Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Da, nema šanse da će procentualni oporavak privrede biti neki feather in their cap. Čak ni njegovi glasači nisu toliko retardirani da slave visok procentualni rast posle katastrofičnog pada.

 

Ne znam da li će ga išta oprati na planu pandemije, izgleda da se ni antikineska propaganda nije primila tako dobro kao što su se nadali.

 

Na social unrest planu ima još prostora za manevrisanje, možda upali debilno mlataranje borbom protiv fantomskih antifašističkih falangi...

Link to comment

trump ce surovo biti porazen u novembru, nejaki Dzo vodi sada sa vise od 10% po svim pollovima.

nema nikakve sanse da se ekonomija, citaj nezaposlenost, znacajnije popravi, rast berze i manipulacije koje sprovodi gamad sa wall streeta tu ne znace ama bas nista.

upravo sam slusao da mnogi koji zive od ugostiteljstva nece ni otvarati svoje restorane jer im se prosto ne isplati.

sve to, naravno, pod pretpostavkom da nece biti drugog talasa.


 

Edited by 3opge
Link to comment
8 minutes ago, 3opge said:

nejaki Dzo vodi sada sa vise od 10% po svim pollovima.

Poslednjih 5 pollova po RCP:

 

Wednesday, June 3
Race/Topic   (Click to Sort) Poll Results Spread
General Election: Trump vs. Biden Emerson Biden 53, Trump 47 Biden +6
General Election: Trump vs. Biden CNBC Biden 48, Trump 41 Biden +7
General Election: Trump vs. Biden Monmouth Biden 52, Trump 41 Biden +11
General Election: Trump vs. Biden Economist/YouGov Biden 47, Trump 40 Biden +7
Tuesday, June 2
Race/Topic   (Click to Sort) Poll Results Spread
General Election: Trump vs. Biden CBS News/YouGov Biden 47, Trump 43 Biden +4

 

Link to comment

Ne znače nacionalni pollovi baš ništa ljudi. Ne treba vam answer da shvatite da state pollovi više znače, naročito u swing državama.

Link to comment

Evo i QB NO Saints-a, koji je mnogo dao celoj zajednici, naleteo na "nagaznu minu" oko izjašnjavanja oko protesta.
Sad ga peglaju sa svih strana...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
3 hours ago, dragance said:

Ne znače nacionalni pollovi baš ništa ljudi. Ne treba vam answer da shvatite da state pollovi više znače, naročito u swing državama.

Potpuno se slazem.  Prema istrazivanjima na nacionalnom nivou, Hilari Klinton bi dobila izbore jer je za nju glasalo skoro 3 miliona vise ljudi nego za Trampa.  Izborni ishod odlucuju tzv. drzave preletaci ("Swing states").  Istrazivanja u tim drzavama su najmerodavnija za predvidjanje ishoda izbora u Novembru.  Prema tome, kako glasaju Florida, Pensilvanija, Ohajo, Virdzinija, Viskonsin, Severna Karolina i jos nekoliko drzava sa manjim brojem delegata odlucice izbore.  U ovom trenutku, u drzavama preletacima je prilicno tesno; Bajdeni ima svuda 1 do 2 poena prednosti koja cesto ne prelazi nivo statisticke grske (1.5 poena), osim u Pensilvaniji gde Tramp ima statisticki znacajnu prednost od 4 poena.  Bajden ne sme da izgubi u Pensilvaniji ako se nada da pobedi u Novembru.

Edited by Dimitrije
Link to comment
6 hours ago, Dimitrije said:

Bajden ne sme da izgubi u Pensilvaniji ako se nada da pobedi u Novembru.

Osim toga - Bajden mora da dozivi do Novembra - ili 'as is' ili na aparatima

Kako stoji stvar sa predsednickim izborima - ako kandidat umre negde bas pred same izbore? Znam pouzdano da su neki senatori gubili protiv rahmetli kandidata koji i to u novijoj istoriji - krajem 90tih... Je l' i tu automatski sve prelazi na Vice-a? 

I koga je Bajden izabrao - ako je nekoga izabrao? 

Mis'im - Bajden i ako prezivi do izbora za Trampa je isto - izgubio od zivog ili rahmetli Bajdena - to ce ga unishtiti...

Link to comment
10 hours ago, dragance said:

Ne znače nacionalni pollovi baš ništa ljudi. Ne treba vam answer da shvatite da state pollovi više znače, naročito u swing državama.


Nije bas tako, meri stanje duha koje se preliva i na lokal.

Link to comment
On 4.6.2020. at 13:00, dragance said:

Ne znače nacionalni pollovi baš ništa ljudi. Ne treba vam answer da shvatite da state pollovi više znače, naročito u swing državama.

