Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Maskenbal jedne godine gde se u balskoj dvorani "više škole" na spratu pojavio Toma Zdravković i sve bacio u ludilo. Matori Ciga na vratima kluba.

 

 

 

U KST-u od svih znamenitih rock muzičara (i oni slični što kao idu pod rock) YU scene jedino nije bio Đorđe Balašaević, pozivan bio ali odbijao da dođe - stipsa, studentski klub mu bilo malo mesto  tj. mala lova naspram Sava centra koje ni jedne godine nije izostavio. '70 bili Bregović i Bebek na 'anplag', u foto arhivi kluba video ih na fotografijama kao i Arsena, Čolu i Štulića. Kad je tema maskembala bio 'divlji zapad' u šatri kojoj nije moglo ni da se priđe bend Plava trava zaborava razvalio, posle svirke priznali da nikad u karijeri nisu imali tako "ludu" publiku. Neke naredne godine Nada Topčagić u šatri napravila pičvajz, na atmosferu mislim.

 

Eh, matori Ciga

Prolazile generacije a on ostajao, pa skoro do smrti (mislim da je umro negde između 2006-2009). Pre devedesetih bilo jedno specifično veče koje su zvali "proslava Ciginog rođendana", ništa posebno kad se tako formuliše, ali datum bio zanimljiv 13 januar. odnosno to je bio nezvanični doček Srpske Nove godine, a Cigi bio rođendan 14. januara. U to vreme SNG se nije smela javno slaviti, ono moglo je, ali organizotora čeka posle informativni razgovor.

Link to comment

mozda ostanem jos malkice...

Milesa - n-ta kosmicka brzina - prvi domaci na vezbama iz Fizike

 

Sad se setih i nje i vezbi iz Fizike (jedino sto nam je drzala). U to vreme imala imidz da joj samo spicast sesir i metla fale; tek naknadno se ispostavilo da je bila jedna od korektnijih (i angazovanijih) s te pedagoske strane. Vezbe sam radio u paru sa likom koji je ceo prvi (i njemu poslednji) semestar proveo u najvisem stadijumu cudjenja i zapitanosti tipa sta je bre ovo i gde sam ja - on posle pobeze na istoriju umetnosti, sreo ga godinu kasnije zadovoljan covek. Ja u nesto nizem stadijumu ali i prizemnijih motiva za studiranje ostadoh da se manje pitam a vise izbegavam dolazak na fakultet (sem na obavezne laboratorijske vezbe).

 

 

O vm ne smem da pisem. Trezan.

 

Heh, znam ceo niz ljudi koji su sa vm prosli od obozavanja do teskog razocarenja. Imao sam ideju da radim diplomski kod njega jer sam tih godina smislio da cu da se bavim digitalnom elektronikom. Kad je cuo da nisam sa RTI rece mi 'tesko stanje, kriza, nije vreme za ambiciozne radove, nego da uzmes i odradis (bese valjda) cetvorobitni mnozac, imas to u skriptama samo ga malo poslozi pa da zavrsavamo.' I tako ne bi nista od nase saradnje. :D

Link to comment

sve mislim da su sluzbe bash verovale da je to cigin rodjedan a ne ono drugo :lolol:

 

nego imali druge bitke da biju.

Mi smo za takve slučajeve imali Natašu, njen rođendan je bio tačno 13. Januara.

Link to comment

a predavao je neki sedi, bio ok lik, mislim da se prezivao stanić

 

Stanica pamtim po dezurstvu na svom (pismenom) usmenom gde je nahvatao nekog asistenta na hodniku, ceo ispit proveo na vratima pricajuci okrenut ledjima a onda se desetak minuta pred kraj upadljivo iskasljao i vratio za katedru. To je za mog vakta prevazisao samo Proka koji je na Elektricnim Merenjima nakon 15ak minuta pogledao na sat, rekao 'Ljudi, meni je dosadno.' i otisao.

A onda dodju Elektronike gde se rasporedjuju vokmeni strateski po amfiteatru i bukvalno pretresaju ljudi (i rasturaju na sastavne delove cokolade i grickalice :D )

 

 

btw ima li još entuzijasta koji su išli i na postdiplomske? :lolol:  <znam za jednu ličnost :) ali ima li još>

 

Ima ko je upisao... i toliko o tome. :D

Link to comment

e da, taj shto je bio sin neke profesorke a asistent, bio je chak i popio neku kaznicu jer se namerio da pretrese neko zensko protivu prepisivanja na ispitu :lolol:

Link to comment

meni je pričao kolega, mada ni dan danas mu ne verujem u potpunosti, da im se neki asistent koji je dežurao na ispitu u "golubarniku" onesvestio. junski rok, gore ko u sauni, on valjda u godinama. ja pitam "šta ste radili? koga ste zvali?" a on odgovoara "paaaaa zvali smo, al ne baš odmah." :D :mellow:

Link to comment
btw ima li još entuzijasta koji su išli i na postdiplomske? :lolol:  <znam za jednu ličnost :) ali ima li još>

ja sve u svemu provedoh 9 godina na predmetu topika

Evo još jedan. Tu sam slušao one priče Broja 1.

