Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

e, da - tad se jos pusilo na ispitima. napravis ladjicu od papira da bi je koristio kao pikslu, zapalis, i polako.

:rolf:

 

Ja to ne mogu da zamislim.

Edited by MayDay
Link to comment

au taj abramovic, jel to onaj veselnik sto je ponosno izjavljivao da govori sve jezike domovine, pa bi onda nesto kao mrmljao na makedonskom i slovenackom da dokaze? generalno nezainteresovan, ne secam se da je iko ikad pao kod njega, bilo je dovoljno da kazes dobar dan da prodjes....

Link to comment

Mislim da je bar 50% ocena kod Abramovica bilo 10. Zapravo, od ljudi s kojim sam se druzio na prvoj i drugoj godini, ne znam nikog ko je dobio na odbrani manje od 10.

 

Pricalo se da je u nekim ranijim vremenima, Abramovic ima kabinet u potkrovlju i tu da je drzao nekoliko poljskih kreveta na sklapanje, ako neki student ostane bez smestaja, da ima gde da prenoci. 

Link to comment

au taj abramovic, jel to onaj veselnik sto je ponosno izjavljivao da govori sve jezike domovine, pa bi onda nesto kao mrmljao na makedonskom i slovenackom da dokaze? generalno nezainteresovan, ne secam se da je iko ikad pao kod njega, bilo je dovoljno da kazes dobar dan da prodjes....

Voja je bio super lik što se mene tiče i sve je u vezi svog nepotrebnog predmeta pretvarao u performans . Otac Marine Abramović. Odbrana i zaštita , na prvom času od par koliko ih je uopšte držao je objasnio da neće da nas maltretira nečim što nam u životu neće trebati. Momci su dobijali 10 ako donesu značku primernog vojnika, inače odgovaraju neku od ofanziva devojke 10 samo da se pojave.

I da uvek je pitao ima li koga da nema gde da spava  tih prvih nedelja , dom se dobijao relativno kasno i onda je ljudma davao ključ od učionice u golubarniku a sama sam bila svedok  kad je izvadio lovu i dao da odemo i kupimo burek i jogurt jer su neki izgledali kao da nisu skoro jeli, ispit kao neki predrok u martu mesecu.

Za razliku od drugog lika kome sam i ime zaboravila i koji je propitivao sociologiju pred punom učionicom ko da nam od toga život zavisi.

 

 

I da Janjić, matematika  je moravski naglasak :ss1:

Iz Domovine je nas nekoliko jedva dovelo Dimitrija Tjapkina na ispit , apsolutno mu se nije dolazilo i zaboravio je a ispred kabineta red

Link to comment

Posle toliko godina saznam da je Voja otac Marine Abramovic.

:) ona je u par navrata pričala o čudnovatnim odnosima u porodici, majci koja je bila potpuni autokrata, braku iz ratnih vremena , razvodu. Njen brat i Vojin sin je Velimir Abramović koji se  prodaje sada kao najveći poznavalac života  Nikole Tesle, nema veze sa tehnikom al voli da priča i sve na šta Teslu svodi je neka mistika.  Uglavnom oboje frikovi na svoj način

Link to comment

Baba sa Teorije kola je Dusica Calovic. 

...

Spominjani "ne autisticni ali duplo vise pijan, sa moravskim akcentom" je deo tandema Vasic/Janic (pre mislim da je Janic) - tadasnja matematika 1 i mat.2 

Vasic je bio hronikus i prilicno ne razumljiv, dok je Radovan R. Janic takodje bio hronikus, ali zajebant - i jednom potvrdioda je jako cool covek pun razumevanja (ali da ne prepricavam posto sam samo posredovao). 

Legenda takodje kaze da se dogadjalo da ih donose iz pokojne Domovine na predavanja.... 

...

To mi kazi - Calovicka™, tacno tako... As in ćalovićka... 

Isto i Janić. Tacno taj. 

Link to comment

evo kursistkinje ikebane u penziji. došla sama iz radoznalosti. nije za privođenje.

Nisam ni mislio na ono™ privođenje... :) 

Ono - kako i dolikuje nama sto smo u najboljim godinama (ono - odbijesh 30ak, pa zaokruzish na dole a da bude deljivo sa 10)... 

