Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Prvom filmu se nije imalo apsolutno nista dodati. Potpuno izbrusen dijamant, zaokruzena prica na najbolji moguci nacin. Ne postoji nista sto se moglo dodati a da se nesto dobije.

 

Drugi film je po svemu slabiji i naravno da je tako kad uopste nema sta da kaze sto prvi vec nije. Jedini zanimljiv momenat nekim ljudima je u stvari obican plagijat. Nije problem sto je plagijat zato sto mi to smeta zbog autorskih prava, nego zato sto sam to vec video. Na onom najbazicnijem nivou - glavni likovi su neuporedivo slabiji i prazniji i njihova sudbina me uopste ne interesuje.

 

Najvaznije - drugi film uopste nije napravljen u duhu originala. Daungrejdovani replikanti se prepoznaju na kilometar, svima je jasno da su obicne dosadne masine, sto je potpuno razlicita situacija od prvog filma. 

 

Ali da je dobar lakmus, to stoji.

Edited by Meazza
Link to comment

Vecina ljudi ovde ocekuje previse. Slicno vazi i za komentare na serijama. Obicno me u zimskom periodu uhvati manija gledanja serija/filmova i gledam sve i svasta; od opskurnih stvari iz Azije, do remek dela, koja sam gledao bar deset puta. Ne moze sve biti savrseno, a jos je teze napraviti dobar rimejk. Meni se recimo ta tisina/odsustvo emocija, savrseno uklapaju u svet koji se zeli prikazati. Da li je moglo bolje, verovatno jeste, no sjajnih kadrova ne manjka, sto je meni savim dovoljno.

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

ih, kad bi to bilo tako jednostavno na osnovu samo jednog filma

 

A dobro, zasto malo i ne preterati kad izrazavas nezadovoljstvo. Nemoj biti bukvalista. :) 

Link to comment
1 hour ago, Miljenko said:

Vecina ljudi ovde ocekuje previse. Slicno vazi i za komentare na serijama. Obicno me u zimskom periodu uhvati manija gledanja serija/filmova i gledam sve i svasta; od opskurnih stvari iz Azije, do remek dela, koja sam gledao bar deset puta. Ne moze sve biti savrseno, a jos je teze napraviti dobar rimejk. Meni se recimo ta tisina/odsustvo emocija, savrseno uklapaju u svet koji se zeli prikazati. Da li je moglo bolje, verovatno jeste, no sjajnih kadrova ne manjka, sto je meni savim dovoljno.

 

Svet koji je sterilan, mrtav i dosadan. I onaj je bio shithole, ali Vangelisova muzika i stari Nexusi su udahnuli zivot filmu. Plus je ideja filma bila genijalna.

Link to comment

Mislim da sam i ovo napisao, ali kad pomislim na film koji je muzika znatno unaprijedila, prvo pomislim na BR.

 

Nevjerovatno koliko je Vangelis, bar meni, poboljšao i pojačao taj film. Prvih par asocijacija na taj film su mi tonske, a ne vizuelne (ustvari tonsko-vizuelne, povezane).

 

Ne mogu da se ovako na keca sjetim koji film mi je toliko dobar i čiji je saundtrek tako jak i upečatljiv i adekvatan kao onaj Blejd Ranera. Možda Ghost in the shell (anime, naravno).

 

Ok, tu su i klasici, naravno, Odiseja, neke teme Mansinija, Vilijamsa, Morikonea, ali da je neko ubo kao Vangelis, zaista ne mogu ovako iz glave da prizovem. 

Link to comment
On 6.8.2018. at 22:32, ToniAdams said:

ko je zakopao kofer sa zemnim ostacima jedinog androida-roditelja par cm ispod zemlje, pored jedinog preostalog drveta na svetu, bas na mestu de su stalne bujice,

 

 

Brt da su ga zakopali negde gde ne moz da se pronadje, ne bi mogli da snime film.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...