Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sestra mi ima problem. Ajde što se svi programi otvaraju u notepad-u sa čudnim znacima, kukicama i kvačicama (osim fotografija i muzike koje mogu da se gledaju/slušaju normalno), ajde što se u notepad-u otvara "my computer" i "add or remove program", ali, jbt, u notepad-u se otvara i kada u run otkucam "regedit" ili "msconfig".Ima li drugog rešenja osim reinstalacije?

Link to comment
Sestra mi ima problem. Ajde što se svi programi otvaraju u notepad-u sa čudnim znacima, kukicama i kvačicama (osim fotografija i muzike koje mogu da se gledaju/slušaju normalno), ajde što se u notepad-u otvara "my computer" i "add or remove program", ali, jbt, u notepad-u se otvara i kada u run otkucam "regedit" ili "msconfig".Ima li drugog rešenja osim reinstalacije?
Ručna promena svih asocijacija na fajlove...Svaki pojedinačni tip, desni klik ->open with... -> Odabere program i čekira dole allways use selected program...Ili otvori explorer (WIN+E)-> tools-> folder options-> file types-> i svaki koji joj treba klikne na njega, pa na change i ponovi proceduru iz zadnjeg koraka predhodnog pasusa...Nema automatike, koliko znam... I nek proveri viruse i ostalu gamad, takve stvari se ne dešavaju same od sebe... Edited by radisa
Link to comment

Asocijacija fajlova je dobra, to sam odmah proverila na jednom word dokumentu gde piše da ga otvara word. Jedina je caka što ne postoji normalna ikonica nego neka čudna. A i sam word, kada želim da otvorim prazan dokument, otvara se u notepad-u u kome stoje neki čudni znakovi.Ja htela odmah da proverim viruse (logično), ali i on se otvara u notepad-u. A kod sebe nisam imala instalacioni program pa da ga nanovo instaliram.I zaboravih da napišem - u start meniju, pod accessories i administrative tools, nema ničega - prazno, bukvalno. Htela sam da uradim "restore system", neko na internetu napisao da mu je to pomoglo, ali eto... Može li taj "restore system" nekako da se uradi koristeći samo tastaturu :).

Link to comment
... Može li taj "restore system" nekako da se uradi koristeći samo tastaturu :) .
Može, kucaš format C: ...Šalu na stranu, taj Windows je izgleda u raspadu i mislim da ćete manje vremena izgubiti reinstalacijom.
Link to comment

Imao sam jedan sličan slučaj reparature, kad je jedna gospođica slušala uputstvo sa interneta kako da podesi neke Lightroom opcije, pa uprskala asocijacije za exe i com programe. Efekat odgovara otprilike ovome - kad čovek pogleda txt, doc, xls i ostali formati dokumenata su korektno dodeljeni, ali program ne startuje shell, nego drugi program. U svakom slučaju, izgleda da ona nije bila prvi slučaj, pošto sam odmah na googlu bio našao rešenje u vidu windows skript fajlova koji automatski sve podese, pa nije potrebno ručno čačkati. Postoje skriptovi koji rade grupno asocijaciju ekstenzija (tipa office dokumenti, izvršni fajlovi itd) ili za svaki pojedini tip posebno. Dakle, skine se željeni skript (za exe izgleda sigurno treba), snimi na usb stik i odnese na taj računar; command prompt i potera se skript. Nakon toga restart i to je to.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Upravo sam pomoću ovog uputstva uspela da joj objašnjavajući preko telefona šta da radi, povratila avast antivirus. Na kompu joj je pisalo da je dotična skripta uspešno instalirana u registry editor, ali se povratio samo avast. Sad sam joj bar objasnila kako da skenira pre pokretanja sistema, pa možda pronađe neki virus ako je on zaslužan za to.Ako to ne uspe kukaću ovde za neko drugo uputstvo. Žao mi je da čeka na reinstalaciju win-a do sredine avgusta (ja ne samo što imam mek, nego tu reinstalaciju nikada nisam ni radila, niti imam win istalacioni disk).

Link to comment

Opet problem.Komp se zaglupio i vise uopste ne mogu da uradim ni defragmentaciju ni system recovery sa onih tacaka koje on sam automatski cuva svako toliko. Sad, htela sam da reinstaliram Windows (treba da pocnem vazan posao, pa da mi ne trokira sve u sred igranke, xp je u pitanju) I tu se javlja problem: kad sam kupila komp nisu mi dali cd sa OS-om vec je na hdd-u postojala vec odvojena particija D za sys. recovery. To je prvi problem- da li na osnovu toga mogu da reinstaliram Win?Drugi problem, u drugom stanu (inozemstvo) sam ostavila DVD-ove na koje sam nakon kupovine narezala te stvarcice koje imam i na particiji D(valjda)- da li je moguce reinstalirati sve i bez tih diskova (2dvd-a su u pitanju), tj da li postoji neka komanda koju ja mogu da ukucam, lupam, u RUN, pa da mi on vrati sve na sam pocetak koristeci fajlove sa D-a (jer, koliko sam ukapirala na 2 dvd-a nije narezano nista sto ne postoji na D-u)?Fala unapred.Valjda svi strucni nisu otisli na more.. :unsure:

Link to comment

Nareži ponovo particiju D na DVD. Nareži i C, da ne izgubiš podatke. Ukoliko si ti svi podaci na C-u moraćeš prethodno da uradiš bekap. Na D-u bi trebalo da postoji folder I386, nađi 'setup.exe' pa ga startuj. Na D-u bi trebalo da su i drajveri.

Link to comment

Ljudi. Prosuo sam gin and tonic (Beefeater, pola kriske limete, 6 kocki leda) po laptopu. Preziveo je ovu intervenciju, sa jednom anomalijom: povremeno se cuje zvuk kacenja/uklanjanja/neispravnog kacenja USB uredjaja, i to se desava potpuno nasumicno. Rad USB portova nije narusen. Ima li ko neku ideju/savet?

Link to comment
Ljudi. Prosuo sam gin and tonic (Beefeater, pola kriske limete, 6 kocki leda) po laptopu. Preziveo je ovu intervenciju, sa jednom anomalijom: povremeno se cuje zvuk kacenja/uklanjanja/neispravnog kacenja USB uredjaja, i to se desava potpuno nasumicno. Rad USB portova nije narusen. Ima li ko neku ideju/savet?
prospi kiselu vodu po njemu. ;)
Link to comment
Nareži ponovo particiju D na DVD. Nareži i C, da ne izgubiš podatke. Ukoliko si ti svi podaci na C-u moraćeš prethodno da uradiš bekap. Na D-u bi trebalo da postoji folder I386, nađi 'setup.exe' pa ga startuj. Na D-u bi trebalo da su i drajveri.
Probala da narezem ponovo- receno mi je da je pravilo jedno narezivanje particije D po kompjuteru, sto sam ja uradila cim sam ga kupila- dakle nis od toga.Au D mi ne da ni da udjem- na pocetku mi kaze ne menjaj nista ovde inace ces umreti i samo me otkaci. (u sustini ga ne krivim :lol:)Inace, sve mi je na C-u, ali su se uzbunili neki drajveri (valjda) pa mi ni narezivanje ne fercera. Mogu eventualno da bekapujem na spoljni hard disk... valjda.
Link to comment

Ima li neko ideju kako da resetujem password na hotmail nalogu, ako ne mogu da se setim sta sam napisao kako dedino zanimanje?edit: i ne, na tom nalogu nemam 'alternative email address'

Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...