Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

ja od svega sto sam planirala, pogledala samo kapernaum

razbio me ja, uostalom kao i celu salu, svi smo sa projekcije izasli uplakani i razbijeni od filma koje je pravo, a mislim i prvo dvadestprvovekovno filmsko remek delo! rediteljka mi je poznata jos od njenog prvog filma, caramela, i pratila sam njen rad kao i rad njenog muza kompozitora i sa predznanjem i velikim ocekivanjima sam otisla na projekciju.

 

mogu da razumem da ce za nekog ovo biti previse emotivno, mozda cak i pateticno, ali ja bas ni jednu manu filmu ne mogu da nadjem.

od savrsenog klinca Zaina, muzike, tisine, ostalih glumaca... sve mi je bilo perfektno, a narocito taj zenski ruskopis rediteljke, koji se uocava u sitnim a opet tako znacajnim detaljima.

ne pamtim kada me je neki film toliko pomerio i razdrmao! 

 

Link to comment

Žena, zanimljiv na momente i zabavan film, odlična gluma Glen Klouz, e sad ako ne dobije Oskara... mada, možda je imala boljih uloga.

Elizabet Mekgavern, meni divna, ima sramotno malu epizodnu ulogu, osim ako je njeno pojavljivanje u baš toj ulozi trebalo da naglasi značaj govora koji je uputila glavnoj glumici  kao prekretnicu i gotovo proročanstvo.  Odlična šminka, kostimi i snimci Stokholma iz vazduha.

 

Edited by halloween
Link to comment

Za sada

 

Starac sa revolverom - Simpa film, vredi karte samo zbog postave (Glover, Waits, Spacek, Casey Aflek) + zadnja uloga Roberta Redfora i based ona true story. Istini za volju moze i kuci da se gleda ne mora bas u bioskopu.

 

Uzmi ili Ostavi - Muke samohranog oca u Estoniji. Ok je iako je malo i suvise pravolinijski i ocekivan za moj ukus.

 

Kapernaum - nemam sta dodati na neznanovu. Prosto mi je unapred zao sto ce i Shoplifters i Kapernaum da izgube oskara zbog onog crno belog neceg sto se zove Roma.

Link to comment

Meni je Šapat ulice baš dobar. Jeste na momente razvučen, ali ima autentičnih scena u koje sam mogao potpuno da se uživim. Recimo ono kada se skupljaju da nazdrave pošto im Tiš saopštava da je trudna. Meni se dopao Colman Domingo u ulozi oca. Ima mnogo dobrih i drugih detalja. Muzika u pozadini je jako dobra. Onda ova narandžasto-žuta boja koja dominira. Garderoba je fenomenalna. Sve skupa ima neku životnost.

 

Inače, tema filma me podsetila na jedan dokumentarac - Wattstax. To je festival održan 1972 u LA, poznat kao Black Woodstock.

 

 

Link to comment

Meni se čini kao da je manja posećenost ove godine. Da nije zbog ovog bojkota?

 

Da dodam i Children Act - dobra britanska drama i glumačka ekipa. Pogađa, pre svega, neku temu izneverenosti mladih.

Link to comment

Pa nisam primetio bojkot. Juce Kapernaum puna velika sala Dom Sindikata a veceras su iz Kinoteke u Kosovskoj bukvalno sa vrata vracali ljude, molili studente i press da ustanu onma koji su kupili karte.

Link to comment
7 hours ago, ToniAdams said:

a zasto se bojkotuje fest?

sori ako je bilo, nisam u toku.

 

Dragojević je pozvao da se bojkotuje, jer je sns ekipa preuzela. Ima taj Handanović i neka žena što prodaje herba lajf. Pominje se i Vacić, ali ne znam u kom kontekstu. Ne mogu sad da iskopam tvit od pre neki dan, gde poziva, ali evo ovaj:

 

 

Link to comment
7 hours ago, *edited by mod said:

Pa nisam primetio bojkot. Juce Kapernaum puna velika sala Dom Sindikata a veceras su iz Kinoteke u Kosovskoj bukvalno sa vrata vracali ljude, molili studente i press da ustanu onma koji su kupili karte.

 

Ja ova tri filma što sam gledao u SC bilo poluprazno. Očekivao sam bar za Beautiful Boy da bude gužva. Može biti i da je SC propao.

Link to comment
20 minutes ago, Bojan said:

 

Dragojević je pozvao da se bojkotuje, jer je sns ekipa preuzela. Ima taj Handanović i neka žena što prodaje herba lajf. Pominje se i Vacić, ali ne znam u kom kontekstu. Ne mogu sad da iskopam tvit od pre neki dan, gde poziva, ali evo ovaj:

 

 

Joj, pa samo zbog njega bih onda išao. Govno espeesovsko, on da na nešto poziva.

Link to comment

pa ne, nego u startu ne ocekujem da fest nema veze sa ekipom sa vlasti. to je nekako nemoguce.

a dragojevic je posebna vrsta sline, covek koji je pokusao da surfuje na drugom talasu socijalista. to su govna za sebe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...