Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

1) Da li je ukinut roming u EU? Ako kupim sim karticu u Holandiji nece mi dodatno naplacivati pozive i internet ako sam bilo gde u EU?

2) Ako kupim sim karticu, pripejd, u Holandiji sa internetom (koju preporucujete) da li mogu da uplacujem kredit bilo gde u EU?

3) Da li je neko probao da od starog smartfona napravi hotspot tako sto kupi sim karticu sa internetom i na taj nacin koristi internet u inostranstvu?

4) Da li mi se vise to isplati ili da uzmem neki mi-fi uredjaj (pocket wifi) svaki put kad sam u inostranstvu (do 10 dana u jednom cugu)?

 

Hvala na odgovorima

Edited by Milosh76
Link to comment

Sto bi se reklo, kad god udjem u neku EU zemlju uzmem pripejd sa 1GB interneta i uzivam dok sam tamo. Onda bacim karticu i sledeci put uzmem drugu, ako odem u drugu zemlju, naravno..

 

 

Link to comment

Ja pazario putno osiguranje kod Generalija i 10gb neta u romingu za nešto oko 50e (ima paket kod VIPa), važi godinu dana i radi ko zmaj...

 

Edit: bilo letos, izgleda da nema više :(

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Ukinut je roming, ali to ne znači da ne plaćas pozive ako si na prepaid programu, već da placas redovnu cenu kao da si u svojoj EU zemlji. 9 centi mene kostaju poziv i SMS poruka* bilo gde da sam, ako je unutar EU. Imam prepaid kod Vodafone-a.

Kartica za prepaid se sada dobija za dž, ali moraš da se identifikujes tokom kupovine, što ne znam kako funkcioniše za strance, tj. one koji nemaju adresu u EU ili nemaju na koga iz EU da je uzmu (ne znam gde živiš)

 

*Ne znam samo o čemu se tu radi pa mi za neke ljude, tj. brojeve, različit broj karaktera čini jednu SMS poruku. Ka nekim brojevima mogu tri puta duži poruku da pošaljem a da je "jedna".

 

 

Link to comment

hN5O61y.png

 

Izguglao sam šta Sentinel hoće da mi kaže. U skladu sa tim instalirao sam sve drajvere.

U BIOS postavkama pokušao sam da prebacim na AHCI, ali mi tada izađe bsod i zablokira se, pa moram da ga vratim na nativni Raid on mod (ili kako se već zove).

Win je originalni, pa mi se ne menja, ako ne moram. Mogu da stavim neki Linux na dual boot, ali koliko shvatam to mi neće rešiti problem na koji mi Sentinel ukazuje.

 

Jedino što mi pada na pamet je da ga podesim na AHCI, reinstaliram nedirnutim Win ISOom i ponovo upišem serijski broj, ali ne znam šta će se onda desiti.

 

Ima li neko možda ideju ili savet?

Edited by Malkmus
Link to comment
14 hours ago, renne said:

1. samo pozivi, mobil data se naplaćuje

 

Ne znam na sta mislis, ali ukinuti su svi dodatni troskovi za roaming. Ako placas mobile data van roaminga placaces i u roamingu. U suprotnom ne.

Link to comment

Sto se tice uplate, iznenadilo mi be da ne moze da se uplacuje preko neta na sajtu operatera. Druga stvar je sto je mozda moguce naci operatere koji daju bonus novim korisnicima pa bi se onda isplatilo non stop menjati ako je samo net neophodan. Nisam u toku, davno sam se resio prepaid broja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...