Link to comment

@iDemo,

 

Moze ti biti zanimljivo da se Olga vratila matematici, video sam je pre par godina:

...

- Jos uvek si u Legu? 

- Ne presla sam na fakultet, predajem matematiku.

- Kazes automatiku?

- Ne dobro si cuo - matematiku!

Hvala. 

Link to comment

mika je bio daleko najveci car. jednom je dosao uzduvan, pravo sa saveta, i poceo da predaje pa zatim u pola recenice zastao i kaze - deco, na ovom fakultetu se desavaju stvari koje nisu svojstvene razumnim ljudima. pa kad se, je li, na taj nacin izduvao, nastavio da predaje kao da se nista nije desilo. otvorio dusu. meni je to njegovo deco uvek bilo super. 

 

a za caju se pricalo da i vikendom navija sat da bi mogao da ga izignorise. tako se radovao. 

 

a kad krenemo na elektrijadu, cim voz izadje iz stanice, pocne budzenje i lemljenje da bi vec do novog beograda svaki kupe imao prikacen neki muzicki oblik, jal radio, jal kasetofon. 

 

kraj osamdesetih, pre milosevicevskog odrona. 

 

e, da - tad se jos pusilo na ispitima. napravis ladjicu od papira da bi je koristio kao pikslu, zapalis, i polako.

pushilo se na ispitima dosta dugo, mozda chak i do kraja veka. i jelo i pilo.

 

 

Iz Domovine je nas nekoliko jedva dovelo Dimitrija Tjapkina na ispit , apsolutno mu se nije dolazilo i zaboravio je a ispred kabineta red

skoro umreo tjapkin. skoro do kraja je bivao po doktorskim komisijama nekoj mojoj ekipi. apsolutno obozavan.

 

a panta nikolic ziv i aktivan.

 

Posle toliko godina saznam da je Voja otac Marine Abramovic.

sad sam se setila da sam znala.

Link to comment

Nesto sam hteo da proverim za Panteliju Nikolica (da je on zasluzan za Labanov povratak na fakultet), pa mi iskoci ovo:

 

http://blog.erazvoj.com/?p=15236

 

U biografiji uopste ne pominje 1998-2000.

e hvala ti, konachno sam uspela da spojim labana za lik :lolol:

 

u to doba sam pratila pantelijin rast i razvoj na drugom mestu, a 1998 je vec bio u penziji naveliko (mislim da je moja generacija poslednja slushala kod njega beshe fiziku materijala na drugoj godini, sledece godine je vec bio neko drugi). ali zadrzao kabinet. ne znam kako su uspeli da ga se reshe, ako uopshte jesu...

 

sad je na akademiji i dolazi u pola 7 svakog dana. nauka ne sme da trpi ^_^

 

panta. ne laban.

 

 

edip. a taj abramovic, do kad je on radio? uopshte ne mogu da se setim kod koga sam polagala, u stvari ne mogu da se setim nichega, a u indeks nismo upisivali skoro nishta :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

E Božilović, zaboravio sam mu ime. skoro sam pisao kako je zezao građevince kad množe sa sigurnosnim faktorom 3 da zadrže pet decimala ????

Link to comment

a za caju se pricalo da i vikendom navija sat da bi mogao da ga izignorise. tako se radovao. 

 

caja ko ja, woahahahaha.

 

nemam pojma ni za šta od toga što pričate. meni je odbranu i zaštitu predavao neki koji def ni teorijski nije mogao da napravi marinu abramovič.

 

ne sećam se cigareta na ispitima.

zapravo, ja sam bila toliko po strani tog fakulteta koliko je uopšte bilo moguće biti. gomilu tračeva ne znam, ako me nisu direktno strefili u glavu (primer suspenzije osmokrovića kod kojeg sam taman ispolagala ispite, pa on zaglavio godinu dana na ledu, pa ja jopet polagala, po drugoj skripti, kod marinkovica).

 

P.S. U šoku sam koliko ovde ima ETF-a među finim svetom forumaškim. Nikad ne bih rekla...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...