Jump to content
IGNORED

Kutak za Freelancere...


Recommended Posts

I can neither confirm nor deny that rumor.

 

Al tako nesto. I sad reci da gornji komentar ne bi zvucao kul sa Dragon :)

Edited by katamaran
Link to comment

Divim se ljudima koji mogu da rade data entry full time (5x8). Danas sam 4 sata radio nesto sto je u sustini data entry (vise provera necega, od 450 proverenih 80-ak sam morao da kopiram u sheet). Mlatio se sa tim nekih 4 sata i osecam se ko da sam radio 40 u rudniku.

 

Jako krvav leba, a najmanje placen u frelance svetu...

 

Neko i moze, nekoga excel i sheet opustaju, mene ubija u pojam. Danas sam u sred ove guzve uhvatio da jurim strim neke stanice sto je profi devojka obelezila kao hidden, couldn't find. Challenge accepted :) . Jednostavno sam morao da zaposlim mozak... 

 

Sad imam jos dva sata te agonije kasnije veceras kad se odmorim :cry:

 

edit: dva sata trajala ko dve godine...

 

Poslednjih 10 minuta sam samo proveravao taksimetar da se prokletinja nije pokvarila. Imam utisak da je poslednjih 10 minuta trajalo bar pola sata. U ponedeljak treba da nastavim sa ovim, al se iskreno nadam da ce se predomisliti jer je prilicno besmisleno. Necu sam da predlazem prestanak jer je u dobroj meri usluga sefici al jezivo dosadan posao.

 

Ko da sam dobio na lutriji kad posle 50 pregledanih gluposti iskoci nesto sto ce me naterati da bar na kratko ukljucim mozak. Do ponedeljka ne uzimam tezge makar suvo zlato nudili...

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Poslao sam proposal za "tezgicu" od 250 sati i povukao. Dzaba ti pare, cak i da prihvate moj spor tempo oko ovoga celo leto bi mi proslo ispred kompa. Obecah 15-ak sati nedeljno (pored full tajm posla koji vec imam) sto bi izaslo na 17 nedelja ozbiljnog rmbacenja.

 

Bilo bi ok kad bi podelio na vise nas (kako sam i predlozio) al tacno znam da bi mi ponudio samom i da bih se polakomio na pare i zakukao posle dve nedelje.

 

Vec neko vreme i ne saljem proposale jer sam nasao idealan ratio ulozen trud/kinta al mi danas pobeze lepa lova pa sam se iznervirao :(

 

edit: ma ovo mi je skroz bezveze. Ako mi je zinulo dupe za pare dali bi mi ovi moji dodatnih 10 sati nedeljno za istu lovu (u odnosu na ovaj posao, ne da radim 10+ sati dzabe :)) i ne bih morao da se glupiram sa dva posla/klijenta (tacnije 3, ona iz Dubaija stalno vreba u zasedi i ulece mi klizeci kad se najmanje nadam). Nastavljam po starom do jeseni a onda cu verovatno da uzmem vise sati nedeljno. Leto mi se ne provodi pred ekranom.

 

edit 2: potpuna budalastina sto sam uopste i poslao. Al kad pomnozis 250 puta zeljeni sat :cry: Lako bih mogao da prodjem jer sam full dokazan za to sto se traz al uospte nemam rezon. Ovi moji me vec duze jure da uzmem vise sati pa cu da im predlozim +10 negarantovanih sati nedeljno. Ako mi se radi, radim, ako mi se zevzeci imam punu slobodu.

 

Samo ne zurim sa tim predlogom jer cekam da mi pojacaju kintu po satu :) 

Edited by katamaran
Link to comment
  • 4 months later...

Mene drug ubacio u neku grupu Upwork Srbija na fb iako veze nemam sa ovim stvarima koje rade frilenseri, i onda samo citam sta ljudi pisu. Kome nesto nije jasno oko Upworka, neka trazi upad tamo i onda ce vam sve biti mnogo lakse. Taj lik Janko sto je napravio grupu je veliki car i napisao je neki tutorial a i ostali hoce da pomognu kad se postavi neko pitanje.

 

Krivo mi je sto nisam programer ili tako neki veliki dr mr, sigurno bi pravio neke opasne dolare. Bedak.

Link to comment
46 minutes ago, Zli Gli said:

Mene drug ubacio u neku grupu Upwork Srbija na fb iako veze nemam sa ovim stvarima koje rade frilenseri, i onda samo citam sta ljudi pisu. Kome nesto nije jasno oko Upworka, neka trazi upad tamo i onda ce vam sve biti mnogo lakse. Taj lik Janko sto je napravio grupu je veliki car i napisao je neki tutorial a i ostali hoce da pomognu kad se postavi neko pitanje.

 

Krivo mi je sto nisam programer ili tako neki veliki dr mr, sigurno bi pravio neke opasne dolare. Bedak.

 

Ni žigolo više ne zarađuje kao nekad :(

 

Link to comment
  • 1 month later...

Može li neko dati neki info kako stoje stvare s nalaženjem prvog posla na Upworku za data mining, web scraping, analytics i tome slično? Ili neki savet za neki početak. 

Edited by Durruti
Link to comment

Ma i ne mislim još, u smislu sutra-prekosutra. Još sam neodlučan da li se da se u to uopšte i upuštam. Video sam onoj fb stranici na preskok šta piše. Imam drugare koji šljakaju preko Upworka, ali neke druge stvari. I znam otprilike kako to funkcioniše. Ovde sam više pitao za ovo konkretno što me zanimalo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...