Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Ja mislim da je ova ekipa na vlasti totalno nekompetentna za bilo sta, a toga nije ni svesna... Pogledajt BgH20....

Oni samo trce za lovom... Vide da neke strane kompanije ovde otvaraju firme, da neki ljudi dobijaju pare od

kojih oni vrlo tesko mogu da uzmu procenat, pa rezonuju, daj da nadjemo nacin da ih drpamo drugacije: Aajde bar da ih skolujemo ili da kontrolisemo

one koji ih skolujemo (da pravimo ovce kakvi su ostali). Ovaj iz Nordeusa ima svoj pojedinacni interes...

Njemu trebaju ljudi koji logicki razmisljaju, ali bazicne nauke (mata, fiza, razne struje...) znaju elementarno jer njemu to ne

treba.

Ja samo znam da ce moj sin i ako bude zeleo da uci programiranje morati pre toga da zna  da resi prelazni proces u barem

nekom slozenijem el. kolu - jer to je vezba za mozak...

Edited by gsb
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

ma nek naprave svoje i novo, te se dokazu, bujrum. makar kvalitet nikad ne shkodi i svima ce nam biti bolje :)

sent from bubamoto
 

Naravno, ja se samo plasim da se nece smiriti dok ne nadju nacin da se ugrade u deo IT sektora koji trenutno ne kontrolisu.

To ce znaciti razaranje i tog malog ostrvceta na kome ja trenutno zivim. Ovo je prvi pokusaj. Verovatno slede dalji, koraci.

Link to comment
2 hours ago, gsb said:

To ce znaciti razaranje i tog malog ostrvceta na kome ja trenutno zivim. Ovo je prvi pokusaj. Verovatno slede dalji, koraci.

 

 

Ja bih ipak počeo da istražujem opcije za novi posao. 

Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Kaže mi kolega koji je na onom "srpskom Davosu" na Kopaoniku, da ovaj iz Nordeusa baš aktivno lobira za tu "transformaciju ETF" i da u tome ima podršku ovih iz Vlade ...
Izgleda da su se baš nameračili. I svi su nešto u fazonu "eto i premijerka kaže da joj je to prioritet, ako nama ne verujete, valjda njoj možete..."


...shiit has hit the fan....

 

nije on jedini koji lobira za to.. :(

Link to comment
2 hours ago, Friend said:

Cim najavljuju osnivanje novog fakulteta verujem da im je to maksimum uz eventualno dugorocno finansijsko iscrpljivanje ETFa.

pazi, relano, etf-u je pakao i da ih svedu na redovne plate univerzitetskih profesora/asistenata, ima tu materijala :hihi:

 

2 hours ago, gsb said:

Naravno, ja se samo plasim da se nece smiriti dok ne nadju nacin da se ugrade u deo IT sektora koji trenutno ne kontrolisu.

To ce znaciti razaranje i tog malog ostrvceta na kome ja trenutno zivim. Ovo je prvi pokusaj. Verovatno slede dalji, koraci.

to svi chekamo, svuda, samo je pitanje ko ce biti finansijski interesantnan, koliko i kojim redosledom. IT je privlachan, svi se pale da su super iz toga, to je barushtina i pun kikiriki krokodilchica. kvantna nece interesovati nikog, sve i da je dzak para nasred :rolf:

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

pazi, relano, etf-u je pakao i da ih svedu na redovne plate univerzitetskih profesora/asistenata, ima tu materijala :hihi:

 

Mogu li fakulteti da mesecno dotiraju zaposlene iz dodatnih prihoda fakulteta?

 

Ranije sam nesto cuo da na Pravnom fakultetu zaposleni imaju mesecno dodatnih 60.000 od fakulteta ali ne mogu da tvrdim.

Link to comment

ou jes -_-

 

ako imash velike drzavne resurse, velike industrije i monopole, na koje mozesh da se kachish projektno i savetnichki, ti si car i bog.

Edited by gospa buba
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

to svi chekamo, svuda, samo je pitanje ko ce biti finansijski interesantnan, koliko i kojim redosledom. IT je privlachan, svi se pale da su super iz toga, to je barushtina i pun kikiriki krokodilchica. kvantna nece interesovati nikog, sve i da je dzak para nasred :rolf:

Mislim da ih i IT sam po sebi ne interesuje mnogo, samo onaj "dzak nasred". Poceli bi oni i atome da cepaju ako posumnjaju da se u jezgru krije dzak :)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...