Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

9 hours ago, halloween said:

 

Morala sam da potražim Krivični zakon Libana, da proverim da li je zaista moguće krivično gonjenje dece ispod 14 godina.

 

Jel moguce?

Link to comment

Jeste, dete u smislu krivicnog prava u Libanu je do navrsene 7. godine. tj. sa navrsenih 7 godina moze da odgovara za krivicno delo. Zakon o zastiti maloletnika u sukobu ili riziku sukoba sa zakonom br.422 iz 2002. godine.

 

Znam da nije usamljen slucaj, ali mislila sam da je gotovo iskorenjena tako niska starosna granica.

Edited by halloween
Link to comment

Under the silver lake - Kao da je neko uzeo da radi usecerenu verziju Inherent Vice. Ok je ekipa ima to nekog smisla na pocetku cak i na kraju ali je cela sredina kao da gledas mladog Iliju Cvorovica koji je pojeo bajati esid i kako ga tri dana ne pusta. Uneta gomila stvari koja nije razresena i povrh svega ovakav film nema bas nikakav razlog da traje preko dva ipo sata.

 

Kolekcionar - Dobra ideja, zanimljiva animacija ali se sveto negde izgubilo u gomili prst u oko referenci na umetnicka dela. Ceim da bi studenti istorije umetnosti najvise uzivali u ovom filmu.

Link to comment

Spletom nesrećnih okolnosti :fantom:sam odgledao domaći Psi umiru sami.

Lebe mekani...odakle početi...:sad:...ne zna se šta je gore- scenario, režija, gluma, Vujić Vujke u ozbiljnoj dramskoj ulozi...Cela priča je toliko besmislena da vrv ni autoru nije jasno o čemu se ovde radi. Koliko sam ukapirao glavni glumac je naturščik...nije da se ne vidi...glavna glumica je neviđeno aharizmatična. Ljubavna/e scene u filmu ulaze vrv u red najgore odglumljenih ikada...prosto se vidi da imseva među glavnim glumcima...

I tako sjebah satipo života na ovo...:dry:

 

Link to comment

"Poslednji Srbin u Hrvatskoj", čak i kada bih izbacio svu subjektivnost koju imam za ovaj film, apsolutno bih ga preporučio, jer ćete u najmanju ruku da se zabavite.

 

Link to comment
8 hours ago, copkillah said:

"Poslednji Srbin u Hrvatskoj", čak i kada bih izbacio svu subjektivnost koju imam za ovaj film, apsolutno bih ga preporučio, jer ćete u najmanju ruku da se zabavite.

 

E hvala, htedoh da pitam, kakav je film. Ne očekujem remek delo, al rekoh da se ne baca vreme...

Link to comment

Moram da im okačim fotografiju, neka ostane na temi.

 Devojčica je miss Boluwatife Treasure Bankole. 

Druga fotka je podsećanje kako je Zain drugoj deci maznuo skejt da bi napravio kolica.

1282356_capharnaum-fares-sokhn-e15266261

 

 

2_%7B790c4622-0c24-e911-944e-0ad9f5e1f79

 

 

Sinoć sam gledala Čarobne noći. Cirkus, ono je scenario više za pozorište a i glumci glume kao da su u pozorištu, sve sa nekim poskakivanjem. Pozorišna scenografja, takođe. Reditelj kao da je hteo da kaže- scenario je nebitan, napravićemo niz skečeva, manje ili više uspešnih, film je da se zabavimo, a ne da palamudimo o smislu života. Ako se tome doda da sam se više fokusirala na jezik i rimske lokacije (kojih nije bilo mnogo npr. kadar sa Terraza del Pincio, što se podrazumeva kao nezaboravno), ispao je pravi bućkuriš. Ipak, ima smešnih scena, kad Ornela Muti (mislim da nije radila aposolutno nikakvu operaciju) pokazuje momčiću smokvicu™ u bašti ispred Galerije Borgeze, digne haljinu smeje se kaže- šta ima veze, ionako niko neće verovati.:lolol: Pa kad kritikuju arhitekte jer zanemaruju ulogu hodnika u stanovima. Glumci odlično izgledaju za svoje uloge. Dovoljno je da je snimljen u Rimu, ne može biti skroz loš. Kao kad bi govno u kutiji šibica izneli na Zeleni venac, sigurno bi se našao neko ko bi kupio.

Link to comment

Je li bio već ovaj "Crni anđeo", je li gledao ko, nisam u gradu pa ne stižem na Fest ali vidim da će da ide u klasičnu bioskopsku distribuciju, a po trejleru me zainteresovao. 

Ako ko ima utiske neka prenese. 

Link to comment
10 hours ago, Anonymous said:

Da. Imam utsiak da je cela sala uživala.

 

upravo!

 

3 hours ago, Frank Pembleton said:

E hvala, htedoh da pitam, kakav je film. Ne očekujem remek delo, al rekoh da se ne baca vreme...

 

Vredi da ga pogledaš u bioskopu svakako, nećeš pogrešiti. 

 

 

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

E hvala, htedoh da pitam, kakav je film. Ne očekujem remek delo, al rekoh da se ne baca vreme...

 

Odličan. Nisam očekivao bog zna, ali sam baš uživao. Duhovito, zabavno, lepo urađeno, nimalo dosadno.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Odličan. Nisam očekivao bog zna, ali sam baš uživao. Duhovito, zabavno, lepo urađeno, nimalo dosadno.

 

I ima jedan duhoviti easter egg na špici, potpis reditelja za svoju ulogicu u filmu :lol:

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...