Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

btw, Renaultovi pit stopovi su stvarno kriminalni. Neke debeljuce koje reaguju brzinom ranjenog puža. Ne možeš u socijalizmu takve under achievere ni da otpustiš.

 

btw 2, nije bilo trke ove godine da ferrari nije debelo omanuo sa strategijom. zašto su sad čekali Vettela još nekoliko krugova, u trenutku kad se približio Verstappenu na manje od 4 sekunde, samo oni znaju.

Link to comment
9 minutes ago, Ivo Petović said:

btw 2, nije bilo trke ove godine da ferrari nije debelo omanuo sa strategijom. zašto su sad čekali Vettela još nekoliko krugova, u trenutku kad se približio Verstappenu na manje od 4 sekunde, samo oni znaju.

 

Ono za prvi pit stop? I meni je misterija. Trebalo je ili da pokušaju da ga preduhitre, ili da drže mehaničare u pitu i da mu jave da prati Maksa ako ulazi u boks, ili da ga uvedu na odmah sledećem krugu. Ali da ga drže na stazi 3-4 kruga u nadi da će na starim mekim gumama moći da vozi brže nego Maks na novim tvrdim... brate.

Link to comment
5 minutes ago, Ivo Petović said:

btw 2, nije bilo trke ove godine da ferrari nije debelo omanuo sa strategijom. zašto su sad čekali Vettela još nekoliko krugova, u trenutku kad se približio Verstappenu na manje od 4 sekunde, samo oni znaju.

 

Verovatno su cekali da vide da li ce da bude brzi od Maxa na starim gumama. Dobri stari cunning plan. :dry:

Iznenadjujuce je sto su na vreme uveli Leclerca.

 

Link to comment

 
Antiklimaks od trke, Deni Rik će naravno da dobije kaznu i bude deseti. Jedina pozitiva je što su se svi izređali na Gasliju [emoji3]


Gasly je stvarno patetičan, možda mu ovo bude i poslednja trka u RBR, baš sramotan tempo. Sa druge strane Max očigledno izvlači iz bolida i Honde 120%, koliko je sazreo, apsolutno je trenutno mislim vozač broj 2 u karavanu, bez greške vozi čitave sezone. Ne bih se iznenadio da ga Ferari pojuri svom snagom i šutne Vettela koji očigledno tone sa formom i živcima.

Apropo Ricca - koliko god ga i ja gotovio, za prvu krivinu i Norisa i može da se kaže da je trkački incident ali Kimija je obišao skroz van staze jbg, i Kimi je celu zbrku sjajno iskoristio i nije zaslužio da ga obidje bilo ko na takav način. Znam da je Renault lobi na PPP jak, ali budite realni ovaj put.

PS - u vezi sa likovanjem za Gaslijev nastup - ne gotiviš njega lično iz nekog razloga (mada je momak prilično korektan, na stranu sporost), ili je hejt solo na RBR usmeren? :P
Link to comment
4 minutes ago, ducca said:

 

 


Gasly je stvarno patetičan, možda mu ovo bude i poslednja trka u RBR, baš sramotan tempo. Sa druge strane Max očigledno izvlači iz bolida i Honde 120%, koliko je sazreo, apsolutno je trenutno mislim vozač broj 2 u karavanu, bez greške vozi čitave sezone. Ne bih se iznenadio da ga Ferari pojuri svom snagom i šutne Vettela koji očigledno tone sa formom i živcima.

Apropo Ricca - koliko god ga i ja gotovio, za prvu krivinu i Norisa i može da se kaže da je trkački incident ali Kimija je obišao skroz van staze jbg, i Kimi je celu zbrku sjajno iskoristio i nije zaslužio da ga obidje bilo ko na takav način. Znam da je Renault lobi na PPP jak, ali budite realni ovaj put.

PS - u vezi sa likovanjem za Gaslijev nastup - ne gotiviš njega lično iz nekog razloga (mada je momak prilično korektan, na stranu sporost), ili je hejt solo na RBR usmeren? :P

 

 

Solo na RBR, tj Marka i Hornera. Ja bornu na vrhu i ne gledam, samo midfield. Nadam se da će Rendža sledeće godine biti još bliže.

 

Slažem se da Deni Rik treba da dobije kaznu, samo mi je to šteta, verovatno jedan od 3 vozača koji bi uopšte pokušali preticanje.

 

btw, meni je Verstappen najbolji vozač na svetu.

