Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

3 hours ago, Sludge Factory said:

Isto tako se moze reci da je Hamilton, s obzirom na to da je bio sam start trke, da su bolidi puni, a gume relativno hladne, imao podupravljanje koje je dovelo do toga da bolid nije mogao da skrece udesno dovoljno dobro, sto je mogucnost koje je Hamilton morao biti svestan i zbog cega je trebalo drugacije da pristupi situaciji.

 

Ja pre mislim, doduše čisto moje čitanje misli Hamiltona, da on nije napravio grešku već je pozicinirao bolid tačno gde je hteo, dakako bez želje ili plana da izbaci Maksa. Dan pre trke je tokom sprinta uradio istu stvar i ukočio u poslednjem momentu, na dan trke je rešio da ne koči jer je smatrao da je u dobroj poziciji i da je Maks svestan da je tu, i da ne može samo da zaokrene niz Kops kao da nije. Jeste, pokušao je prvo sa spoljne, leve strane, ali naravno da je znao da će to Maks braniti, prosto mislim da mu je Luis bacio lažnjak, i odmah ga potom sustigao sa desne strane. Hamilton zna da ne može da ga prestigne tu, ali kapira da će Maks imati dovoljno svesti da je tu i da će i on usporiti, pa sad kad izađu iz Kopsa, ko bude imao bolji izlaz, biće na poziciji 1. Međutim Maks je zašao u krivinu ko živ ko mrtav, i ispao mrtav, srećom samo što se trke tiče.

 

Ne verujem da je to bila greška, pre da je Hamilton imao balončić teksta iznad glave "Evo me, tu sam, sad se ne mičem", postavio bolid gde je hteo, a da Maks nije video ili da je bio 100% siguran da će ovaj ipak prikočiti.

 

Na kraju krajeva, ej, ovo smo želeli prošlih godina. Hteli smo Vetela i Hamiltona da gledamo kako se šaketaju, dok se Vetel nije samouništio u Singapuru, hteli smo onda da gledamo Verstapena i Hamiltona kako se krljaju, i evo, gledamo Verstapena i Hamiltona kako se krljaju. Obadvojica su trkači, ne samo vozači, obadvojica su agresivni, juče je Maks bio malo preterano agresivan, i sad ili će naučiti iz toga, ili će pokazati srpski inat. Nije bilo prljave igre, nije bilo paklenog plana, desio se incident koji bi se svakako desio u nekom trenutku ove sezone, bio je momenat strave jer se desio u Kopsu odakle je Maks izleteo 300 na sat, ali dobro je, hvala bogovima. Hamilton je smanjio zaostatak na -7 iako Maks još ima inicijativu, a gomila ljutog čilija je usuta u čorbu. Biće prozivki, biće pizđenja, biće dinamike.

Link to comment

Ako dozvolite, mišljenje jednog motogp fana.

 

Poprilično čudna situacija, deluje kao da su obojica imali udela u celoj priči, prvi Hamilton koji ima poprilično čudnu putanju pošto sam ubeđen da je mogao da smota ranije uz apex i izađe prvi lagano iz krivine. Praktično je već krenuo, ali je onda imao još jedan pokret volanom u levo koji je u suštini bio koban i po Maksa i po njega samog jer je otišao široko.

Ferštapen se sa druge strane jednostavno zakucao u njega iako je Hamilton bio na 2 trećine bolida ako ne i 3 četvrtine. Ne znam kakva i kolika im je vidljivost unazad u tim situacijama, ali bilo je evidentno da je ovaj tu. 

Verovatno i jeste veća krivica Hamiltona pošto mi se čini da mu linija vožnje nije baš bila idealna tj standardna, no Maks je možda mogao i da ga izbegne da je bio malo pažljiviji. Nije da nije imao izbora.

Link to comment
40 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

juče je Maks bio malo preterano agresivan

 

Kako je sad Maksova krivica? Imao putanju, ostavio prostora, bio ispred.

  • +1 1
Link to comment

Ovo mi je malo simptomatično, i dalje sam više stava da je greška bila obostrana, sa jednim debljim krajem, ali Luis je kod ova 2 obilaženja/manevra imao bitno drugačije putanje. Još posle hvali Leclerca kako se lepo poneo tokom manevra (nakon što je čovek proklizao i otišao van staze zapravo)

c2f32c72db57c5d96fcb46c46149781f.jpg

  • +1 2
Link to comment

Ne znam kako dalje, iskreno.

 

Ako vi mislite da je to dobra metodologija, možemo na jednu stranu da skupljamo sve izjave ljudi koji misle da je Hamilton kriv, a na drugu stranu da skupljamo sve koji misle da je trkački incident, i da Maks itekako snosi svoj deo krivice, i da prebrojavamo jedne i druge, ocenjujući svaku izjavu sa nekim kriterijumom "Batonova izjava vredi manje od Alonzove jer xyz", pa na kraju da šibnemo sve u Excel i izračunamo average ocenu i donesemo zaključak.

 

Ili, šta? Frljnemo po jedan link koji valjda zatvara svu diskusiju jer je to ultimativni sud o svemu?

 

Ne slažemo se, a i ne moramo. Ja rekoh šta sam imao o incidentu u dva posta, svojim rečima, vidim da vi mislite da je Hamilton ne samo 100% kriv već da je namerno hteo da izbaci Maksa sa staze ili da je Hamilton pokušao da ga ubije. OkejTM. Prilično mi je lako da živim s tim bez da osećam neku veliku potrebu da vas ubeđujem u suprotno.

 

 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

vidim da vi mislite da je Hamilton ne samo 100% kriv već da je namerno hteo da izbaci Maksa sa staze ili da je Hamilton pokušao da ga ubije. OkejTM

 

Nema potrebe za patetikom. Dovoljno je samo - kriv je. Maks ovoga puta nije.

Link to comment

Nije patetika.

 

Spoiler
On 18.7.2021. at 16:08, Have_Fun said:

Pokusaj ubistva

 

 

BTW, imam tačno 0 problema s tim ako neko ima mišljenje da je Hamilton nenamerno kriv za udes. Samo se prilično ne slažem s tim.

 

 

 

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...