Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

vecim delom mislim da si u pravu

ono gde se nikako ne slazem je zvezda i mladi igraci

narvno da je budalastina ocekivati da zvezda ( ili ko god) na godisnjem nivou izbaci nekoliko mladih igraca spremnih za nba/el

ali sa druge strane jedini nacin da neki klub iz ove regije napravi rezultat u el jeste rad sa mladim igracima koji ce rasti tokom sezone

ne nuzno domacim, vujosevicev partizan se red kraj njegovog mandata u velikoj meri okrenuo stranim klincima

to smo imali u eri vujosevica i u eri radonjica

sa druge strtane gomilanje iskusnih stranaca je jasno limitirano, tu smo uvek iza ne samo ovih najbogatijih vec i i za brojnih ruskih, turskih, spanskih klubova

a zvezda opet ne radi ono sto treba

i dok je god filipa na terenu to ce biti tako, ta ekipa je podredjena njemu

 

dovoljan pokazatelj da nismo na dobrom putu je npr sto nikad nismo nekog od ovih klinaca rodjenih u inostranstvu doveli kod nas na razvoj

jasno je da su real, makabi, barsa bogatiji daleko, ali da je klima u nasoj kosarci slicna onoj (govorim strogo o parketu) kao kad je vujosevic radio u partizanu itekkao bi neki od tih klinaca imao zelju doci igrati el i jednu sasvim solidnu regionalnu ligu u okvirima nacionalnih takmicenja (sto ona sustinski jeste)

 

druga jako bitna stvar je regularnost

i tu ne mislim nuzno samo na fmo, iako to jeste ogroman problem

ova liga jednostavno nije regularna, svodi se na to ko ce biti jaci u zakulisnim radnjama

 

ovaj region itekako i dalje ima talenta i ono sto je jako bitno ima trenere da rade sa njima

problem nastaje u celokupnom ambijentu i neprivlacnosti takmicenja/klubova tim klincima

pa i ove sezone "problem fmpa" je resen tako sto se zapravo dozvolilo partizanu i buducnoisti da i oni ubace b timove (za sad) u drugu aba

ne zalazu se oni za regularnost, vec da opni budu privilegovani koliko je zvezda trenutno

jedini ko se ne uklapa u matricu je cedevita, odnosno sad olimpija cedevita

 

hrvatska iz nekog razloga je u posebnom cabru

oni su daleko iza nas, pa i iza slovenije

spreman sam potpisati da je trenutno kk borac kvalitetnija ekipa od bilo koje njihove

to je (iz njihove perspektive) nedopustivo

dakle ne radi se tu o "drzavnim projektima" el , pa ni ec nivou, oni nisu u stanju napraviti iole ozbiljan klub,  a radi se o klubovima ogromne tradicije koji dolaze iz njihovih najvecih gradova

svaljivati krive u tom slucaju na zle strance je cista budalastina

Link to comment

svatsa sam ispisao a sustinski nisam rekao ono sto sam osnovno zeleo

poenta je u razvoju igraca

ne moraju to niti biti klinci od 17 godina, niti nuzno domaci igraci

ne zavrzava se razvoj igraca sa punoletstvom

 

opet, borac je odlican pokazatelj sta se da uraditi sa relativno mladim igracima spremnim i zeljnih napretka i dobrim trenerskim radom

svakako da zvezdi ili partizanu za el/ec nivo ne igra da razvijaju trecu ligu domacih igraca od 23/24 godina

ali za vecinu aba klubova to je neki razuman put

 

na nekoj suprtonoj strani od toga je u potpunosti napuniti roster veteranima

ima i to nekih prednosti, ali i daleko jasnije okvire i limite koji su vrlo nisko kad su domaci klubovi u pitanju

sa takvim pristupom niko iz regije nece, niti je ikad napravio nekakav evropski rezultat

Link to comment

Izgleda zaratili Ćoki i Miško. Čini se da je zbog Meginog učešća na sastanku na kome nisu bili FMP, Zvezda i Cibona.

A zna se da je Miško samo vođa navijača Mege.

 

 

Quote

Crvena zvezda je iznela predlog dnevnog reda gde bi između ostalog trebalo da se razgovara o poziciji košarkaških menadžera u regionalnoj košarci.

...

Najveću pažnju izazvale su tačke 10 i pogotovo 11, gde se navodi “zabrana sukoba interesa i CAS“.

