Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Na osnovu cega? Povratak QT-ja u savremeno doba, i to bas LA njegovog odrastanja, sa puno filmskih referenci (plus mjuza kako kazes) po meni ne moze da omane. 

Puno referenci na opskurne serije iz šezdestih koje niko ko je rodjen posle 1955 ne pamti. Osećaćeš se kao časna sestra u kupleraju kada krene da se frlja sa referencama i filmovima u filmu.

Link to comment

Pa ne mora covek da pamti te serije da bi shvatio da QT zeli  da docara u kakvom sistemu je Leov lik postao popularan i kako mu je karijera krenula nizbrdo sa novih holivduskim talasom. A meni ce svakako biti zanimljive reference na McQueenov Wanted Dead or Alive, Lancer ili Sergija Corbuccija (to je ono sto sam pohvatao do sada)..

Link to comment

bred pit je oduvek bio sjajan glumac al zbog njegove lepote taj talenat se cesto umanjuje. samo bacite pogled na telma i luiz, njegova sporedna uloga, nije imao 10min screen time al je sve to maksimalno iskoristio. zali boze sto se spetljao sa stade mi kozak sada iz ocean 11, los glumac al solidsn reditelj. oenjen onom mrsavom pravnicom i imaju kucu u lake como

 

 

jbga na plazi sam

Link to comment
3 hours ago, Sludge Factory said:

H8 je najbolji Tarantinov film u  post Dzeki Braun eri. Mada ja volim sve njegovo i nisam objektivan, sto ne znaci da mislim nema varijacija u kvalitetu. 

 

Od ovog eksli ocekujem da bude medju losijima. Ali tu LA s kraja sezdesetih, Margo Robi, mjuza, Kurt Rasel, it cannot be not fun. 

Није да је конкуренција нека.

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

bred pit je oduvek bio sjajan glumac al zbog njegove lepote taj talenat se cesto umanjuje. samo bacite pogled na telma i luiz, njegova sporedna uloga, nije imao 10min screen time al je sve to maksimalno iskoristio. zali boze sto se spetljao sa stade mi kozak sada iz ocean 11, los glumac al solidsn reditelj. oenjen onom mrsavom pravnicom i imaju kucu u lake como

 

 

jbga na plazi sam

 

Clooney

Link to comment

Odgledao sinoc i uzivao u svakom minutu. Samo je QT u stanju da napravi ovako magican miks realnosti i bajkovitosti, u filmu koji zapravo nema radnju, ali ima sjajno napisane likove. Leo i Brad su sjajan tandem, potpuno razliciti karakteri koje veze iskreno prijateljstvo. Leo je odlican, ima scene u kojima briljira (Daltonov dan na snimanju Lancera pre svega), ali Cliff Booth je taj koji nas osvaja od samog starta. Kako je samo Bradu savrseno legla uloga, na povrsini hladan ko spricer, pomalo misteriozan, sa pogledom kojim jednog trenutka sarmira, a vec sledeceg porucuje "don't fuck with me or you're gonna get hurt". Margot Robbie je pravi izbor kao Sharon Tate, kojoj je namenjena uloga da siri dobre vibracije kroz ceo film. I naravno, LA '69 kao poseban lik, sjajno snimljen, sa scenama voznje koje ce se trajno urezati u secanje u paketu sa muzikom. QT jos jednom sastavio odlican soundtrack, pazljivo birajuci pesme koje savrseno prave atmosferu za scene.

 

A finale? Pravo tarantinovsko..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Idem veceras. 

 

Kako je docarana promena Holivuda (prelaz sa "starog" na "novi" Holivud)? Mislim, oseca li se to kroz likove i odnose koje vidimo u industriji? Jel makar nagovesteno? 

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Da, vise se oseca ta promena nego sto je vizuelno predstavljeno. Ne vidimo mnogo tog novog Holivuda. S jedne strane karijera Ricka Daltona koja propada, s druge tu su Sharon i Roman ("hottest director in town") kao prve komsije. Oni idu na Playboy zurku, gde su i Steve Mcqueen, Michelle Phillips i druge face, dok Rick uci text za epizodu u Lanceru..

Link to comment

Šteta što je Kowalski već odgledao, mogao sam da mu najavim da će mu se sigurno svideti jer je meni bio kompletno sranje :yawn2: 

 

Teška srca se slažem sa @ObiW - zaboravljivo gubljenje vremena, prehajpovano do zla boga.

 

Jedino ne potpisujem da su poslednjih 20 minuta dobro urađeni, taj tragikomični rasplet™ je najgori deo filma. Besciljno tumaranje po Eleju je vrhunska umetnost u poređenju sa Tarantinovim infantilnim home invasion fantazijama.

Link to comment
On 12.8.2019. at 7:47, Filozof manijak said:

Bred i Fight Club....pa deset mesta iza neka se namesti koja god uloga hoće.

 

On je dosta dobro iskorišćen ovde, sav je low key, ima dobru hemiju sa Margaret Qualley... 

 

Nažalost, to sve propada u finalu kada mu telo zaposeda stanoviti Q. Tarantino astralnom projekcijom, pa kreće fantaziranje: "Uh, kako bi bilo do jaja...

Spoiler

"... da sam napucani kaskader sa opasnim kerom, i onda mi na gajbu upadnu neki smrdljivi hipici, a ja napušen od esida (?!), samo pucnem prstima a ker im skoči za vrat i sve ovako GRRAURGHRkrklj, a ja onda spucam jednu u lice konzervom, tras, ona sve kao jao, nemoj, boli, ova druga me ubode nožem, ali ja je dograbim i sve licem u šank bam, bam, bam, krv na sve strane, curb stomp the bitch, yeah, faster pussy cat kill kill...

 

"I onda, gde sam ono stao... da, moj ortak Lernernerner Di Capricorn izađe sa bacačem plamena, jebote! Ima bacač plamena, i onda sve ovako woooosh woooosh wooooosh... kao što je u onom filmu nacistička govna palio, razumeš, a ona sa nožem vrišti..."

 

"I eto, tako sam ja, Bread Poot, herojski zaginuo da bih zaustavio zločinački pohod Familije Manson. U stvari ne, nije mi ništa, samo sam ranjen u kuk ali nema veze, već mi je vreme za penziju."

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...