Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Samo se vi zajebavajte. Ja sam do pre par godina imao recurring dream, kako odjednom shvatim da nisam polozio e1/e2 i da moram (ponovo) na ispit. Onda mi treba jedno 30 sekundi da shvatim o cemu se radi kad se probudim. (a zavrsio pre ravno 15 godina)  :blink:

 

A za Teodosica me isto veze jedna gadna slika koju do danas na zalost ne mogu da izbrisem, isao sam s drugaricom kod njega u kabinet (ona je imala fiziku kod njega, ja srecom nista). Kuca ona, ulazimo, a on sedi za stolom, go iznad pojasa, samo tregeri drze pantalone preko golog tela. Odmah mi se javio dzaba hat kako drooluje na princezu leju.

Link to comment

Baba sa Teorije kola je Dusica Calovic. 

Muzu sam uspeo da zaboravim ime, ali je prezime isto. Predavao je regulaciju EES. Nije napisao udzbenik do penzije i jedini je drzao predavanja od 7 ujutro.

Eh, jednog ljeta je i Caja držao od 7 ujutro. Nakon studentskog protesta '97 ljetnji semestar nam je počeo oko 10. maja. I Caja nam ponudi da ubrza predavanja kako bi bio u mogućnosti da nam dozvoli da elektroniku polažemo u predroku. A E1, je zajedno sa Teorijom kola i Matematikom 4, bila em uslovni ispit, em su sva tri predmeta bila u ljetnjem semestru (TEK je trajao 2 semestra) tako da su ostajala 3 roka da se polože sva tri inače ode godina.

 

U praksi je to izgledalo ovako - kako je spojio dvije grupe u jednu umjesto 2 časa ponedeljkom i 2 časa svakog drugog petka imali smo po 2 časa ponedeljak-srijeda-petak. A pošto mu ni to nije bilo dovoljno brzo uveo je pretčas (od 7 ujutro). I pošto je subota bila reguaran radni dan, ako bi zapalo da u subotu odrađujemo ponedeljak, srijedu ili petak onda bi i u subotu fasovali tri časa elektronike. Sve u svemu imali smo nedeljno po 12 časova predavanja kod Caje. Sjećam se i da sam išao kod dva različita asistenta na vježbe (zaboravo sam im imena) - kod jedne djevojke kod koji su zadaci uglavnom bili laki (da bih uopšte pohvatao o čemu se tu radi) i kod nekog tipa koji je rješavao mnogo teže zadatke (da bih imao čanse na ispitu). LM, ljeto '97 je bilo baš u znaku elektronike i NBA (ustaneš u 4, odgledaš dvije četvrtine pa na fax da stigneš bar u 6:30 kako ne bi morao da stojiš u 56tici).

 

Kad smo sredinom juna završili sa predavanjima (vježbe nisu bile ubrzane) Caja je zapalio na odmor a predroka nije ni bilo. :Hail:  Semestar se regularno završio negdje oko 10. avgusta.

Link to comment

A prijava ispita preko terminala? Da neće da se loguje po pola sata, a valja raditi vežbe iz osnova programiranja, pa nestane struje u sred rada, blažene 92. godine

Link to comment

Da li se seća neko pokojnog Mike Markovića, predavao je fiziku 1? meni su njegova predavanja bila jako zanimljiva...

Edited by slow
Link to comment

caja ko ja, woahahahaha.

 

nemam pojma ni za šta od toga što pričate. meni je odbranu i zaštitu predavao neki koji def ni teorijski nije mogao da napravi marinu abramovič.

 

ne sećam se cigareta na ispitima.

zapravo, ja sam bila toliko po strani tog fakulteta koliko je uopšte bilo moguće biti. gomilu tračeva ne znam, ako me nisu direktno strefili u glavu (primer suspenzije osmokrovića kod kojeg sam taman ispolagala ispite, pa on zaglavio godinu dana na ledu, pa ja jopet polagala, po drugoj skripti, kod marinkovica).

 

P.S. U šoku sam koliko ovde ima ETF-a među finim svetom forumaškim. Nikad ne bih rekla...

To je zbog toga što si ti mlada PT , apropo metuzalemskih veličina sa etfa koje pominjemo.

Voja  Abramović je otišao u penziju mislim 81 najkasnije,  79 je u ispitnom roku  zaglavio u bolnici i nama je neki asistent dao set pitanja pismeno. Mislim da niko ne može da zamisli lica cele generacije koja pokušava da sastavi 2 prostoproširene na temu, ni papir nismo imali . I onda je svako serendao šta mu je palo na pamet, svu tu gomilu sigurno niko nije čitao jer je bilo nemoguće tek pojavio se spisak sa desetinama petica šestica ponegde ubačena sedmica negde u avgustu . ja sam nažvrljala 3 strane eseja niočemu i dobila 6 . otišla sam u septembru da upišem ocenu kod Voje, otegao se red onih koji su kao poništili ispit pa da ponovo odgovaraju. Voja,  kad sam došla na red kaže sedi djevojko, ja nisam djevojci dao na ovom fakultetu nikad 9 nekmoli 6, a ti bi da mi pokvariš prosek. Iscepi 2 lista iz njegovog užbenika da pročitam, da mi to i pare da njemu i menii kupim kifle i jogurt jer mu se dan neplanirano odužio. I kad sam se vratila sa provijantom kaže odlično je bilo , evo 10  ^_^ 

I tako pušili smo na ispitima , ispred amfiteatara i svuda gde nas neizdrž uhvati

 

Nego kad pomenuste Božilovića , forumski momci jel nekoga od vas on muvao   :P  Do skora sam ga sretala ponekad na Kaleniću , imao brdo kose i dalje, nosio je  leti najuže bele pantalone koje mogu da se zamisle i ogrooomnu šarenu torbu  preko ramena. Potpuno kao neka gay predstava u karikaturama 

Link to comment

Po nekim pricama zbog takvih hetero bravura i nikada nije napredovao u zvanje profesora

 

Sada na OETu zari i pali Dragan Olcan :).

Edited by Friend
Link to comment

Da li se seća neko pokojnog Mike Markovića, predavao je fiziku 1? meni su njegova predavanja bila jako zanimljiva...

ima par strana nazad. pt i ja smo obozavateljke, a ja sam dobacila i do njegove kvantne.

 

ima ta neka legenda kako su mu iz kola ukrali tashnu sa pisacom mashinom i doktoratom. i kako je uspeo jedva od narodne milicije da povrati doktorat a mashinu zadrzali. divan lik bio.

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...