Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

iz maribora su dva kluba u pitanju (zapravo i vise, ali u sustini dva)

zeleznicar koji je igrao prvu ligu 50 i neke, odigrao 18 utakmica te sezone i ispao i branik maribor koji je igrao prvu ligu 69/70, odigrao 22 utakmice i ispao

80 tih su se fuzionisali, uzgred se prikljucili jos neki mariborski timovi i pod raznim imenima igrali (i) Ib ligu

 

nije da je bitno, ali sibenik je 80 te usao prvi put u prvu ligu, poznat je maldjim generacijama zbog perioda u kom je bio najjaci i naravno zbog drazena petrovica

sa druge strane ima tih klubova poput karlovca, zrenjanina, koji su u nekom ranijem periodu bili redovni prvoligasi, pa i sampioni, a kasnije nestali

 

kk borac cacak je pak institucija koja je u prvoj ligi od 50tih do dana danasnjeg :) 

Link to comment

e, nego ne znam dal sam nekad pomenuo, uostalom vidi se i iz ove vecne tabele, ali ako neko ne uocava

znate ono kad se pomenu srpski kosarkaski centri, pa sa setom pricaju kad se prvoligaska kosarka igrala u kraljevu, valjevu, uzcu, sapcu...

sve je to sviranje kurcu :fantom:

osim jednog naravno

borac cacak ima sam vise prvoligaski sezona nego svi srpski klubovi juzno od beograda

zapravo borac cacak ima vise od duplo vise :s_w: prvoligaskih sezona (borac 23 - metalac va 6, sloga kv 2, zastava kg 1, zorka sa 1, prvi partizan ue 1 )od svih  srpskih klubova juzno od beograda

 

to ako vas neko pita koje su institucije srpske kosarke van bgd da se neko ne obruka :fantom:

Link to comment

inace, oni mucenici iz gorice su valjda najveci baksuzi medju kosarkaskim klubovima

opet im je neko zarazen i po 4ti put su u samoizolaciji

ono jednom se to poklopilo sa turnirom aba2, pa nisu mogli doputovati te su im prva 4 kola registrovana 0:20

tako da ce imati 9 preostalih kola, posto se igra jednokruzno da se pokusaju ugurati u 8 za plejof

da stvar bude gora po njih, u narednom 5tom (ako jel ne budu u samoizolaciji i tad) igraju protiv pored njih ubedljivo najjace ekipe takmicenja

Link to comment

igokea dobila hapoel u fiba ls

nema potrebe ni govoriti da je josilo bio ubedljivo najbolji, plus uzeo najvazniji skok na kraju utakmice :fantom:

sutra opet u laktasima sa njima i ako pobede gotovo sigurno su osigurali plasman medju 16

 

 

fin uspeh za njih, a i za aba ligu, zajedno sa evrokupom to bi bilo 5/5

ako prodju tamo ih ceka drustvo od 4 spanca, strazbur, sasari, bamberg, niznji, aek cini mi se nista slabije od evrokupa

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...