 

Kad je tema maskembala bio 'divlji zapad' u šatri kojoj nije moglo ni da se priđe bend Plava trava zaborava razvalio, posle svirke priznali da nikad u karijeri nisu imali tako "ludu" publiku.

Bio sam, baš je bilo veselo, Te iste godine je u jednoj maloj prostoriji za šankom Pero Božović pravio šou kao običan gost uz pomoć par ložača.

 

Jedan od bizarnijih profesora mi je bio neki Dragan Stanković iz merenja, držao je predavanja i vežbe na RGF u Đušinoj. Retko konfuzan lik i ispit. Za Veljka Milutinovića sam tek "napolju" saznao da je jedan veliki prevarant i organizator fantomskih konferencija. Jedan od "napolju" korisnijih predmeta - Metodologija projektovanja kod Dragana Vasiljevića, ustvari opšti kurs pisanja. Od jako pozitivnih još Dejan Popović koji je tad predavao samo mehaniku.

 

SaE

Link to comment

meni je pričao kolega, mada ni dan danas mu ne verujem u potpunosti, da im se neki asistent koji je dežurao na ispitu u "golubarniku" onesvestio. junski rok, gore ko u sauni, on valjda u godinama. ja pitam "šta ste radili? koga ste zvali?" a on odgovoara "paaaaa zvali smo, al ne baš odmah." :D :mellow:

A onaj čuveni rok iz Osnova Telekomunikacija kad je jedna cela učionica gore imala privilegiju prepisivanja? Sve suva desetka na usmenom :D

Link to comment

- laslo kraus, najveci zastitnik srpskog jezika na celom faksu, dokazao da se svaka engleska rec moze smisleno prevesti i da prevedena bolje zvuci od originala

Ispit iz operativnih sistema - pokojni Bora Lazić ispituje bez ikakvog osjećaja za težinu pitanja, a i bez mnogo obraćanja pažnje na ono što student priča. Laslo cijelo vrijeme kao Baster Kiton - ne progovara. U trenutku kad Bora počinje da privodi ispitivanje kraju i kad je već očigledno da će ili da ošteti studenta ili da mu dozvoli da se jeftino provuče, uskače Laslo i sa par dodatnih pitanja odgovarajuće težine natjera Boru da koriguje ocjenu. Mislim da je tog dana bilo 10tak studenata ispred mene i kod svakog se ponavljala ista priča. Najveći štos je što Bora apsolutno nije bio svjestan šta Laslo radi :)

 

Vezbe sam radio u paru sa likom koji je ceo prvi (i njemu poslednji) semestar proveo u najvisem stadijumu cudjenja i zapitanosti tipa sta je bre ovo i gde sam ja - on posle pobeze na istoriju umetnosti, sreo ga godinu kasnije zadovoljan covek. Ja u nesto nizem stadijumu ali i prizemnijih motiva za studiranje ostadoh da se manje pitam a vise izbegavam dolazak na fakultet (sem na obavezne laboratorijske vezbe).

Na prvoj godini sam u Pioniru sam igrao basket sa likom koji je nakon mjesec-dva digao ruke od faksa, ali je i nakon toga bio redovan i na predavanjima i na vježbama (i na basketu) - samo nije izlazio na ispite. Kasnije se prebacio na FON gdje je završila još gomila ljudi nakon prve godine.

 

Takođe prva godina - laboratorijske vježbe iz fizike, iz nedelje u nedelju prozivaju jednu djevojku koja nikako da se pojavi. Nakon jedno 2 mjeseca asistent počne da se raspituje šta je sa njom - ispostavilo se da je paralelno studirala i medicinu pa nije mogla da dolazi na vježbe zbog nekog bitnog predavanja tamo :Hail:

Link to comment

sve mislim da su sluzbe bash verovale da je to cigin rodjedan a ne ono drugo :lolol:

 

nego imali druge bitke da biju.

Slali oni redovno svoje žbirove na svaku tribinu o bilo čemu koja bila u klubu.

Lako se uočavali, priđu do šanka pa traže kafu i kiselu vodu (a uveče na "večernjem" šanku u ponudi bili samo pivo i kokakola),

a nosili neke sakoe ala Prvi maj Pirot i slično, sa facama takvim (vuklo na dinarsko porijeklo) da ni višu školu nisu videli, a kamoli neki faks,

a kao šatro došli kao studenti da slušaju nešto tada društveno aktuelno u studentskom klubu.

 

Inače Ciga kao penzionisani drot 'došao' (poslali ga po zadatku) negde na samom početku '70-tih kao ispomoć noćnom čuvaru i dežurnom iz kluba da asistira na kontroli ulaza i pokazivanje obaveznih članskih uz kartu (nekad godišnje članske karte zaista bile neophodne za muške da uđu u klub).

