Jump to content

Sećanja na ETF

Aion

Recommended Posts

Đipalo Junuz

Laboratorijske iz fizike smo imali i mi u prvoj godini, u zavodu za fiziku. Ja u sumanutom terminu od 7:15 ujutro, zimski semestar. Mrak i hladnoća. I Gajgerovi brojači koji klikću skroz pogrešno nešto, što više olova više broje, ista priča :lolol: I laseri i difrakcione rešetke, pa Bojl-Mariotov zakon sa nekim ogromnim živinim manometrima i mogućim živoskokom ako prepumpaš... Pa talasno kretanje, pesak u zatvorenoj cevi i stojeći talas i pištanje koje izbija plombe... Samo nempojma šta će mi sve to, nisam još naišao na praktičnu primenu u struci...

• Replies 908
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

210

• Friend

86

• iDemo

85

• ObiW

48

Top Posters In This Topic

Popular Posts

shto se nas tiche antonio banderas bi bio odlichan, ako prihvata. sent from bubamoto

45 minutes ago, ObiW said:

Ni meni ove vezbe. Samo se secam da je vecina bila po podrumima u vecernje sate. Nikakava anegodota, imena i likove ne pamtim... nista.

Isto sem Gajgerovo brojaca...

10 minutes ago, Đipalo Junuz said:

Laboratorijske iz fizike smo imali i mi u prvoj godini, u zavodu za fiziku. Ja u sumanutom terminu od 7:15 ujutro, zimski semestar. Mrak i hladnoća. I Gajgerovi brojači koji klikću skroz pogrešno nešto, što više olova više broje, ista priča :lolol:

Ja sam to Gajgerove brojace u maju 1986. povezivala sa Cernobilom a ne olovnim plocama. Neiskusno i nelogicno... ali mlados' - naivnos'.

1 hour ago, gsb said:

Isto sem Gajgerovo brojaca...

Ja sam to Gajgerove brojace u maju 1986. povezivala sa Cernobilom a ne olovnim plocama. Neiskusno i nelogicno... ali mlados' - naivnos'.

To o cemu ti pricas (Gajgerov brojac na vezbama iz fizike poludeo jer Cernobil) se zaista dogodilo, ali godinu dana ranije.

Edited by ObiW

ja se uopshte ne secam da je merena radioaktivnost na vezbama u zavodu. chak ne ni na fizichko tehnichkom merenju.. a na nuklearnoj da, ali tek u chetvrtoj godini :unsure:

sent from bubamoto

Jamodernija stvar u tom Zavodu je bio primerak ZX Spektruma u nekom ćošku. To famozno merenje radioaktivnosti je jedino čega se sećam sa tih vežbi. Odavno sam pozaboravljao većinu stvari što smo učili. Jesenas se našao u rodnom domu, nešto preturam po ormanima i nađem svoje knjige i sveske sa studija. Bio sam zabezeknut kad sam prelistao knjigu iz IDE. Jebote, ja sam u nekom trenutku znao kako funkcionišu sva ta TTL kola i najrazličitiji AD/DA konvertori? To podvlačeno, zaokruživano, docrtavano gde je loše odštampalo šemu... :unsure: 

laser lotus

Dobro se sjećam kako bi nas prozivali na početku svakih vježbi u Zavodu i nakon par nedelja se ispostavi da jedna djevojka nikad ne dolazi. E sad, par izostanaka je moglo da se nadoknadi, ali se ona nikako nije pojavljivala i na pola semstra asistent priupita da li neko zna šta se dešava. Ispostavilo se da je djevojka paralelno studirala etf i medicinu i da su joj te vježbe padale u termin kad je morala da bude na drugom faxu. Ne znam šta je kasnije bilo s njom. Bilo je slučajeva da se paralelno studira pmf i etf, to nam je asistent i savjetovao :ajde: ali medicina nije baš bila uobičajena.

btw kako se zvao asistent iz m1 sredinom devedesetih? Znam mu facu, al imena nema šanse da se sjetim.

1 hour ago, laser lotus said:

btw kako se zvao asistent iz m1 sredinom devedesetih? Znam mu facu, al imena nema šanse da se sjetim.

Meni je asistent iz m1 95/96 bio Nenad Cakic.

laser lotus

Ovo je jedan drugi, ako se dobor sjećam imao je neke veze sa pmf-om, valjda je radio i tamo. Niži tip, nakon par godina je je nabacio solidnu kilažu tako da je za kasnije generacije bio i zdepast :3_grin:

Edited by laser lotus
4 hours ago, laser lotus said:

btw kako se zvao asistent iz m1 sredinom devedesetih?

Malešević i Iričanin? Jako maglovito sećanje, pozitivno za prvog, negativno za drugog.

Mogao bi biti Iricanin. Ako se dobro secam, on je bio poceo na ETFu pa je presao na PMF nakon sto su ga isutirali sa ETFa zbog namestanja ispita. Kasnije se vratio na ETF da sluzi gospodar Labana. 

Sad, Iricanin nije bio bas zdepast, tom opisu vise odgovara Tosic (Tesic?) koji je drzao M2.

Ni meni nije jasno kako se secam ovih imena s obzirom da sam bio odsutan sa predavanja i vezbi.