Jump to content

Sećanja na ETF

Aion

Recommended Posts

laser lotus

Bravo Delija67, Ješić je bio u pitanju.

Iskreno rečeno nemam pojma da li je držao m1 ili m2 ili možda obje, sve mi je to mnogo mutnije nego što sam mislio. Krečana.

• Replies 908
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

210

• Friend

86

• iDemo

85

• ObiW

48

Top Posters In This Topic

Popular Posts

shto se nas tiche antonio banderas bi bio odlichan, ako prihvata. sent from bubamoto

47 minutes ago, Host said:

Sad, Iricanin nije bio bas zdepast, tom opisu vise odgovara Tosic (Tesic?) koji je drzao M2.

Tosic (Dobrilo)? On jeste bio zdepast, ali je meni bio profesor m3 i m4 (zajedno sa Merkleom) i mozda najbolji profesor uopste. On sto mi je objasnio od analize i numerike, mogu sad da izverglam. A i napisao je dve fenomenalne knjige.

Koliko sam ja matora, kad je meni Merkle bio asistent. Tosic je predavao mat2 (II godina dvosemestralni).

Najbolji profesor iz mate je meni bio Lackovic... bilo je uzivanje slusati ga na I godini.

12 minutes ago, gsb said:

Koliko sam ja matora, kad je meni Merkle bio asistent. Tosic je predavao mat2 (II godina dvosemestralni).

Najbolji profesor iz mate je meni bio Lackovic... bilo je uzivanje slusati ga na I godini.

toshic numeriku, merkle matematichke metode u fizici. lackovica vec nije bilo rekla bih. bio je onaj jedan, mat1, shto je zabijao nos u tablu dok pishe, belu machku nije video, radosavljevic ili tako neshto. i dvojku predavao ilija lazarevic, jedan ozbiljan kralj :Hail:

12 minutes ago, gospa buba said:

toshic numeriku, merkle matematichke metode u fizici. lackovica vec nije bilo rekla bih. bio je onaj jedan, mat1, shto je zabijao nos u tablu dok pishe, belu machku nije video, radosavljevic ili tako neshto. i dvojku predavao ilija lazarevic, jedan ozbiljan kralj :Hail:

Tosic M2 i numerika. Dobar. 

Leto, ja upravo upisao ETF. Zvezda uprzila, hajmo na Adu. U redu za sladoled iza mene cujem muski glas koji kolegi objasnjava kako je od nekog profesora pozajmio neku knjigu, i da je cuo da se taj profesor raspituje gde mu je knjiga, i sto se ne vraca.  Muski glas resi da nazove profesora, da se izvini i da pita kada moze da svrati do njegove kuce da vrati (profa je vec bio u penziji, slutim). Pozvao, predstavio se, i objasnio zasto zove, i tada mu duboki muski glas sa druge strane zice kaze: "Profesor je upravo umro". Tu sam se okrenuo, pogledao lika, i video jednog plavog, mrsavog mladica sa velikom dioptrijom. Posle par dana sam prosao pored tehnickog faksa i vidim crnu zastavu. Pogledam, i vidim da je umrili profa predavao na ETfu. Tad ukapiram da je taj nesrecnik koji prvo nije vraito knjigu a posle vise nije ni morao da vrati isto sa ETFa. Nisam imao pojma ko je ni sta je dok nam nije usao na vezbe iz M1. Zoki Radosavljevic. 

4 hours ago, laser lotus said:

Bravo Delija67, Ješić je bio u pitanju.

Iskreno rečeno nemam pojma da li je držao m1 ili m2 ili možda obje, sve mi je to mnogo mutnije nego što sam mislio. Krečana.

Meni je drzao vezbe iz m3 i m4, Lackovic je bio profesor, tako da je verovatno bio i u Bubino vreme.

Meni je drzao vezbe iz m3 i m4, Lackovic je bio profesor, tako da je verovatno bio i u Bubino vreme.
nekako sam ga zaobishla izgleda.

sent from bubamoto

3 hours ago, gsb said:

Super je bio Lacko, mat 2 i 3 u mom slučaju. Stvarno se trudio da objasni. Jedino je umeo, kako to već ide, nekad malo da se zanese, pa posle budemo u zaostatku, ali dobro sad, možda je to i do godina. Ješić je u to vreme već galopirao ka docenturi i daljim velikid delima. Na vežbama iz m3 kod njega je bio krkljanac. 

U međuvremenu RTI smeru ukinuše m3.:dry: 

12 minutes ago, Zabalujev said:

Super je bio Lacko, mat 2 i 3 u mom slučaju. Stvarno se trudio da objasni. Jedino je umeo, kako to već ide, nekad malo da se zanese, pa posle budemo u zaostatku, ali dobro sad, možda je to i do godina. Ješić je u to vreme već galopirao ka docenturi i daljim velikid delima. Na vežbama iz m3 kod njega je bio krkljanac. 

U međuvremenu RTI smeru ukinuše m3.:dry: 

Kad su ukinuli mn | n>2 na rti? Ja sam rti i odrobijao sam svih pet komada.

da, sve su bile jednosemestralne.

otprilike je bilo ovako: m1 algebra, m2 analiza, m3 kompleksna analiza, m4 numericka i m5 verovatnoca i statistika.

nene, ja sam iz starih, kec dvojka dvosemestralno, numerichka jedan, za metode se vishe ne secam, a statistika je vec ishla sa fizikama kasnije.

sent from bubamoto

23 minutes ago, burekdzija said:

Kad su ukinuli mn | n>2 na rti? Ja sam rti i odrobijao sam svih pet komada.

Izgleda tokom bolonjskih reformi. Reče mi koleginica koja je upisala 2009. da nisu imali. Sad gledam sajt faksa, stvarno nema. Ni kao izborni. Al mogu da biraju Električna merenja. Sve rade kontra. Računarcima treba matematika na svakoj godini. Čisto gimnastike radi.

Ja isto imao svih 5 komada. Kad zaglavim jednog dana u bolnici duže da ležim, tražiću kopiju Ljaškove zbirke da prekratim vreme. m2 i m3 sam stvarno voleo. Pre toga sam zazirao od matematike, iako sam je uvek odrađivao solidno. 

Edited by Zabalujev
nene, ja sam iz starih, kec dvojka dvosemestralno, numerichka jedan, za metode se vishe ne secam, a statistika je vec ishla sa fizikama kasnije.

sent from bubamoto

+1

Kopao sam i kopao po kutijama u garaži i iskopao! Baš lepo sećanje imam na ove knjige, bilo je uživanje spremati ispite iz njih. U "moje" vreme je bilo pet mata koje je @burekdzija pobrojao gore, s tim što su se na energetici polagale samo prve tri.

20180324001.jpg.b8ef6b744b18eb76e899594eca84248f.jpg