Jump to content
IGNORED

How I lost my religion


Meazza

Recommended Posts

Poredis seks van braka i masturbaciju sa seksom sa mackama. No further questions.

 

Povredio sam ti mačje moralne vrednosti :P

 

Zezam se, šalamala

Edited by slow
Link to comment
  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    109

  • Lord Protector

    70

  • eumeswil

    32

  • Sara

    21

Ja ne znam o čemu ti pričaš, bilo je toliko revolucija i lomova u dvadesetom veku. Sistem je resetovan više puta.

 

Pre 1SR - kapitalizam

1SR do 2SR - kapitalizam, uz boljševičku revoluciju, pa Staljinizam

kraj 2SR do kraja 70ih - regulisani kapitalizam sa državom blagostanja i sfrj style "samoupravni" socijalizam pod uticajem partije do kraha države

kraj 70ih do sad - neolib kapitalizam sa širenjem feminizma 

 

 

Zavisi šta se misli pod reset i koliko promenu donose, ništa nije bilo fundamentalna ogromna promena društva već manje ili veće korekcije postojećeg stanja. IG Farben je nastavio da jaše kroz 3 ćerke firme i dalje. Američke naftne kompanije vršljaju po Amazonu i urođeničkim narodima i tako dalje.

Edited by miki.bg
Link to comment

Kako to mislis, zasto? Zato sto ti ne odgovara da odgovoris na njega, odgovor bi ili razotkrio tvoju ekstremnu konzervativnost ili bi pokazao da si u sustini licemer.

 

Znači ti misliš ili da sam ja ili ekstremno konzervativan ili da sam licemer. Nema trećeg? Nije li to malo budalasto sa tvoje strane?

Edited by slow
Link to comment

Znači ti misliš ili da sam ja ili ekstremno konzervativan ili da sam licemer. Nema trećeg? Nije li to malo budalasto sa tvoje strane?

 

Vrlo moguce da je budalasto, kad bi odgovorio na pitanje znali bismo.

Link to comment

Vrlo moguce da je budalasto, kad bi odgovorio na pitanje znali bismo.

 

Ajd da ti odgovorim: svi seksualni odnosi su nemoralni još od Adama i Eve, ne postoji seksualni odnos koji je moralan, ni pre, ni tokom braka. Nemoralna je i masturbacija, svaki pogled, svaka pomisao na seks. To će ti reći svaki monah.

 

Ali to ne znači da neću više da postujem na Desanki. Slow nije monah. A i ti valjda nisi budalast.

Link to comment

Pre 1SR - kapitalizam

1SR do 2SR - kapitalizam, uz boljševičku revoluciju, pa Staljinizam

kraj 2SR do kraja 70ih - regulisani kapitalizam sa državom blagostanja i sfrj style "samoupravni" socijalizam pod uticajem partije do kraha države

kraj 70ih do sad - neolib kapitalizam sa širenjem feminizma 

 

 

Zavisi šta se misli pod reset i koliko promenu donose, ništa nije bilo fundamentalna ogromna promena društva već manje ili veće korekcije postojećeg stanja. IG Farben je nastavio da jaše kroz 3 ćerke firme i dalje. Američke naftne kompanije vršljaju po Amazonu i urođeničkim narodima i tako dalje.

 

Čini mi se da ti je blizak levi anarhizam, zašto si ubacio feminizam u jednačinu zajedno sa neolib kapitalizmom? zanimljivo...

Edited by slow
Link to comment

Ajd da ti odgovorim: svi seksualni odnosi su nemoralni još od Adama i Eve, ne postoji seksualni odnos koji je moralan, ni pre, ni tokom braka. Nemoralna je i masturbacija, svaki pogled, svaka pomisao na seks. To će ti reći svaki monah.

 

Ali to ne znači da neću više da postujem na Desanki. Slow nije monah. A i ti valjda nisi budalast.

 

Ta doktrina je potpuno poremecena i protivprirodna.

 

Kako moze da bude nemoralno nesto sto nikome ne steti a obema stranama donosi zadovoljstvo?

 

Ziveti celog zivota s krivicom, sa strahom od bozjeg gneva - zbog cega? Zbog toga sto te je priroda stvorila tako da ti seks predstavlja ogromnu potrebu? Definicija ludila.

Link to comment

Ta doktrina je potpuno poremecena i protivprirodna.

 

Kako moze da bude nemoralno nesto sto nikome ne steti a obema stranama donosi zadovoljstvo?

 

Ziveti celog zivota s krivicom, sa strahom od bozjeg gneva - zbog cega? Zbog toga sto te je priroda stvorila tako da ti seks predstavlja ogromnu potrebu? Definicija ludila.

 

Da budem precizniji, seks sam po sebi nije nemoralan nego iskorišćavanje druge osobe radi postizanja zadovoljstva. Iskorišćavaš drugu osobu ili sebe radi postizanja zadovoljstva. Drugi čovek (ili ti sam) nije cilj već sredstvo za postizanje ciljeva, tj zadovoljstva. Čovek u etici nikad ne može da bude sredstvo nego samo cilj. Koristiš sebe ili drugoga radi postizanja nekog cilja. Seksualnog, ekonomskog, političkog...bilo kakvog cilja u kome je ljudsko biće sredstvo. Nebitno da li to nekome koristi ili prija, to je nemoralno po defaultu. Time se mnogo bavila filozofija, posebno Kant sa njegovom teorijom kategoričnog imperativa, tzv zlatnog pravila u etici. To je čitava nauka, filozofska stvar, nije samo religiozna. 

Cela stvar inicijalno nema veze sa hrišćanskim moralom, nije to hrišćanstvo izmislilo, ona se javlja u velikom broju kultura i tokom većeg perioda ljudske istorije. Hrišćanstvo je samo naglasila pojedine stvari.

Edited by slow
Link to comment

Možeš ti nju da preskočiš ali to ti je kao bežanje sa časova. Nastavnik je uvek posle kriv što si dobio keca.

 

Nije sramota dobiti keca iz takvog besmislenog predmeta.

Edited by IndridCold
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...