 

Nije da ne znače baš ništa. Nije nacionalni poll poll svih država sem swing statea. Ako je nacionalno plus 10, Tramp neće dobiti EC, šta više izgubiće i tu u landslideu. Za sada state polovi pokazuju između 7 i 9 procenata swing sa brojki iz 2016. Sve u Bajdenovom pravcu. Da li je to održivo, verovatno nije ali za sad je tako

Link to comment

Sve je u Bajdenovom pravcu osim Bajdena.  Ja sam skeptican da ce on biti u stanju da taj pravac odrzi.  Sta Bajden nudi je tanko, nedoreceno, a i kada je doreceno onda zvuci  neubedljivo i ofucano.  Bajdenov najjaci adut za sada je to da niko ne moze da bude gori izbor od Trampa. Medjutim, to nije dovoljno jer bi na tu kartu mogao da igra i Zika Obretkovic.  Bajden se uzda u crnacke glasove (bez njih ni mnogo jaci kandidatod Bajdena nema sanse da pobedi).  Medjutim, posle ovoga sta se desilo nakon ubistva Dzordza Flojda, nisam ubedjen da ce veliki broj crnaca da izadje na izbore i da tamo glasa za belog kandidata.  Ja bih rekao da je jedina nada za Bajdena to da Tramp nastavi da pravi gluposti i time pocne da kruni ne samo nezavisno opredeljene glsace koje vise naginju Republikanskom kandidatu, vec i registrovane republikanske glasace.

 

Zanimljivo je kako ce Tramp da reaguje ako izgubi izbore u novembru.  Neki smatraju da nece hteti da prihvati izborne rezultate i da ce da ih proglasi namestenim, Tada bi ponovo doslo do velikih nemira, gde bi Tramp napujdao svoje pristalice i postovaoce 2. amandmana da prave haos sa pucanjem bojevom municijom, nakon cega bi Tramp proglasio vanredno stanje i izveo vojsku i policiju na ulice.  On za to ima dovoljno vremena od pocetka novembra do 20. januara 2021.  Taj scenario je sada uvezbavao i pokazao da su mu vojska i policija lojalne i spremne da se brutalno obracunavaju sa demonstrantima.  Bice zanimljivo da li ce vojska slucaju da Tramp proglasi izbore namestenim i odbije da sidje sa vlasti da mu ostane lojalna, ili ce da ga izbaci iz Bele kuce i uhapsi.  Od pocetka Trampove vlasti, uvek sam u glavi imao scenarioo da ce da zavrsi kao Kaligula, koga je pretorijanska garda verno cuvala sve dok ga nije nabila na maceve.  Ko bi mogao da bude Klaudije? 

Link to comment

Ja sam ubedjen, a nadam se da grešim, da će on upravo to i uraditi ako izgubi izbore. Generali su javno govorili protiv upotrebe vojske, a ovaj će izazvati gradjanski sukob. Nadam se da će ga strpati u ćeliju tamo gde je bio Epstein (i da pozivi što duže i oseti taj luksuz).

Link to comment

ne smem da kazem “ma kakvi, nema sanse da dodje do toga” al me frka :D

 

mozda se krecem medju drugim ljudima, bez obzira sta mediji serviraju i koliko se trude, bottom line, mnogo ce ljudi da glasa za trampa, cak i iz jebenog holivuda. sto kazu oni qanonci they are awake. 

 

u medjuvremenu, ja cu da se vise bavim biznisom i kako da izmanervisem da oboje odemo na letovanje (on 2-3meseca, ja mozda mesec u vrh glave zbog psa) ...treba nam odmor, ovo nije normalno. totalna opresija na moje/nase psiho-fizicko stanje...probudio se nagon za samoodrzanjem, ko vas jebe, koljite se, trosite energiju na gluposti, ja cu da drugim putem. al eto me u nov. na polovima da glasam. 

 

idem da se bavim lepim stvarima :wub:

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

 

 

Zanimljivo je kako ce Tramp da reaguje ako izgubi izbore u novembru.  Neki smatraju da nece hteti da prihvati izborne rezultate i da ce da ih proglasi namestenim, Tada bi ponovo doslo do velikih nemira, gde bi Tramp napujdao svoje pristalice i postovaoce 2. amandmana da prave haos sa pucanjem bojevom municijom, nakon cega bi Tramp proglasio vanredno stanje i izveo vojsku i policiju na ulice.  On za to ima dovoljno vremena od pocetka novembra do 20. januara 2021.  Taj scenario je sada uvezbavao i pokazao da su mu vojska i policija lojalne i spremne da se brutalno obracunavaju sa demonstrantima.  Bice zanimljivo da li ce vojska slucaju da Tramp proglasi izbore namestenim i odbije da sidje sa vlasti da mu ostane lojalna, ili ce da ga izbaci iz Bele kuce i uhapsi.  Od pocetka Trampove vlasti, uvek sam u glavi imao scenarioo da ce da zavrsi kao Kaligula, koga je pretorijanska garda verno cuvala sve dok ga nije nabila na maceve.  Ko bi mogao da bude Klaudije? 

 

Totalna glupost zasnovana ni na čemu. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...