Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

Sve preko 30 kila (valjda) je 4000 dostava.

Ja sam, inače, popizdela sa njima. Poručila sam kauč, fotelju, komodu, stočiće... stigao je mejl da će dostava biti u ponedeljak, taman se organizujem ko će to da dočeka, oni napišu: ne stižemo, dostava u sredu. Nazovem ih da ih kažem da u sredu ne može niko da bude u stanu i ajde za petak da se pomeri-ajde. Pošto bi mi do petka stigla još neka lova, kažem kako bih da dodam još mali orman-aaaa ne može da se dodaje! Kako ne može? Neee moože, možete samo opet da platite 4000 dostavu. Opet popizdim, al ostaje pomerena dostava za petak. U sredu stiže sms: stižemo vam na adresu, otprilike sad! Ne znam kako sam

stigla i kako ih sve nisam ubila. 

Inače, u ikei mi je bilo toliko bez veze uživo, ono je magacin, nije lepo kao u Pešti i slošilo mi se do tamo da sam kao poslednji kreten otišla u restoran i uzela čokoladu i 3 kroasana (ne ćufte, ne lososa) i sedela i pojela to gledajući u jednu tačku i onda uzela još 9 kroasana za ukućane i od tad imam 200 kila viška, a bilo je 20. 

 

Link to comment

dobro ti ne možeš da dodaš orman. 

ja jebote s gospojom na štrandu. i sad naručim vino posto sam jebeni kreten iz varljivog leta. gospa me iskopira, a tek potom primeti da je to vino precenjeno i da za iste pare mogu kokteli da se piju. skoknem ja do šanka da opovrgnem. tek kreću svi da se usiljeno smeju pa kao već smo otkucali. ja kao da pa? uleće šanker meni s pitanjem pa otkucali smo, šta sad da radimo? reko ne znam ti bi trebalo znaš. kaže daj ličnu kartu i da potpišeš. ja mislim zajebava me i pokazujem mu da sam u tanga kupaćim gaćama i da nemam odakle ličnu izvadit. on istrajava da se ne šali. reko daj vino jebalo te vino pa ne dodajem orman na porudžbinu pa da treba da dajem otiske prstiju i plazmu. Švajcarska Srbija.

 

/troll off

Link to comment
19 minutes ago, nisam ja said:

dobro ti ne možeš da dodaš orman. 

ja jebote s gospojom na štrandu. i sad naručim vino posto sam jebeni kreten iz varljivog leta. gospa me iskopira, a tek potom primeti da je to vino precenjeno i da za iste pare mogu kokteli da se piju. skoknem ja do šanka da opovrgnem. tek kreću svi da se usiljeno smeju pa kao već smo otkucali. ja kao da pa? uleće šanker meni s pitanjem pa otkucali smo, šta sad da radimo? reko ne znam ti bi trebalo znaš. kaže daj ličnu kartu i da potpišeš. ja mislim zajebava me i pokazujem mu da sam u tanga kupaćim gaćama i da nemam odakle ličnu izvadit. on istrajava da se ne šali. reko daj vino jebalo te vino pa ne dodajem orman na porudžbinu pa da treba da dajem otiske prstiju i plazmu. Švajcarska Srbija.

 

/troll off

To u NS?

Nemoguce!

Tamo su svi finii ljubazni i pametni...

Mora da su ovi bili neki Beooogradjaaaniiii

Link to comment
29 minutes ago, Katikon said:

Sve preko 30 kila (valjda) je 4000 dostava.

Ja sam, inače, popizdela sa njima. Poručila sam kauč, fotelju, komodu, stočiće... stigao je mejl da će dostava biti u ponedeljak, taman se organizujem ko će to da dočeka, oni napišu: ne stižemo, dostava u sredu. Nazovem ih da ih kažem da u sredu ne može niko da bude u stanu i ajde za petak da se pomeri-ajde. Pošto bi mi do petka stigla još neka lova, kažem kako bih da dodam još mali orman-aaaa ne može da se dodaje! Kako ne može? Neee moože, možete samo opet da platite 4000 dostavu. Opet popizdim, al ostaje pomerena dostava za petak. U sredu stiže sms: stižemo vam na adresu, otprilike sad! Ne znam kako sam

stigla i kako ih sve nisam ubila. 

Inače, u ikei mi je bilo toliko bez veze uživo, ono je magacin, nije lepo kao u Pešti i slošilo mi se do tamo da sam kao poslednji kreten otišla u restoran i uzela čokoladu i 3 kroasana (ne ćufte, ne lososa) i sedela i pojela to gledajući u jednu tačku i onda uzela još 9 kroasana za ukućane i od tad imam 200 kila viška, a bilo je 20. 

  

Upravo sam ovo poslao zeni na vajber koja je s drugaricom jopet otisla i "tamnicu naroda"

Inace prijateljica kad su joj rekli za neke stolove i to, oko dostave i montaze, ona pita jel moze to odmah a ne 5 dana razlike...Aaaaa ne moze...A placanje?Jednima moze onlajn a drugima na ruke.Sto tako? Pa to su odvojene firme od nas..

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
18 minutes ago, Frank Pembleton said:

To u NS?

Nemoguce!

Tamo su svi finii ljubazni i pametni...

Mora da su ovi bili neki Beooogradjaaaniiii

Crnogorci I hercegovci iz backopalanackih mamina a ima ih i iz ruma, ubise nas

Link to comment

Nisamjaova priča je potresnija, tu nema šta. Mislim da će darling hteti sliku. 

Frenče, do 60.000 može da se plati pouzećem, preko tog iznosa mora karticom (nemaju ni račun da čovek srbin baba npr ili ja može da uplati u pošti i ostalo kako volim). Hoću reći, ako ćete već da poručujete saberite se, sastavite i sve poručite odjedared.

Ne znam gde da kupujemo nameštaj, ali ja tamo više ne idem nikako i nikada

 

Link to comment

Ja zimus kad sam naručio online bila nedelja, prva opcija za dostavu bila sreda pre podne, odaberem to. Oni zvali vec sutradan, u ponedeljak ujutro da stižu, stigli za sat vremena.

Link to comment
17 hours ago, mraki said:

Kad smo već kod Šveđana, naručuju moji nešto pa hoću da uzmem i ja tiganj o istom trošku dostave :D

Šta mislite, da li vredi ovaj duplo više u odnosu na ovaj? Ima i ovaj.

Brine me kvalitet tog teflonskog premaza kod ovog jeftinijeg, da ne počne odmah da se ljušti kao što se desilo kod nekog no name kupljenog u supermarketu.

Tefalov me služio dobro par godina, teflon je još uvek ok, ali je dno brzo počelo da se krivi od toplote i sad je već neupotrebljiv. Ovi deluju čvršće.

Znam da je moglo i na kitchen appliances...

 

mislim da u ikei imas garanciju dve godine?! proveri. ako pocne da se ljusti, vrati i sve ok.

Link to comment

Na ova dva skuplja daju 5 god, neki premium telfonski premaz, za ovaj jeftiniji ne piše ništa o garanciji. Milsim da cu rizikovati sa tim od soma i po, ne daje mi se duplo više, mogu kupiti neke druge sitnice :)

Edited by mraki
Link to comment

Bolje tako, ionako je to posuđe. Samo još fali da kupiš skup, pa onda da drhtiš da li si ga ogrebao u skladu sa garantnim listom ili ne, jer garancija važi ali ne u svim situacijama. Čak i da se ne ošteti- dosadi, postane prevaziđeno itd.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...