 

Bio Ciga službeni žbir do devedesetih, bar dok ga je sluh služio, mada znao taj kad hoće da čita i sa usana. Panduri svih generacija iz Paliluskog SUP-a ga znali, jer ovaj išao tamo po dozvole za noćni rad kluba i da referiše. Jednom davno se Ciga napio i izlanuo da je tukao studente '68, godinama kasnije je redovno palo potprckivanje bivših zaposlenih iz kluba na svakoj godišnjici kluba.

Link to comment

meni je pričao kolega, mada ni dan danas mu ne verujem u potpunosti, da im se neki asistent koji je dežurao na ispitu u "golubarniku" onesvestio. junski rok, gore ko u sauni, on valjda u godinama. ja pitam "šta ste radili? koga ste zvali?" a on odgovoara "paaaaa zvali smo, al ne baš odmah." :D :mellow:

gospode golubarnik, koji je to pakao bio u septembru :isuse:

 

a ono rachunovodstvo u koje se ishlo iz golubarnika merdevinama? :lolol:

 

 

Jedan od bizarnijih profesora mi je bio neki Dragan Stanković iz merenja, držao je predavanja i vežbe na RGF u Đušinoj. Retko konfuzan lik i ispit.

fizichko tehnichka merenja? obozavala sam taj predmet i laboratoriju. u laboratoriji bila neka superljubazna gospodja koja je sve umela da pokaze i objasni ko bog. strashno je vazno da se u prvim ozbiljnim susretima sa laboratorijama u njima nadje i neko razumno bice ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

E Milesa, sad ste me podsetili, posle  mnogo godina sam saznala da ima troje dece i da je svo ono trčanje bilo sa svrhom :) A podsetili ste me i na Vasiljevića njegove vežbe iz Elektronike  , to je meni držao su mi bile skroz ok. I Bora Lazić sav okrugao u glavi ko pun mesec i stalno nešto nasmejan

A sada sam se setila i svoje prve  traume na samom početku faksa  - tehničko crtanje. Pojma nemam da li je to još kasnije postojalo, ja sam dopala u grupu kod nekog dede Ćirkovića kome smo bili poslednja generacija pred penziju, plavi mantil, slika kao Zoran Radmilović u Majstori,  majstori. Ja i drugarica  zagubljene devojke iz provincije drugi dan u Bgu , u gostima na spavanju dok ne dobijemo dom,   udjemo u učionicu samo sa  malom sveskom i olovkom, valjda je prethodno bio jedan čas koji smo propustile. Čovek nas naruži za sve pare i izbaci  sa prvog časa po fazonu dodjite sa priborom na drugi. Dvočas bio u pitanju.

I nas 2 odemo u knjižaru, videle smo arhitekte da vuku glavate lenjire kupimo rolnu hamera i po glavati lenjir i nadjemo se u  čudu gde i kako da sad taj papir malo iseckamo.  Nit smo znale da možeš sesti u praznu učionicu a ni čemu služi rupa na vratima , da proveriš jel  prazno :D

Onda  se kao pametne dosetimo da je tu univerzitetska biblioteka, sa sve papirom i lenjirima se učlanimo u roku od odmah i sednemo ispod zelene sijaličice, unutra mrtva tišina, polumrak, disanje se ne čuje. Na šta je ličilo kad smo zarolani hamer krenule da previjamo i režemo drvenim lenjirom, cepamo praktično jer makaze nismo imali  da ne pričam. savijanje na prvu polovinu bilo je praćeno dizanjem glava onih koji su izgledali više mrtvi nego živi, početak rezanja nam je doneo burno negodovanje. Bukvalno smo istrčače sve tukući jedna drugu lenjirima u pokušaju da budemo što neprimetnije. Ja sam posle u tu biblioteku ušla još jednom u životu :D

Dakako da glavati lenjir nije trebao , crtanje se na kraju polagalo tako što profa prebroji radove , nažvrlja potpis i da ocenu odoka, to mi je bila prva ocena 9 na polugodju . I zadugo jedina devetka :D

Link to comment

gospode golubarnik, koji je to pakao bio u septembru :isuse:

 

a ono rachunovodstvo u koje se ishlo iz golubarnika merdevinama? :lolol:

 

fizichko tehnichka merenja? obozavala sam taj predmet i laboratoriju. u laboratoriji bila neka superljubazna gospodja koja je sve umela da pokaze i objasni ko bog. strashno je vazno da se u prvim ozbiljnim susretima sa laboratorijama u njima nadje i neko razumno bice ^_^

joj koji je to pakao bio, i sad mi muka, početkom devedeset treće, gore nešto polagali, ne sećam se više šta,  ako nije bilo minus petnaest, minimum

Link to comment

joj koji je to pakao bio, i sad mi muka, početkom devedeset treće, gore nešto polagali, ne sećam se više šta,  ako nije bilo minus petnaest, minimum

pa jel pakao ili minus petnaest ^_^

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...