Link to comment
7 minutes ago, ducca said:

 


Gasly je stvarno patetičan, možda mu ovo bude i poslednja trka u RBR, baš sramotan tempo. Sa druge strane Max očigledno izvlači iz bolida i Honde 120%, koliko je sazreo, apsolutno je trenutno mislim vozač broj 2 u karavanu, bez greške vozi čitave sezone. Ne bih se iznenadio da ga Ferari pojuri svom snagom i šutne Vettela koji očigledno tone sa formom i živcima.

Apropo Ricca - koliko god ga i ja gotovio, za prvu krivinu i Norisa i može da se kaže da je trkački incident ali Kimija je obišao skroz van staze jbg, i Kimi je celu zbrku sjajno iskoristio i nije zaslužio da ga obidje bilo ko na takav način. Znam da je Renault lobi na PPP jak, ali budite realni ovaj put.

PS - u vezi sa likovanjem za Gaslijev nastup - ne gotiviš njega lično iz nekog razloga (mada je momak prilično korektan, na stranu sporost), ili je hejt solo na RBR usmeren? :P

 

 

Ovaj put!? Mi smo vazda bili pravicni.. :D

 

Ricc je izasao sa sva 4 tocka van, kazna je neminovna, tu nema spora. Problem je sto bi fer kazna bila da zamene mesta on i Kimi, ali to ne moze. Najmanja kazna je 5s, sto ga baca na 10. mesto. A nije to zasluzio, ali jbg..

Link to comment

Pa u najmanju ruku je blizu Hamiltona ali trebaju im podjednaka oružja da proverimo, ne znam kako bi Max reagovao pod pritiskom borbe za titulu. Taj deo je mislim debelo na Luisovoj strani u odnosu na sve.

Link to comment
 
Ovaj put!? Mi smo vazda bili pravicni.. [emoji3]
 
Ricc je izasao sa sva 4 tocka van, kazna je neminovna, tu nema spora. Problem je sto bi fer kazna bila da zamene mesta on i Kimi, ali to ne moze. Najmanja kazna je 5s, sto ga baca na 10. mesto. A nije to zasluzio, ali jbg..


Jbg ja ne znam kako mu je palo na pamet da na taj način napadne Kimija, imao ga je da proba s leve strane, s obzirom na njegovo iskustvo malo me tu razočarao. Ako pričamo o tome šta je ko zaslužio sve ulazi u obzir, a ovo je čista greška. Norris pak bio sjajan ceo vikend pa pao na 10. a nije zaslužio realno. Vidim još većaju, pozvani su sva trojica kod stewarda, mada ne znam npr koji moj su zvali Kimija, sve se videlo, šta on ima da odgovara i objašnjava. Ionako mu se jebe koje je mesto na kraju :lol:
Link to comment
2 minutes ago, ducca said:

Vidim još većaju, pozvani su sva trojica kod stewarda, mada ne znam npr koji moj su zvali Kimija, sve se videlo, šta on ima da odgovara i objašnjava. Ionako mu se jebe koje je mesto na kraju :lol:

 

Njegovo svedocenje ce biti od neprocenjivog znacaja. Verovatno, koji ste me...BIIIIIPPPP....zvali, imam pametnija posla....BIIIIPPPP... :D

Link to comment
5 minutes ago, ducca said:

 

 


Jbg ja ne znam kako mu je palo na pamet da na taj način napadne Kimija, imao ga je da proba s leve strane, s obzirom na njegovo iskustvo malo me tu razočarao. Ako pričamo o tome šta je ko zaslužio sve ulazi u obzir, a ovo je čista greška. Norris pak bio sjajan ceo vikend pa pao na 10. a nije zaslužio realno. Vidim još većaju, pozvani su sva trojica kod stewarda, mada ne znam npr koji moj su zvali Kimija, sve se videlo, šta on ima da odgovara i objašnjava. Ionako mu se jebe koje je mesto na kraju :lol:

 

 

Deni Rik je napravio 3 nekarakteristične greške ove sezone. Prvo u  Australiji kad je naleteo na ona šaht, pa u Bakuu kad je bio nestrpljiv protiv Kvjata i sad, prvo na startu kad je izgubio dve pozicije, a onda na kraju. Prve dve su mi nekako i ok, pošto je bio nestrpljiv, da li je uradio dobar potez prelaskom u Renault ili ne, ali ova danas mi je već neočekivana, naročito što mi se čini da je definitivno shvatio da je doneo pravu odluku.

 

U kvalama je zato odličan.

Link to comment

Meni je kod starta delovalo da je zajebo kod menjača stepene prenosa ili je sam menjač zaštucao. Mada je uglavnom previše rezervisan na startu i obazriv, to sad znaju i ostali u fazonu Ricc će da pogazi kočnicu i izbegne sranje i onda ga seku kako ko stigne.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...