Jump to content
IGNORED

Samoodbrana i lična bezbednost


eumeswil

Recommended Posts

Lampa je ekstra stvar,ja sam je dobio na poklon kad sam kupovao optiku za karabin.Dobio sam lampu,dve punjive baterije,montazu i mikro prekidac i dva punjaca jedan za 220v drugi za 12v za upaljac.Ova moja je police,kad je 100% puna moze da svetli nwkih 6-7 sati i nekih 15-ak sokova jaceg inteziteta.Nisam imao prilike da koristim soker sem iz zajebancije kad neko hoce da proba :D Ima i usmeravanje snopa tj zum,na full zumu baca do 200m usmerenog snopa,a ima i "far" kad baca u sirinu do nekih 80m .A svetli ko blesava,padala par,jednom pokisla i nista.Provereno moze da upali plinski gorionik.Probali smo da upalimo suvu travu ali nije uspelo.

Link to comment
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kurjak92

    14

  • Filozof manijak

    12

  • đorđe geprat

    8

  • ObiW

    8

Ako vas neko napadne napolju u u gradu ili provali u stan, koje legalne opcije su vam na raspolaganju? Kakvo je naše pravosuđe što se toga tiče, vidim ima nešto što se zove prekoračenje nužne odbrane, kako se to tumači?

Link to comment

Ako vas neko napadne napolju u u gradu ili provali u stan, koje legalne opcije su vam na raspolaganju? Kakvo je naše pravosuđe što se toga tiče, vidim ima nešto što se zove prekoračenje nužne odbrane, kako se to tumači?

 

 

On tebe pesnicom, ti njega.prsnicom, on tebe autoključem, ti nenja autoključem, ništa više od toga.

Ima negde na dumu ogromna tema o tome

 

Uhvaćen lopov, šta dalje?

 

 

 

 

 

 

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Tvoje je pravo da svoju imovinu zastitis mozes i upotrebom sile ako je ona srazmerna sili koja ti preti.Nije pravilo da pesnicom uzvracas pesnicom,ako te neko toliko izudara da osetis da ti je zivot ugrozen imas pravo da uzvratis silom neophodnom da odbijes napad i sacuvas svoj zivot.

 

Dakle zateknes nekog da ti krade nesto krenes da odbranis svoju imovinu on te obori i krene da te sutira,udara i nemas druge mogucnosti da se odbranis sem da upotrebis silu veceg inteziteta onda si po zakonu bezbedan.Ali ako vidis nekog da ti krade gume recimo i krenes na njega palicom da ga prevaspitas to je vec prekoracenje nuzne odbrane.

Link to comment

Ako krene na tebe pesnicama moras da uzvratis pesnicama,ali ako krene da te lema do te mere da ti je zivot ugrozen imas pravo da napad odbijes silom jaceg inyeziteta.

 

Recimo krenete da se pesnicite i on krene da ubija Boga u tebi mozes da potegnes jaci "argument" da odbranis svoje telo i zivot.

 

Nikako ne smes da potegnes oruzije na prvu,vec da verbalno sprecis napad ili kradju,pa ako krene da te udari onda ti njega,ako je jaci pa krene da te bije onda mozes da potegnes oruzije ali samo da zaplasis ako i tada nastavi i osetis se ugrozenim imas pravo da ga upotrebis.

 

Ali cak i kad potegnes oruzije moras da napadacu nagovestis cinjenicu da imas oruzije i da ces ga upotrebiti,to su ta sitna slova.

Edited by SDSG
Link to comment

ma da i onda je stvar slobodne sudijske procene da li vam je život bio ugrožen, tek ako vas napadač upuca možete ga ubiti u samoodbrani a da sudije ne mogu da vam nađu otežavajuće okolnosti....

Link to comment

Ma ovo uopšte nije tačno

 

shvatam tu odbranu tačno tako kako je rekao sdsg

 

suština je da odbrana bude srazmerna opasnosti (odbrana ličnosti, odbrana autoguma se ne računa. ne mora uopšte da život bude ugrožen.)

 

i naravno da će sud da procenjuje da li je nedajbože ta srazmernost narušena, da li je napadnuti bio u stanju da razmišlja o tome ili mu je svest bila sužena (što je olakšavajuća okolnost)

 

sve u svemu mislim da je zakot takav kakav je sasvim dobar. sudovi su nam loši, to je druga priča.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...