Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

La grande bellezza na američki (holivudski) način. U tom smislu neuspela ali ne nužno i loša kopija. Naravno standardno tarantinovski površna. Tarantino nije Sorentino, no svejedno mi se film dopao i bio mi zabavan.

Edited by hazard
Link to comment

Meni ovo teško sranje, vrpoljio sam se u stolici koliko mi bilo dosadno. Sreća da sam gledao u relativno komotnom Ušću, a ne npr u Takvudu. Prvi loš Tarantino, moralo je i to da se desi.

Link to comment

ljudi moji:) imam problem - danas sam otisla u bioskop da najzad odgledam ovaj film. nisam imala pojma koliko traje i da bih stigla na sopstveni "event" :lalab: morala sam da izadjem pre kraja :isuse: (ono kada mansonovci dodju i turiraju pred di kaprijevom kucom). da li da gledam dalje ili je okej/dovoljno da mi neko preprica? 

 

bazirano na do tog trenutka, meni je film bio sasvim ok, mada sam vise uzivala u vizuelnom aspektu nego u ritmu price/narativa. 

 

 

Link to comment

:D

 

e da, zaboravila da pitam, koliko je ostalo od tog trenutka (kada mansonovci dodju i turiraju pred di kaprijevom kucom) pa do kraja? ili je to vec prakticno kraj? jel ima dublji razvoj fabule:)) vredan paznje (sem, pretpostavljam, ubistva sharon tate - ako je i to prikazano?)?

Link to comment
1 minute ago, nisam ja said:

Ustvari super. Imaš razlog da još jednom gledaš prvi deo. 

haha:D a jeste lepo, sto jes jes

 

1 minute ago, Mos said:

Jos 15 tarantinovskih minuta. Pogledaj kad izadje kopija negde.

uu tarantinovskih... okej:) jep, najbolje tako.

 

btw, leonardo je majstorski odradio svoj deo, svaka cast. mada i brad! dopada mi se taj novi segment kod njega: the wise-yet-vulnerable/fragile-middleagedguy. skida se ljustura lepotana i kreira se nova platforma za njega - bice tu jos (umetnickog) razvoja. tipujem.

Link to comment
12 minutes ago, roksi said:

e da, zaboravila da pitam, koliko je ostalo od tog trenutka (kada mansonovci dodju i turiraju pred di kaprijevom kucom) pa do kraja? ili je to vec prakticno kraj? jel ima dublji razvoj fabule:)) vredan paznje (sem, pretpostavljam, ubistva sharon tate - ako je i to prikazano?)?

Ostalo je ~15 minuta, najglupljih ikad snimljenih u bogatoj istoriji Tarantinovih gluposti:

 

Spoiler

Hipici se iznerviraju kad ih Di Capricorn napuši što turiraju pred kućom pa odluče da ubiju njega umesto Tate, ali kad upadnu dočeka ih Bread Poot i njegov pas i onda sledi masakr, bum, tras, grgljgrgljgrglj, zubi u vrat, lice u šank, over and over and over again, na kraju upadne i Leo sa bacačem plamena, hahaha, burn baby burn, Castle Doctrine, wooo!

 

Deset-petnaest minuta tog sranja. Na kraju bolničari odvože lakše ranjenog kaskadera, dok njegov šef odlazi kod trudne komšinice da im objasni šta se to desilo i networkingom oživi svoju karijeru na zalasku.

 

Čemu je služilo prethodnih sat i po gledanja Margot Robbie kako krstari Holivudom, boga pitaj. (Mislim, znam čemu je meni poslužilo, ali u funkciji narativa, čisto zavlačenje.)

 

Kako možeš da praviš film o smeni stare holivudske garde novom, a potpuno izbaciš ključni događaj koji je iz temelja promenio senzibilitet čitave pop-kulture, ko zna.

 

Link to comment

Weenie Pooh i Bread Poot, to su para dva, grlili se ljubili sve do pola dva, a u pola dva skinuli se goli obadva. To u Vinijevoj fantaziji, u stvarnosti glumi momčinu i kaki poo koju ObiW pametno ne bi diro.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...