Jump to content
IGNORED

Samoodbrana i lična bezbednost


eumeswil

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kurjak92

    14

  • Filozof manijak

    12

  • đorđe geprat

    8

  • ObiW

    8

Srbija nazalost klizi dosta nadole po pitanju kriminala i sigurnosti, sto recimo posebno osecaju stari ljudi u najzabacenijim rularnim sredinama, tako da je jasno da bi ta zabrana posedovanja bila besmislena i kontraproduktivna u ovom trenutku

treba da kao mator čovek koji zajedno sa ženom pola vremena godišnje provodim na vrlo zabačenom mestu u ruralnoj sredini imam pištoj zbog sopstvene zaštite jer "Srbija nazalost klizi dosta nadole po pitanju kriminala i sigurnosti"?

 

ne, hvala.

Link to comment

Ok, jel može neko da pronađe statistiku koliko slučajeva je bilo da je policajac van dužnosti sprečio neko krivično delo noseći službeno oružje, a koliko slučajeva je bilo da policajac van dužnosti počini krivično?

 

Mogu samo reći, blago vama kad imate poverenja u srpsku policiju.  

Link to comment

 

 

Mogu samo reći, blago vama kad imate poverenja u srpsku policiju.  

 

Noć je i probude te glasovi nepoznatih ljudi iz drugog dela stana/kuće. Osluškuješ i utvrdiš da su lopovi. Mobilni je kod tebe. Koga bi pozvao?

Link to comment

Ti si dovoljno mator da se secas atentata na turskog ambasadora, kada je policajac u civilu jurio atentatora po Tasmajdanu i upucao ga. Da se to nije dogodilo atentatori bi pobegli, jer je drugi uhvacen tek u Novom Sadu i samo zato sto su kod upucanog bila oba pasosa.

 

 

ja ovo nisam znao. čitam sad tekst o tome i fascinantna mi je spremnost građana da se umešaju i rizikuju glavu. eto jedan je i ubijen. teško mi je da zamislim tako nešto u današnje vreme. 

Link to comment

tri puta u svojoj kratkoj karijeri sam tražio usluge/pomoć srpske policije (ne računajući saobraćajce i izdavanje dokumenta i tablica): kad su me opljačkali, ukrali bajs i obili auto zbog jebenog radija. Šta misliš, Jozo, koliko tih slučajeva je rešeno?

Nijedan

Bajs sam saam našao zahvaljući poznanstvu sa likom koji poznaje pola novosadske podzemne ekipe. I posle poverenje u policiju, da da....

Link to comment

tri puta u svojoj kratkoj karijeri sam tražio usluge/pomoć srpske policije (ne računajući saobraćajce i izdavanje dokumenta i tablica): kad su me opljačkali, ukrali bajs i obili auto zbog jebenog radija. Šta misliš, Jozo, koliko tih slučajeva je rešeno?

Nijedan

Bajs sam saam našao zahvaljući poznanstvu sa likom koji poznaje pola novosadske podzemne ekipe. I posle poverenje u policiju, da da....

 

Uopšte ne pričam o rešenim slučajevima, mislim da sam i pisao ovde kako mi je inspektor savetovao da slučaj čestog bušenja guma u ulici mi iz komšiluka rešimo sami i bez svedoka.

Pričam o situaciji neposredne ugroženosti od strane potencijalno naoružanih nasilnika / pljačkaša.

Da li su ti komšija i kum naoružani, obučeni da se nose sa takvom situacijom i raspoloženi da u sred noći rizikuju život u pokušaju da zaštite tvoj?

Link to comment

Verovatno nisu, al bi dotrčali bez razmišljanja na moj poziv, i stigli bi pre policije. 

kapiram tvoj stav i šta pokušavaš da kažeš, ali to je teorija. Meni se u praksi desilo da sam imao potrebe za policijskom intervencijom, i nisam dobio nikakvu pomoć. Zato sam izgubio i poverenje u tu instituciju. 

Link to comment

lov i lovci moraju opstati, jbg neko treba da reguliše populaciju divljači u prirodi, kako bi se održao balans

- neće sigurno narodna milicija da vija krda divljih svinja, zečeva, jata fazana po atarima širom srbije, bez (dovoljno) prirodnih predatora njihova populacija bi mogla da explodira već za 2 najviše 3 godine  ^_^  ako čovek ništa ne uradi počeće da raste i populacija mesoždera koja će ogladneti ubrzo nakon što biljojedi pocrkaju od gladi kada obrste njive, a onda će početi da nestaju kućni ljubimci, da stradaju ljudi  koji će pokušaju da ih zaštite na izletu u okolini gradova, posle i u dvorištima 

znaci da nema lovaca bila bi potpuna katastrofa. ja mislio da su lovci neizivljeni degenerici koji nemaju herca da idu da ratuju kao placenici, pa za vikend snajperima upucavaju zivotinje koje ne mogu da uzvrate. bejah u zabludi :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...