Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

RIP

 

"Ima li vece gluposti od izjave trenera koji kaze ja nisam selektirao ekipu ja sam došao da pomognem. Pa što si uzeo ekipu onda.. Ako ne mozes od njih da napravis ekipu.. Uzeo si zbog PARA. Al to je priča za gazde kluba koji ne znaju nista o košarci" 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na sastanku deoničara "ECA" (Euroleague Commercial Assets), održanom u Minhenu, odlučeno je da elitno klupsko takmičenje i posle ove sezone broji 18 klubova, ali je značajno promenjen način na koji će neki klubovi sticati pravo učešća u Evroligi.

Od naredne sezone domaće lige više NEĆE biti kvalifikacione za Evroligu, pa tako ni šampion ABA lige neće imati garantovano mesto među najboljima na "starom kontinentu".

Četiri mesta koja su bila rezervisana za prvaka ABA lige i najbolje timove Španije, Nemačke i VTB lige, ne računajući vlasnike "A" licence, biće pretvorene u tri "vajld karda" i direktnu "vizu" za finalistu Evrokupa.

 

 

 

da se razilazimo :D

Link to comment

lol, nevezano za nas, nije nam ni mesto izgleda tamo, ali ovo sad stvara zacarani krug gde ce ekipa X

  • furati jako i do samog kraja u EC, dogurati do plasmana u finale
  • dogodine igrati EL, dakle nista od EC
  • do druge godine izgubiti mesto u EL jer ce doci neki drugi vajldkartisti, a oni nisu igrali EC pa nisu mogli da izbore plasman

Usudjujem se reci da je ovo gori sistem i od ABA lige, sa drugom ABA ligom, i laznim nacionalnim koeficijentima.

Link to comment

sve ako je tako, davace aba neka mesta za evrokup

ne mora nuzno znaciti da je gubitak tog el mesta mesta za ligu i kraj lige

pre ce finalne serije (odnosno borba za to el mesto) poput proslogodisnje, a pogtoovo ovogodisnje, ubiti ligu

 

i najvaznije, ovo je gazdu aba lige nebojsu dr covica, samo plus

ne mora vise strepeti od raznih buducnosti :fantom:

 

sale bez, jasno je da se ide ka ocekivanom zatvaranju lige i da smanjuju mogucnost da im upadnuneke neatraktivne ekipe

Link to comment
46 minutes ago, goofs said:

lol, nevezano za nas, nije nam ni mesto izgleda tamo, ali ovo sad stvara zacarani krug gde ce ekipa X

  • furati jako i do samog kraja u EC, dogurati do plasmana u finale
  • dogodine igrati EL, dakle nista od EC
  • do druge godine izgubiti mesto u EL jer ce doci neki drugi vajldkartisti, a oni nisu igrali EC pa nisu mogli da izbore plasman

Usudjujem se reci da je ovo gori sistem i od ABA lige, sa drugom ABA ligom, i laznim nacionalnim koeficijentima.

 

Ne skroz. Ako iz EC odeš u EL, daju ti mogućnost da plasmanom u plejof ostaneš u EL i sledeće godine. U tom slučaju, sledeće godine bi samo jedan tim (šampion) iz EC išao u EL. To je skroz kul opcija.

 

btw, mislim da će ABA imati prolaz u EL još neko vreme - piše tamo da je prioritet, ali samo ako Zvezda, Partizan ili eventualno Olimpija (ili Cibona) osvoje. Hteo je Đordi mogućnost da odjebe Budućnost ako osvoji titulu.

Link to comment

pa da

jasno je da postoji pored klubova sa a licencom i baza klubova sa b licencom (oni koji dolaze u obzir, ali nemaju garantovano mesto)

na ovaj nacin se resava svih ostalih bez da moraju da se dovijaju ako neka igokea, a da vrlo verovatno i buducnost ima ispunjene sve one "tehnicke uslove" odgovarajuca hala, aerodrom, itd i uzmu aba ligu ili ono mesto u spanskoj/vtb ligi koje je donosilo garantovan plasman

 

odnosno, el nece vise igrati sampion aba, vec najbolje plasirana ekipa iz grupe zvezda, partizan, olivita

 

ostaje mali problem, da se neko takav moze umuvati preko ek, ali zato su izmedju ostalog i uveli ovo da moze, a ne mora, pa ce se to da li ovogodisnji ucesnik iz evrokupa ostaje i sledece sezone u evroligi odredjivati i po tome ko je te sledece sezone izborio plasman u finale evrokupa

ako to bude neko iznenadjenje i klub koji nije po volji, eto zakljucka kako je onaj proslogodisnji klub ispunio uslove da se takmici i sledece sezone u el i da ide samo sampion ek

a i racunaju na to da je lakse uzeti aba ligu nego evrokup

Link to comment

lepo je to djordi formulisao "aba ima prioritet"  :)  eto kao nije nas odjebao, a opet nam nista time i ne garantuje.

ali da, i ja verujem da zvezdi ili partizanu ne bi zatvorio vrata ispred nosa ako osvoje aba, sto za buducnost ne bih mogao sa sigurnoscu da tvrdim.

zeli jasno profilisane klubove iz velikih gradova, sa dobrim dvoranama, i sto manje tih nekih  sto zalutaju.

Edited by Nikodije
Link to comment

koga nas odjebao? :)

 

ako ne verujes meni :D ivo je prilicno lepo objasnio o cemu se radi


zvezda i partizan siguran sam nemaju sta da brinu u ovom ciklusu ako osvoje aba

skoro sigurno i olimpija/cedevita ako taj njihov projekat bude onakav kako su najavili

Link to comment

kazem formalno nas (kad kazem nas mislim na aba ligu u celini) nije odjebao, ali moze da odjebe ako mu se cefne, tj ako opet neka buducnost zaluta. dakle, slazem se sa tobom i ivom. ovo kako je napisano mu daje mogucnost da postupa od slucaja do slucaja

Edited by Nikodije
Link to comment

...a dok je aba liga imala ugovor po kojem prvak ide u evroligu, onda nije bilo moguce da se taj klub eliminise, osim ako ne ispunjava formalne uslove. po ovome sada  formalni uslovi nisu bitni, nego umetnicki dojam.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...