Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

Ako smem da budem lican™, generalno ne volim ni soundtrack/score da slusam pre gledanja filma, to mi isto dodje kao spojler (cak i ako sam pesme vec slusao ranije u zivotu). Jedan-dva trejlera najvise, par fotki i pratecih tekstova o filmu, to je i vise nego dovoljno. :sleep:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel znate kako dobri filmovi imaju makar jednu scenu koja se pamti decenijama? Michael Madsen i policajac u Reservoir Dogs? Christopher Walken i decak u Pulp Fiction? Christopher Waltz u kuci gde se kriju Jevreji u Inglorious Basterds? E toga ovde nema. Neko ce reci "a sta sa scenom Brusa Lija i Breda Pita"? E pa rodjaci to je kao kada bi rekli "ova devojka je najlepsa maturantkinja Masinske skole". Ovaj film ce ljudi hvaliti po inerciji jer je hajpovan, jer ima mnogo poznatih glumaca koji imaju minorne uloge, al' nemo se lazemo: zaboravicete ovo posle nedelju dana. I nikada vam nece pasti na pamet da ga ponovo pogledate kada se za par godina bude davao na teveu.

 

Znate ono kada na sred filma shvatite da je film bolji kada se jedan glumac ne pojavljuje u sceni? E taj glumac u ovom filmu je di Caprio. U scenama sa Bredom Pittom, a ima ih mnogo, di Caprio se muci kao da mu vade zub, dok Pitt sve radi sa lakocom. di Caprio nije los glumac; Pitt je uvek bio bolji od njega, ali ne ovoliko. Ovo je do rezisera, a ne do di Capria.

 

Film u filmu. Koncept nije nov, ali se ocigledno  Tarantinu mnogo svidelo i ovde imamo jedno 5 filma u filmu. Dobro, mozda nema 5, ali deluje da ih toliko ima jer iskacu iz frizidera  i svi su iritantni jer kvare ritam. Da li sam zbog filma u filmu osetio da sam poceo da se identifikujem sa bilo kojim likom? Da li sam se zabrinuo sta ce da mu se desi do kraja filma? Jok, samo sam se pitao koji je reziseru kurac da ovo radi. Bojim se da je odgovor da je radio zbog ljudi koji to vole, ne moram da vam kazem koji su to, secate se Drajva i diskusije koju smo imali.

 

Poslednjih 20 minuta su dobro uradjeni. Prva dva sata su lepe slike lepih ljudi koji uglavnom besciljno tumaraju naokolo po Eleju.  

Edited by ObiW
Link to comment
On 26.7.2019. at 8:48, Jimmy Kowalski said:

 

Tacno. A Kill Bill jeste pisan i sniman kao jedan film, samo su u post-produkciji odlucili da podele u dva dela.

Што га не спалише у постпродукцији.

Link to comment
3 hours ago, mustang said:

nisam. nemam kad.

 

mada ja sve tarantinove filmove gledam od kuce. 

 

 

nisi ni ti?

 

Kod nas stize sledece nedelje. QT je jedini reditelj cije sam sve filmove gledao u bioskopu, tako ce biti i sa OUATIH..

Link to comment

H8 je najbolji Tarantinov film u  post Dzeki Braun eri. Mada ja volim sve njegovo i nisam objektivan, sto ne znaci da mislim nema varijacija u kvalitetu. 

 

Od ovog eksli ocekujem da bude medju losijima. Ali tu LA s kraja sezdesetih, Margo Robi, mjuza, Kurt Rasel, it cannot be not fun. 

Link to comment
6 minutes ago, Sludge Factory said:

H8 je najbolji Tarantinov film u  post Dzeki Braun eri. Mada ja volim sve njegovo i nisam objektivan, sto ne znaci da mislim nema varijacija u kvalitetu. 

 

Od ovog eksli ocekujem da bude medju losijima. Ali tu LA s kraja sezdesetih, Margo Robi, mjuza, Kurt Rasel, it cannot be not fun. 

 

Na osnovu cega? Povratak QT-ja u savremeno doba, i to bas LA njegovog odrastanja, sa puno filmskih referenci (plus mjuza kako kazes) po meni ne moze da omane. A po komentarima vidim da je Pitt ukrao sou Leu, sto je takodje plus.

 

btw, Russell je extended cameo, kao i vecina poznatih faca koje je QT okupio..

Link to comment

Pa ne znam, tako mi nesto deluje, da ne kazem takav vajb salje. Kritike koje sam procitao (ili makar ovlas pogledao, izbegavajuci spojlere) uglavnom hvale film nekako usiljeno, imam osecaj da niko nije autenticno odusevljen ili makar zadovoljan. Doduse, "kritici" ne verujem™ vec godinama tako da je to mozda u stvari dobar znak :D 

 

Da, Bred odaje utisak show stealera. Ma bice zabavno sigurno, ako nista drugo da vidimo kako je resio Mensone i sta je promenio u istoriji. I ideja mi je generalno interesantna, prelomne godine Holivuda, prelazak iz jedne ere u drugu, videcemo da li je to predstavljeno kroz likove onako kako QT tvrdi da jeste. 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...