Jump to content
Sign in to follow this  
Pečorin

Blade Runner 2049 (2017)

Recommended Posts

dillinger

Takođe prvi put gledao za vikend. Razočarenje. Film je, kako da kaem,  uspeo da bude i jako staromodan, al i odraz ovog vremena po banalnosti. Čak se i Dekard žešće smorio.

Hologramka je totalni višak jer ne doprinosi ničemu glede radnje i smisla. Bljutavog i melodramatičnog Letoa ne vredi ni komentarisati

precog

letoa ne bih eutanazirao samo zbog requiem for a dream, a i to zato sto je fizicki lici na dzankije koje sam znao nego zbog glume.

Caligula

... ovde se sjekirom lupa po tkivu koje zahteva hirurski skalpel.

Neveruem sta citam

James Marshall

Odgledao sam ga ponovo sinoć a gledao sam ga i u bioskopu. 

Sam po sebi, nije ovo loš film, mada malo šlajfa na nekim mjestima, tj. predugo traje. Ima dobru fotografiju i par sjajnih momenata. 

Opet, sa druge strane, ima i prethodnika kojeg nisam mogao da izbacim iz glave sve vrijeme dok sam gledao ovaj film, i koji je remekdjelo. I imao sam leptire u stomaku od pomisli na original. A to mi drugi film nikako nije mogao izazvati. A sad mi se ponovo gleda prvi, zbog ovog drugog. 

Filozof manijak

U poređenju sa filmovima koji se danas snimaju BR2049 je odličan u film

U poređenju sa originalom koji je snimljen pre 30 i kusur godina je lošiji.

Jbg, to je normalno, ono je bila zlatna era Holivuda.

Samo treba smanjiti očekivanja

Meazza

Prvom filmu se nije imalo apsolutno nista dodati. Potpuno izbrusen dijamant, zaokruzena prica na najbolji moguci nacin. Ne postoji nista sto se moglo dodati a da se nesto dobije.

Drugi film je po svemu slabiji i naravno da je tako kad uopste nema sta da kaze sto prvi vec nije. Jedini zanimljiv momenat nekim ljudima je u stvari obican plagijat. Nije problem sto je plagijat zato sto mi to smeta zbog autorskih prava, nego zato sto sam to vec video. Na onom najbazicnijem nivou - glavni likovi su neuporedivo slabiji i prazniji i njihova sudbina me uopste ne interesuje.

Najvaznije - drugi film uopste nije napravljen u duhu originala. Daungrejdovani replikanti se prepoznaju na kilometar, svima je jasno da su obicne dosadne masine, sto je potpuno razlicita situacija od prvog filma. 

Ali da je dobar lakmus, to stoji.

Edited by Meazza

Miljenko

Vecina ljudi ovde ocekuje previse. Slicno vazi i za komentare na serijama. Obicno me u zimskom periodu uhvati manija gledanja serija/filmova i gledam sve i svasta; od opskurnih stvari iz Azije, do remek dela, koja sam gledao bar deset puta. Ne moze sve biti savrseno, a jos je teze napraviti dobar rimejk. Meni se recimo ta tisina/odsustvo emocija, savrseno uklapaju u svet koji se zeli prikazati. Da li je moglo bolje, verovatno jeste, no sjajnih kadrova ne manjka, sto je meni savim dovoljno.

Pečorin
32 minutes ago, Meazza said:

Prvom filmu se nije imalo apsolutno nista dodati. Potpuno izbrusen dijamant, zaokruzena prica na najbolji moguci nacin. Ne postoji nista sto se moglo dodati a da se nesto dobije.

Ali dodavalo se i oduzimalo, zar ne? I to više puta.

https://en.wikipedia.org/wiki/Versions_of_Blade_Runner

Meazza

Tacno, ne mislim da su sve verzije isto uspele.

Filozof manijak
1 hour ago, Meazza said:

Ali da je dobar lakmus, to stoji.

Lakmus za šta?

Meazza

Lakmus za mene da vidim na cije preporuke da ne obracam paznju. :) Sta drugo?

Filozof manijak

ih, kad bi to bilo tako jednostavno na osnovu samo jednog filma

Meazza
4 minutes ago, Filozof manijak said:

ih, kad bi to bilo tako jednostavno na osnovu samo jednog filma

A dobro, zasto malo i ne preterati kad izrazavas nezadovoljstvo. Nemoj biti bukvalista. :) 

Meazza
1 hour ago, Miljenko said:

Vecina ljudi ovde ocekuje previse. Slicno vazi i za komentare na serijama. Obicno me u zimskom periodu uhvati manija gledanja serija/filmova i gledam sve i svasta; od opskurnih stvari iz Azije, do remek dela, koja sam gledao bar deset puta. Ne moze sve biti savrseno, a jos je teze napraviti dobar rimejk. Meni se recimo ta tisina/odsustvo emocija, savrseno uklapaju u svet koji se zeli prikazati. Da li je moglo bolje, verovatno jeste, no sjajnih kadrova ne manjka, sto je meni savim dovoljno.

Svet koji je sterilan, mrtav i dosadan. I onaj je bio shithole, ali Vangelisova muzika i stari Nexusi su udahnuli zivot filmu. Plus je ideja filma bila genijalna.

James Marshall

Mislim da sam i ovo napisao, ali kad pomislim na film koji je muzika znatno unaprijedila, prvo pomislim na BR.

Nevjerovatno koliko je Vangelis, bar meni, poboljšao i pojačao taj film. Prvih par asocijacija na taj film su mi tonske, a ne vizuelne (ustvari tonsko-vizuelne, povezane).

Ne mogu da se ovako na keca sjetim koji film mi je toliko dobar i čiji je saundtrek tako jak i upečatljiv i adekvatan kao onaj Blejd Ranera. Možda Ghost in the shell (anime, naravno).

Ok, tu su i klasici, naravno, Odiseja, neke teme Mansinija, Vilijamsa, Morikonea, ali da je neko ubo kao Vangelis, zaista ne mogu ovako iz glave da prizovem.