila u 5 gradova.

Mislila sam da se raspisem kad budem sela za komp, al stalno bezim od njega. Sad sve pisem skraceno.

Najvise mi se svideo muzej moderne, ambijent i divan put do tamo uz obalu. A tek sto nisam ocekivala da ce more tako da mirise! Vratila bih se na par dana u neku kucicu na obali sad i uvek. Ceo taj dan je bio savrsen, samo mi je zao sto nisam ponela tad kupaci da se brcnem ispred muzeja, ljudi su se kupali naveliko. 

Instalacija Yayoi Kusama 

(ja sam ova u haljini) 

(I ova druga po redu na drugoj slici) 

 

4515FECA-1157-4009-95EF-70E102307E5B.jpeg

8B966F97-55A8-4DA3-B34E-0A58DE5450EC.jpeg

Link to comment

Uhhh sad mi naviru uspomene, a malo je falilo da ostanem tamo da živim!

Mislim, ja sam bio u predgrađu...

Mada skupa je Danska za život, bar iz mog iskustva, ako ćeš regularno da živiš...

Link to comment



A ja se pitam što ne pišeš utiske, da se nisi možda razočarala :) Piši još utisaka kad stigneš i ako ti nije mrsko. Slabo poznajem cph pa mi možda daš neku ideju.
Mislim da ću posetiti luzijanu opet ovih dana. Malo iznad ima i super mesto i plaža za kupanje Hornbaek.
Mislim da je jazz fest u cph počeo juče, moram pogledati program da vidim šta ću propustiti [emoji38]ol:
Moram raditi a tako bih uživao na plaži i leškario sa knjigom u kuċici...

7dc4e843847da362f32318a54fcb27da.jpg
Link to comment



Mislim da je jazz fest u cph počeo juče, moram pogledati program da vidim šta ću propustiti [emoji38]ol:


Lee Fields u ponedeljak, u utorak The Roots i Sons Of Kemet
Link to comment

Ne znam ko se, gde i zasto muva po Danskoj, ali preporuka: danski pomorski muzej, Helsingor, cirka 50-ak km severno od Kopenhagena, vredi ne samo zbog pomorstva i muzeja, nego poprilicno i onako, drugih stvari i vidjenja radi.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Edited by namenski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...