Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

A i niko ti ne garantuje da npr ako Zvezda osvoji aba ligu ne uđe Partizan ili obrnuto.. Ne vidim da se precizira da šampion aba lige ima taj prioritet. ž

 

Realno, biće uvek neki klub, nismo mi baš totalno nebitni toliko pa da nema mesta za naš region i u zatvorenoj EL

Edited by theanswer
Link to comment
15 hours ago, Ivo Petović said:

 

Ne skroz. Ako iz EC odeš u EL, daju ti mogućnost da plasmanom u plejof ostaneš u EL i sledeće godine. U tom slučaju, sledeće godine bi samo jedan tim (šampion) iz EC išao u EL. To je skroz kul opcija.

 

btw, mislim da će ABA imati prolaz u EL još neko vreme - piše tamo da je prioritet, ali samo ako Zvezda, Partizan ili eventualno Olimpija (ili Cibona) osvoje. Hteo je Đordi mogućnost da odjebe Budućnost ako osvoji titulu.

 

Može malo detaljnije oko ovoga? Nešto sam propustio. Zašto Đordiju smeta Budućnost? Renovirali su halu, obezbedili budžet za prošlu godinu igranja EL, imaju aerodrom, e sad za hotele visoke kategorije ne znam :) 

Link to comment

da imaju mozga uveli bi 24 tima u evroligu. dve grupe po 12, to je 22 utakmice po klubu. onda jedna grupa od 12 u drugom krugu. ukupno 33 za top 12 ekipa. pa onda top 8. time bi zadovoljili mnogo zainteresovanih klubova.

Link to comment
36 minutes ago, BlackGeorge said:

 

Može malo detaljnije oko ovoga? Nešto sam propustio. Zašto Đordiju smeta Budućnost? Renovirali su halu, obezbedili budžet za prošlu godinu igranja EL, imaju aerodrom, e sad za hotele visoke kategorije ne znam :) 

 

Prosto je - malo tržište, nikoga ne zanima, mala hala, nema čak ni nekog navijačkog hajpa.

 

Nije to protiv Budućnosti kao Budućnosti, već Đordi ostavlja sebi mogućnost da nekog Braunšvajga ili Nižnjeg Novgoroda zameni nekim klubom po svom ćefu. Kao što je WC dobio Zenit (iz Pitera), a ne npr Uniks iz Tatarstana, bogu iza tregera.

 

btw, pročitah negde da se ACB buni protiv ovoga tako da nije sve to još sigurica.

Link to comment

Đordi istripovao da je Evroliga NBA, iako ne može ni da priđe po finansijama i popularnošću. Ovo će dovesti do potpunog uništenja evropske košarke zbog nekog Španca koji je istripovao da je bog, a dobrostojećim klubovima ovo odgovara pa se ne bune. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...