Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Flac -> bilo koji format koji podržava Ipod, a da kvalitet ostane što verniji originalu – iskustva, preporuke...
konvertuj u .wav (ima programa po netu, recimo flac frontend) pa u apple lossless u itunesu.
Link to comment

sledeci problem:da ne idem mnogo u istoriju, ali je problem poceo kada se stariji os (xp) instalirao posle novijeg (vista). znam, znam.., ali je desktop kupljen sa vistom pa me mrzelo itd... u svakom slucaju uz malo muke oko bootmanager-a, sve je fino funkcionisalo prilicno dugo. medjutim u jednom momenu, nicim izazvano, booten nije vise funkcionisalo. i onda sam ja resio da vistu otkacim potpuno pa da ostane samo xp. ali kakav sam nikakav i tu sam isao nekim kracim putem, bez formata itd...u svakom slucaju pri instalaciji xp-a on mi napravi novu particiju nazove je e i na njoj instalira xp. problem je u tome sto je ona i ostala e i sto sve sto bi trebalo ide na sistemskoj c ide na e i tako se i zove a u pregledu se uopste ne vidi da je ona sistemska. ta e (koja bi trebalo da je c a nije je prolicno mala (26 gb). probao sam sa acronis-om da je povecam, medjutim ne moze, javlja mi da je ona maksimalono velika i ne moze da se povecava, a ima odakle da se uzme za nju. meni se nikako ne formatira, instalira seve iz pocetka. ima li nekog resenja da ja to opet nekim kracim putem odradim, bar dok ne izadje sedmica pa cu i novi desktop da uzmem. ne smeta mi sto je ona 'e' a ne c prosto bih nekako da je povecam. bilo koje resenje a da nije nova instalacija je prihvatljivo.ako nesto nije jasno, tu sam.p.s. da napomenem da 'c' i dalje postoji i ona je i oznacena kao primarna i sistemska, ali na njoj nije os, posto je on na 'e'.p.p.s. xp funkcionise sjajno, nikakvih problema.edit: ispravljeno po neko slovce :)

Edited by pajapatak
Link to comment

Ukoliko imaš Acronis True Image: odeš na 'Create Acronis Secure Zone' (ili slično, nemam ga ovde instaliranog) -> pitaće te koju hoćeš veličinu, ukucaj veličinu za koju hoćeš da povećaš C (tj. E) -> tražiće da izabereš particiju sa koje hoćeš da oduzmeš prostor. Izaberi neku po svojoj volji. Tražiće reset i drndaće nešto neko vreme. -> Posle restarta startuj ponovo True Image i izaberi 'Remove Acronis Secure Zone' (ili slično). -> Pitaće te kojoj particiji hoćeš da dodeliš prostor. -> Izaberi E.Provereno funkcioniše, a i ostaje ti sjajan program za bekap sistema.

Link to comment
Flac -> bilo koji format koji podržava Ipod, a da kvalitet ostane što verniji originalu – iskustva, preporuke...
Apple lossless (m4a) valjda podržava, lossy m4a sigurno podržava, na Ipodu nećeš čuti razliku.
Link to comment

Imam sledeci problem sa IE8. Kada kliknem na view new posts, pa na ikonici koja treba da me prebaci na prvi neprocitani post, prebaci me na vec ranije procitane postove, ali mi pokazuje kao da i nema novih postova. Npr, na new posts mi kaze da topik ima 247 strana i da je poslednji pisao Lebron, a kada likne m na new posts, prebaci me na 247 stranu kao da je ona poslednja i na dnu je poslednji post potpuno drugog forumasa. Isto mi se desavalo i sa ie7, pa sam mislio da ce mi se apdejtom stvari popraviti ali nix. Presao sam na firefox zbog toga ali me novi firefox uzasno nervira, na njemu mi ne radi e-bankig etc etc

Link to comment

Za to nije kriv Firefox, nego stoka od programera amatera koju angažuju banke.Sve u svemu, najbolje ti je da koristiš Firefox, a đubre pališ po potrebi (za e-banking i sl.)

Link to comment
IPB ima omanjih problema sa mnogim browserima (Chrome, Opera, IE), i tome nema leka. A ako je jedina prepreka korišćenju firefoxa ebanking, probaj ovaj pljugin.
Imam ga. I sljaka sve dok mu ne dam komandu da placa pomocu mini diska (Banca Intesa je u pitanju). Onda mi se skrsi lisica. Thanks anyway
Link to comment
Imam ga. I sljaka sve dok mu ne dam komandu da placa pomocu mini diska (Banca Intesa je u pitanju). Onda mi se skrsi lisica. Thanks anyway
Nije to Intesa, nego Saga, naša fenomenalna software kompanija, koja je svoj e-banking prodala svima. Ispišam im se u kafu posle lubenice.
Link to comment
aman....da mogu da kucam na cirilici i jednoj i drugoj...o gospode ...taman mislim da sam sastavila jasno pitanje kad ono sipak.hvala na pomoci ne trazim to.
Koristiš Windows XP? (treba slično da je i na visti, ali je nemam ovde da te navodim tačno)Kontrol Panel -> Regional and languaga options->(tab)Languages-> Details->Add... Dodaj jezik koji ti treba... I ponovi za svaki sledeći... U taskbaru će se pojaviti (ako ga već nemaš) jedno EN... Klikneš na njega i biraš jezik... Istu funkciju, šaltanja kroz jezike ima levi ALT i SHIFT zajedno stisnuti...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...