Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Jebemliga. Nije ni Hamilton stedeo bolid jureci Fetela, tek na kraju kad je pala kazna pa je znao da ne mora da ga pretekne. Mislim, nemam ja kristalnu kuglu da znam o cemu su razmisljali u Mercedesu, samo pretpostavljam sta bi moglo da bude. Verujem da su imali razloga da ga drze duze na stazi, oni bar nisu skloni taktickim brljotinama poput kolega u crvenom. :)

Link to comment

Mislim da je Vetel otišao malo ranije u boks nego što se očekivalo (to je ona Plan B opcija koju su pominjali) i da je time malo iznenadio Mercedes. Mercedes je onda rekao Hamltonu da forsira jedan krug, kad su videli da neće uspeti, produžili su stint, ali su onda sledeći krug videli da razlika raste previše, pa su ga pozvali u pit.

 

Inicijalno se očekivalo da se u boks ide u 30 i nekom krugu, a Vetel je ušao u 26om. Mislim da Mečka to nije očekivala, tj da su oni hteli prvi, jer ovde radi undercut.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Jos jedan faktor - na dan trke je bio topao dan, najtopliji celog vikenda i znacajno topliji nego sto je to uobicajeno u Montrealu, sto znaci da su se gume vise trosile nego sto je bilo predvidjano pre trke i tokom treninga u petak i subotu. Mali milion stvari je u igri tokom jedne trke, nije ni cudo da timovi imaju armiju ljudi pred kompjuterima koji konstantno rade bezbrojne simulacije celog toka trke i traze idealnu taktiku. Nisu to odluke koje se donose na precac.

Link to comment

btw, samo u poslednjih godinu dana, Hamilton:

 

- Pobeda u Kanadi, nakon kazne za Vetela

- Pobeda u Bahreinu nakon kvara motora Leklera

- Pobeda u Brazilu, nakon što se Mercedesov wannabe vozač zakucao u Verstapena

- Pobeda u Nemačkoj nakon što se Vetel zabo u pesak (ajde, to je klasična greška Vetela pod pritiskom)

- Pobeda Baku, nakon pucanja gume Botasa.

- Da ne pominjem onu ključnu pobedu pretprošle sezone u Singapuru, nakon što su se prva trojica slupali.

 

Možda je vreme da sreća malo prošara po gridu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo je Mercedes imao u vreći, videlo se još od petka.

 

Vetel je imao mehanički problem na prvom flying lapu, šta je bilo na drugom? Samo loše odvezeno, ili je vozio konzervativno, da postavi makar neko vreme?

Link to comment

Jbt, McLaren brži od Red Bulla na ovakvoj stazi :) 

 

Slatko bi bilo videti face Hornera i Marka. Šteta što nije Renault umesto njih, ali može i ovako.

 

Biće interesantna trka sutra.

Link to comment

Pošto će Merdže da verovatno odzvižde u horizotn, sutra želim dve stvari:

 

1. Da Meklareni nekako ne ispadnu topovska hrana za Ferari iza njih

2. Ako se Vetel i probije do vrha, da ne jave Lekleru da mu se skloni

Link to comment
5 hours ago, Nesh said:

Norris i Sainz 5. i 6. :)

 

Ja odusevljen celo popodne samo trubim o tome sa ljudima koji prate F1. Za ovakav McL je i Q3 uspeh.

Link to comment

Dobra je Macca ove godine. Ja sam do ove trke mislio da će Renault lagano do 4. mesta, ako ni zbog čega, a ono zbog klase Deni Rika, ali sad već nisam tako siguran. Biće to interesantna borba do kraja sezone, mislim da je i Red Bull u dometu za oba tima, mada su već napravili veliku razliku, a i imaju Maxa. Da im je tu neki običniji vozač, bilo bi baš napeto.

 

Uz to, Seidl i Key te treba da pokažu šta znaju, naročito ovaj drugi. Jedno je sigurno, motor je a thing of beauty.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...