Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

2 minutes ago, Sludge Factory said:

Ne zameram ja Fetelu, poneo se trkacki, sjebo se, boze moj, idemo dalje! 

 

 

 

Da, vodio trku, zeznuo ga safety car (dobro, pitanje bi bilo kako bi izasao na kraj sa Botasom i da nije bilo safety cara) i probao je da obidje Botasa i vrati se na prvo mesto. Nije proslo.

Steta za Botasa, fnomenalno je vozio. I onda kvrc na neki deo i ode guma. :sad:

Link to comment
43 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Max i dalje nista nije naucio. U Red Bullu ako misle nesto u buducnsti da naprave, podhitno moraju da ga disciplinuju..

 

Zar nije Ricardo kriv?

Link to comment

Covek vozi 340, a vozac ispred menja pravac 2 puta vozeci 30km/h sporije. Sreca je samo da su obojica zivi i zdravi posle ovoga. Jedno je manjenje pravca na kocenju ali u punoj brzini ici levo desno je preopasno. Razumem Maxovu zelju koje je ogromna ali decko brani poziciju zivotom celu trku, nekoliko puta bi vec pao sudar da DR nije odustajao ili silazio sa staze. Jos jednom da Horner i dr Marko jedu govna sa svojim liberalnim pristupom, nek kazu taj redosled ce da bude i kraj price. Svaka trka je prica za sebe i onaj ko ima bolji pace mora da je ispred, tacka. Pride je DR bio u situaciji da odrzi i nekakav bodovni prikljucak sa SV i LH. 

ADE0C2ED-CCBC-4D43-9BC3-C3D3FC095EFF.jpeg

Link to comment
10 minutes ago, Sludge Factory said:

Ne zameram ja Fetelu, poneo se trkacki, sjebo se, boze moj, idemo dalje! 

 

 

 

Vettel ako misli da osvoji titulu, ovakve greske ne sme da pravi jednostavno. Njemu je rival za titulu Hamilton, a ne Bottas.

 

I prosle sezone je imao neke sulude poteze i prosuo dosta bodova. Ako nastavi ovako, ponovo ce se sjebati..

Link to comment
46 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Max i dalje nista nije naucio. U Red Bullu ako misle nesto u buducnsti da naprave, podhitno moraju da ga disciplinuju..

 

Duh Danila Kvjata će hodati po Milton Keynesu, lutati po RB garaži, plašiti Helmuta..

Link to comment

OK, ali ako ne postoji timska strategija da se Ricardo propusta onda ovo Maxovo lici na branjenje pozicije, barem meni, jebem li ga. 

 

Vise pratite i svakako vise znate, zato i upitah za objasnjenje.

Link to comment
5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Vettel ako misli da osvoji titulu, ovakve greske ne sme da pravi jednostavno. Njemu je rival za titulu Hamilton, a ne Bottas.

 

I prosle sezone je imao neke sulude poteze i prosuo dosta bodova. Ako nastavi ovako, ponovo ce se sjebati..

 

Tacno naravno, ali ljudski je jbg. Isto kao sto mislim i da je RIkardo trebao malo da iskulira u duelu sa Maxom, ali sta da se radi. Nisu masine, ponekad ce i pogrestit, pogresno proceniti doneti pogresne odluke, milisekunde su u pitanju, adrenalin bije. Na kraju se naravno izdvoje kao najbolji oni koji se najbolje snalaze u takvim situacijama. Konstantno ili sto konstantnije. 

 

 

18 minutes ago, maharaja said:

Meni nije jasno kako su čistili stazu 20 minuta, i čim je počelo trkanje Botas naleti na otpadak. Pa šta su čistili jbt

 

Pa cistili su druge delove staze :D Mislim da je preterano ocekivati da se uvek sve savrseno ocisti i skloni. Plus sto cak i pod safety carom redari tesko mogu bezbedno da ciste razlicite delove staze istovremeno, posebno ako su mesta prilicno udaljena itd. 

 

2 minutes ago, maharaja said:

Uradili analizu na SKY frejm po frejm. Njihov zaključak je da je ovo običan trkački incident i da niko nije kriv. Rikardo je preterao u napadu, Max u branjenju i jbg.

 

Slozio bih se sa tom ocenom, iako je ducca u pravu da je Max nasao pogresan trenutak da krivuda na preko 300km/h. Opet, i Rikardo je mogao drugacije, kao sto rekoh. Tako da to je to. 

 

Pitanje Maxovog generalnog ponasanja ostaje, naravno. I to sto mu je dozvoljeno (ili sto je sam sebi dozvolio) da se ponasa "opusteno" uvek i svuda i dovodi do ovakvih situacija, ljudi oko njega ne znaju sta od njega da ocekuju i kako da se ponasaju, prosto je rizican. 

Link to comment

Eh da je Maksu prvi put, ali nije. Iako ovde ima i Ricove krivice, decko nista nije naucio iz prethodnih incidenata i nastavice ovo da radi dok neko ozbiljno ne nastrada. Nije ovo nikakvo frajersko branjenje pozicije i ne treba neko veliko znanje za to, nista lakse nego vrludati po stazi, cekati da ovaj iza tebe odabere na koju stranu ce da te pretice i onda cimati na istu stranu i isecati ga. Da je pokojni Sena jos medju nama podelio bi malom samare za ovo, ko sto je onomad vec smirivao jednu usijanu glavu:

 

ss3.jpg

Link to comment
2 hours ago, Radoye said:

Eh da je Maksu prvi put, ali nije. Iako ovde ima i Ricove krivice, decko nista nije naucio iz prethodnih incidenata i nastavice ovo da radi dok neko ozbiljno ne nastrada. Nije ovo nikakvo frajersko branjenje pozicije i ne treba neko veliko znanje za to, nista lakse nego vrludati po stazi, cekati da ovaj iza tebe odabere na koju stranu ce da te pretice i onda cimati na istu stranu i isecati ga. Da je pokojni Sena jos medju nama podelio bi malom samare za ovo, ko sto je onomad vec smirivao jednu usijanu glavu

 

U cemu je tacno ovde Ricova greska, to sto je imao DRS, bio nekih 30km/h brzi, nakon Maksovog branjenja desne strane, krenu u levu da bi ovaj pri kocenju jos jednom promenio pravac?!?

 

Ne vidim ovde niciju gresku sem pobesnelog Maksa, mogli su danas jedno pet puta da se skrhaju da Ricardo nije povlacivao i kocio. Decko jednostavno vozi kao da je sam na stazi. Ceo hajp oko njega mu nije bas prijao... 

 

Jos veci idioti su Red Bull koji ne podrzavaju ocito boljeg i zrelijeg vozaca...

 

Ps. Ajd sto gotivim Kimija, ali gospodja Raikonnen je takodje ekstra :wub:

Link to comment
31 minutes ago, assignment said:

 

U cemu je tacno ovde Ricova greska, to sto je imao DRS, bio nekih 30km/h brzi, nakon Maksovog branjenja desne strane, krenu u levu da bi ovaj pri kocenju jos jednom promenio pravac?!?

 

Krivica RIC, a i sam je to rekao, je u tome sto je prekasno usao u manevar i sebi nije ostavio nikakve sanse da reaguje u slucaju da nesto podje naopako. Cekao je zadnji momenat da malom proda "laznjak" jer je znao da ce ovaj da ga prljavo blokira, na kraju kad se to i desilo vise nije mogao da se izvuce.

 

Inace se slazem da glavnu krivicu snosi mali, ko sto sam i napisao gore. To se jednostavno ne radi, i kad-tad ce neko da nastrada zbog njega bude li nastavio ovako.

 

 

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...