Jump to content
IGNORED

Začini


Tihajeza

Recommended Posts

Ne znam ko je Momčilo, al' sigurno neki pametan čovek :D

 

Imao sam tu sreću da najveći deo onih usranih vremena kad si mogo da valjaš gorivo ili devize i da otpadaš sa ekipom iz kraja, provedem na placu u Ljigu sa pradedom Rusom, koji je pobego iz Rusije za vreme oktobarske, neko vreme bio šnajder pa mu dokurčilo i  prešo da se bavi baštom i medom. Nisu još izmislili taj masterkard koji može da plati tih par godina :)

 

Generalno mislim da je do jaja što se sećam čukunbabe, (pradededine keve), pa cara od pradede i prababe, pa babe i dede, čak i kod ćaleta i keve (skorije) nalazim kamenčiće mudrosti, a o ovim titanima da ne pričam.

Edited by Skyhighatrist
  • +1 2
Link to comment

Jaoo što ne mogu Galeba, čudo jedno, prekino sam Ramba, nisam više mogo (doduše i Rambo je naišao na publiku, pa kreno da sere bez veze), al' daću mu šansu, cross my heart

Link to comment
Just now, Skyhighatrist said:

Jaoo što ne mogu Galeba, čudo jedno, prekino sam Ramba, nisam više mogo (doduše i Rambo je naišao na publiku, pa kreno da sere bez veze), al' daću mu šansu, cross my heart

Nema šansi. Posle 2 minuta ćeš ugasiti. 

Dovede ok goste al džaba kada hostuje sa željom da je sa druge strane stola. 

Mada ne treba odustati od epizode sa dj laletom. 

Link to comment

Možda mož' se nađe neki Ableton filter da eliminiše Galeba potpuno :D

Ed. biznis ideja, pare da namlatimo!

Edited by Skyhighatrist
  • Haha 1
Link to comment

cekaj zar kadifica nije razlicita biljka od nevena?

 

ja koliko znam do sad u zivotu da kadificom zovem ovo 

sezonsko-cvece-kadifica-tagetes-patula.j

 

edit Tagetes patula je ova biljka iznad tj. kadifica...nije neven..

 

 

a neven(Calendula officinalis) je ovo

neven-5.jpg

Edited by ivy
  • +1 1
Link to comment

chovek je rekao marigold. to je caledula oficinalis, srpski neven. neven se sigurno jede. da li neko jede kadifice, ne znam :D

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, gospa buba said:

chovek je rekao marigold. to je caledula oficinalis, srpski neven. neven se sigurno jede. da li neko jede kadifice, ne znam :D

sent from bubamoto
 

Ama marigold nije calendula, nego tagetes... valjda?

Edited by aram
Link to comment

 

9 minutes ago, gospa buba said:

chovek je rekao marigold. to je caledula oficinalis, srpski neven. neven se sigurno jede. da li neko jede kadifice, ne znam :D

sent from bubamoto
 

Gruzijci začin prave od french marigold. Neven je common ili pot marigold.

Nije baš da imam mnogo iskustva al do sada sam naletao da se pod marigold uglavnom misli na kadife. 

Link to comment
9 hours ago, maheem said:

Sad me kopka, pošto mi se sviđa recept začina, da iskopam kako da napravim taj začin, tj. deo začina od kadife.

ako mislis na khmeli suneli, pokusavam da ga napravim da bih u kucnoj reziji napravi kharcho. guglaj i to - kao neki gulas sa mlevenim orasima. vrhunsko jelo.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...