Jump to content
Sign in to follow this  
jms_uk

FEST

Recommended Posts

Ajant23

Dragojević je pre više od dve decenije rekao nešto tipa da je FEST otvorio igrokaz što dovoljno govori o imbecilnosti samog otvaranja, rekao bih da su i javne rasprave već godinama jednako imbecilni igrokazi u kojima nikom ni ne treba nikakva odstupnica, a svakako ni pred kim...

halloween

Teško tebi kad pamtiš šta je ta nesreća rekla pre 20 godina. 

Izgubljeni Karavađo, preporuka za sve ljubitelje zabavnog italijanskog filma. Odjavna špica sa anđelima sjajna. 

*edited by mod

Artik - Nesto manje romansirana verzija Mountain between us. Samo za ljubitelje Madsa Mikelsena ili za one koji bi da vide kako mu se desava svako moguce sranje koje moze da te zatekne na Severnom polu.

Optuzena - Fin argentinski nije istinita prica ali su se dobro inspirisali onim slucajem gde je studentkinja iz USA navodno ubila cimerku u Italiji. Zanimljiv prikaz kako sve to utice na porodicu i na okruzenja + kudos sto je cela drama oko sudjenja stavljena u treci plan.

halloween
On 24.2.2019. at 21:10, nezvanova said:

ja od svega sto sam planirala, pogledala samo kapernaum

razbio me ja, uostalom kao i celu salu, svi smo sa projekcije izasli uplakani i razbijeni od filma koje je pravo, a mislim i prvo dvadestprvovekovno filmsko remek delo! rediteljka mi je poznata jos od njenog prvog filma, caramela, i pratila sam njen rad kao i rad njenog muza kompozitora i sa predznanjem i velikim ocekivanjima sam otisla na projekciju.

mogu da razumem da ce za nekog ovo biti previse emotivno, mozda cak i pateticno, ali ja bas ni jednu manu filmu ne mogu da nadjem.

od savrsenog klinca Zaina, muzike, tisine, ostalih glumaca... sve mi je bilo perfektno, a narocito taj zenski ruskopis rediteljke, koji se uocava u sitnim a opet tako znacajnim detaljima.

ne pamtim kada me je neki film toliko pomerio i razdrmao! 

Ja sam se jedva suzdržala da se ne rasplačem, malo glumim u javnosti. Da sam gledala kod kuće, plakala bih i pre kraja filma.  Nije fer, našli su najslađe dete iz Etiopije. I sva deca u filmu su divna. Sve mi je ovo do sad moglo, a nije moralo, ali ovaj film zauvek ostaje. Nadam se da će biti na RTS-u uskoro, da može da ga pogleda veliki broj ljudi u zemlji. 

Morala sam da potražim Krivični zakon Libana, da proverim da li je zaista moguće krivično gonjenje dece ispod 14 godina.

Edited by halloween

nezvanova

da, bebac je fenomenalan. em presladak, em ima neku blagorodnu narav! 

nego, bas su mogli i dokumentarac da naprave sa snimanja filma, da vidimo kako je tekla interakcija izmedju Zaina i bebca, preslatki su bili a pretpostavljam da nije lako sa tako malom bebom na snimanju izaci na kraj.

halloween

Da, hvata ritam drzeci se za ivicu bazencica, hoce da igra a nije naucio ni da hoda. A sto je najbolje, to je devojcica a glumi decaka. Zivot te dece je u okviru zadatih parametara, a mislim da je kljucno, prvi korak da se civilizacijski pokrene da ta deca idu u skolu, pa taman bila i najgori djaci.

ultra plasticni
9 hours ago, halloween said:

Morala sam da potražim Krivični zakon Libana, da proverim da li je zaista moguće krivično gonjenje dece ispod 14 godina.

Jel moguce?

halloween

Jeste, dete u smislu krivicnog prava u Libanu je do navrsene 7. godine. tj. sa navrsenih 7 godina moze da odgovara za krivicno delo. Zakon o zastiti maloletnika u sukobu ili riziku sukoba sa zakonom br.422 iz 2002. godine.

Znam da nije usamljen slucaj, ali mislila sam da je gotovo iskorenjena tako niska starosna granica.

Edited by halloween

*edited by mod

Under the silver lake - Kao da je neko uzeo da radi usecerenu verziju Inherent Vice. Ok je ekipa ima to nekog smisla na pocetku cak i na kraju ali je cela sredina kao da gledas mladog Iliju Cvorovica koji je pojeo bajati esid i kako ga tri dana ne pusta. Uneta gomila stvari koja nije razresena i povrh svega ovakav film nema bas nikakav razlog da traje preko dva ipo sata.

Kolekcionar - Dobra ideja, zanimljiva animacija ali se sveto negde izgubilo u gomili prst u oko referenci na umetnicka dela. Ceim da bi studenti istorije umetnosti najvise uzivali u ovom filmu.

Apollo Creed

Spletom nesrećnih okolnosti :fantom:sam odgledao domaći Psi umiru sami.

Lebe mekani...odakle početi...:sad:...ne zna se šta je gore- scenario, režija, gluma, Vujić Vujke u ozbiljnoj dramskoj ulozi...Cela priča je toliko besmislena da vrv ni autoru nije jasno o čemu se ovde radi. Koliko sam ukapirao glavni glumac je naturščik...nije da se ne vidi...glavna glumica je neviđeno aharizmatična. Ljubavna/e scene u filmu ulaze vrv u red najgore odglumljenih ikada...prosto se vidi da imseva među glavnim glumcima...

I tako sjebah satipo života na ovo...:dry:

ToniAdams

jel ima pas u filmu i jel mrcne na kraju?

copkillah

"Poslednji Srbin u Hrvatskoj", čak i kada bih izbacio svu subjektivnost koju imam za ovaj film, apsolutno bih ga preporučio, jer ćete u najmanju ruku da se zabavite.

Anonymous

Da. Imam utsiak da je cela sala uživala.

Frank Pembleton
8 hours ago, copkillah said:

"Poslednji Srbin u Hrvatskoj", čak i kada bih izbacio svu subjektivnost koju imam za ovaj film, apsolutno bih ga preporučio, jer ćete u najmanju ruku da se zabavite.

E hvala, htedoh da pitam, kakav je film. Ne očekujem remek delo, al rekoh da se ne baca vreme...