 

“Menadžer niti posredno, niti neposredno ne može da vodi, upravlja, odlučuje, savetuje ili na bilo koji drugi direktni ili indirektni način predstavlja, poseduje, ima stvarnu kontrolu nad klubom koji učestvuje u ABA ligi. Taj klub ne može da se takmiči u Ligi. Ukoliko utakmicu igraju dva kluba i ukoliko isti menadžer ima svoje klijente igrače i/ili trenere u oba kluba na toj utakmici ne mogu da učestvuju niti igrai, niti treneri koji imaju istog menadžera, a ukoliko je broj igrača ili trenera u klubovima koji igraju utakmicu, a koji imaju isto menadžera različit, u tom slučaju iz jednog kluba na toj utakmici ne mogu da učestvuju svi igrači, odnosno treneri, dok iz drugog kluba, po diskrecionoj odluci tog kluba, ne može učestvovati jedan broj igrača ili trenera kao u prvom klubu, dok preostali mogu učestvovati“.

...

 

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/zvezdin-samar-agentima-ne-mogu-da-imaju-svoj-klub-u-aba-ligi-niti-da-vode-trenere-i-igrace-istovremeno/368972

Edited by Mark Rothko
Link to comment

Poruka Misku da je stao na pogresnu stranu. Rezultat ovog ludjenja Partizana i Zvezde oko FMP-a i Mege moze lako biti da oba kluba dobiju nogu iz ABA lige i to iskljucivo zahvaljujuci srbijanskim fascinacijama komsijskom kravom, bez ikakvog upliva ili zelje drugih klubova iz regiona. Na kraju bih bas voleo da se to desi, da Srbija u ABA ligi ostane na dva kluba (posto Borac nece dugo, zavrsice za par godina kao Radnicki KG), da konacno shvatimo da Srbija ima samo sporadicnu kosarku i da na kraju zavrsimo na nivou rukometa. Tako ce se ispuniti zelja vecine zaludjenika u kosarku da biraju izmedju NBA i nedeljnih prepodneva na beograskim perfierijama gde ce navijati za klince, buduce menadzere u bankama i IT tehnicare. Mi ostali cemo vec naci neki drugi sport kao zanimaciju.

Link to comment

Prije će biti da Zalizani ima neka potraživanja prema Čoviću pa ovaj dramatizuje.

U svakom slučaju, Čović je ovdje potpuno u pravu. Da li on ima moralno pravo da bije bitku protiv Miška? Naravno da nema, ali koga briga.

Link to comment
2 hours ago, Moća said:

Ok ovaj deo za vlasnistvo u klubu ali onaj drugi deo za igrace i trenere je budalastina na kub.

 

Moco, ti si bar neki pravnik i znas kako se pregovara. Ovaj drugi deo je neizvodljiv i da se procita a kamoli da se sprovede, zna to i Covic odlicno. Poruka ovog zahteva je "ako formalno ne vazi nego cemo da se hvatamo i za neformalno onda cemo da imamo iste arsine za sve". Cela ova salata od reci sa radnim naslovom "ako je menadzer grupi od X igraca ili Y trenera onda Z moze ili ne moze, bla, bla,..." sluzi da se, ako stvar sa FMP-om uopste ode juzno, odbaci a da ostane upravo ovaj prvi deo da Misko ne moze da ima tim u ABA ligi, formalno ili neformalno.

 

Ja sam ovde u manjini sa stavom da prisustvo oba kluba u ABA 1 treba tolerisati zbog interesa mladih igraca i njihovog kvalitetnijeg razvoja tako da ce vam se verovatno ispuniti zelja da u svrhu neke navodne regularnosti oba tima izlete iz lige, osim ako ova vise nego ocigledna i nimalo suptilna Coviceva ucena ne prodje. Ne vidim kako je to od koristi bilo kome ali sta ja znam, mozda ima nesto u tom srpskom maniru secenja grane na kojoj se sedi sto ja nisam u stanju da shvatim.

Link to comment
21 minutes ago, Moća said:

Ma znam. Ali interes nasih mladih igraca u Fmp-u ne postoji dok se kevin panter igra kosarke.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

Da, arhi izgovor, covek koji igra pet pozicija i drzi 12 mesta u rosteru. Nesto se ne secam da je mnogo smetao Guduricu. Svinjce ce jednom da ode u penziju, steta koju cemo sebi napraviti ovim sukobom trajace duze. Nema veze, patke ce uvek biti tu da se mere, mlohave kakve jesu. Dakako, zarad principijelnosti i postenja. Zivimo u zemlji u kojoj je vlast likvidirala politickog protivnika a onda se oprala fazonom "nismo mi, majke mi, evo bili smo na poligrafu" i nikog ne boli kurac za to. Ali samo da FMP i Mega ne igraju ABA ligu, to ce nas unaprediti do jaja.

Link to comment

Bitno je da igrači koji imaju kvalitet da nisu još uvek za Partizan ili Zvezdu, a iznad su Rumunije i KLS da igraju kompetitivnu košarku na Jadranu. Ukoliko se uklone FMP i Mega igraće je u Čačku, Podgorici, Banjaluci, Baru, Zagrebu, Splitu, Zadru, eventualno još u Novom Sadu. 

Zvezda je dobre igrače dobila iz Kragujevca i Podgorice uglavnom u vreme Radonjića.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...