Jump to content
jms_uk

FEST

Recommended Posts

halloween

Gledala sam juče Prema istinitoj priči Romana Polanskog. Ne znam zbog čega ima tako loše kritike. Film u celini nosi Emanuel Senje, scenario kao da je pisan za glumicu koja tako izgleda. Muzika i dekor divni. Idealno nedeljno popodne u bioskopu uz film koji iz petnih žila viče- ja sam iz Francuske!

Timmy

Nova tema, ili da se ova preimenuje.

*edited by mod

Rekao bih jedan od jacih programa ove godine.

vookela

Dajte preporuke sta gledati...filmove bez nekih misaonih apstrakcija i subliminalnih poruka plz.

copkillah

Poslednji Srbin u Hrvatskoj

nezvanova

ja napravila listu zelja, naravno, samo za dane kada cu mozda naici u bg, tako da nije bio moguc neki veliki izbor, niti veliki broj filmova.

uglavnom su svi pretenciozni, sa misaonim apstrakcijama i subliminalnim porukama, ali sta da radim kada volim takve filmove da gledam u bioskopu. :happy:

(nekada mi u kucnim uslovima potesko da svarim hermeticne i art filmove, ali ove koja sam odabrala, ipak nisu ni sasvim takvi)

dakle, moja listica izgleda ovako:

JOSÉ, Li Cheng
YULI, Icíar Bollaín
CAPERNAUM, Nadine Labaki
IL CRATERE / CRATER, Luca Bellino, Silvia Luzi
BY THE GRACE OF GOD, Ozon
CLOSE ENEMIES, David Oelhoffen
3 DAYS IN QUIBERON, Emily Atef
THE STOLEN CARAVAGGIO, Roberto Andò

neke sam izabrala zbog teme koja mi je interesantna, neke zbog rediteljke, reditelja (nadin labaki, ozon), neki zbog glumca (Matthias Schoenaerts), neke zbog Romi, zbog karavadja, zbog kubaskih plesaca....

sve u svemu, jedna sasvim licna listica...

Edited by nezvanova

vookela

tnx

FPLS

Ja pokupih danas u prolazu karte za sigurice - Gvadanjina, fon Trira, Ozona, Sorentina i Lantimosa. 

Planiram da overim i Šavove, dosta pohvala dobiše na Berlinalu, mada će to svakako biti u redovnoj distribuciji od sredine marta. Isto važi i za Poslednjeg Srbina. 

Ras

Postoji li neki poseban razlog da se sa lista i preporuka izostavlja Dogman?

Odličan film.

Apollo Creed

Idem fenserski na otvaranje, nadajmo se da ćemo izviždati nekog gradskog čelnika...:fantom:

halloween
1 hour ago, Ras said:

Postoji li neki poseban razlog da se sa lista i preporuka izostavlja Dogman?

Odličan film.

Ne, takođe mislim da je odličan, jedino što su termini uglavnom kasno i radnim danom. To je razlog.  Još uvek gledam ponudu, zamalo da mi promakne Šapat ulice. 

Ras

Ti si već gledala :)

Dva puta za sada, možda bude još neki.

Verovatno ne bih ni napisao post da nisam jutros vozio kroz Vojislava Ilića i gledao firmu negde kod Vera "Frizer za pse". Aha, Dogman!