Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Ako neko hoce da cita 1246 strana

 

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/948104/EU-UK_Trade_and_Cooperation_Agreement_24.12.2020.pdf

 

On 25.12.2020. at 22:55, kud u maglu Simoviću said:

@jms_uk @adam a šta kaže plebs, kolege s posla, komšije

jel se odražava cela ova fertutna na njih i kako?

 

Ja sam uglavnom okruzen anti-Brexit ekipom, tako da nema niko nista pozitivno da kaze. A i to je sve London, koji je dosta vise glasao protiv.

 

U bivsoj firmi (u jednom od ..shires) su direktori bili vrlo pro-Brexit, iako dosta ekonomije u tom kraju zavisi od EU (low skilled) radne snage: farme, fabrike za preradu voca/povrca/hrane.

 

U mojoj firmi nemamo projekte u EU, sve sto je u inostranstvu su uglavnom Azija, po jedan u Africi i Juznoj Americi. Imali smo nesto malo u Svajc, ali to je zavrseno.

 

Znam nekoga koga je firma trebala da prebaci u podruznicu u Svedskoj (iz Londona) tokom sledece godine, ali se njoj vise ne ide, plus je verovatno sad to malo komplikovanija papirologija.

 

  • Hvala 2
Link to comment
On 25.12.2020. at 22:55, kud u maglu Simoviću said:

@jms_uk @adam a šta kaže plebs, kolege s posla, komšije

jel se odražava cela ova fertutna na njih i kako?

i moji su uglavnom anti-brexit i dosta su besni zbog svega ovoga. imam prijatelje, on englez, ona francuskinja, zajedno su 15 godina, gaje decu, kupili kucu al nikad se nisu vencavali. ona je morala da aplicira za uk papire. par starijih kolega su pre jedno 7-8 godina kupili kuce u spaniji u kojima trenutno letuju uz plan da se tamo penzionisu. nije nemoguce al ce biti oho-ho papirologije. svi koji imaju ikakve veze s kontinentom su povadili eu pasose, za svaki slucaj. nekoliko iraca koje znam su uzeli britanske pasose a to im ranije nije padalo na pamet.

 

inace, i kad se pojavi koji bregzitas, pravilo je da se o tome ne prica. jos mi se nije desilo da sam se nasao u drustvu gde se diskutovao bregzit s obe pozicije. ako se u startu ispostavi da je neko na drugoj strani, prica staje. nema svadje, nema skakanja zavrat, umre diskusija naskroz. ako nema druge strane, e onda se peni i pizdi i psuje dok se svi dobro ne istresu pa guraj dalje. 

 

  • Hvala 2
Link to comment

Citam o promenama od sutra, pogotovo za putovanja i vidim ovaj nugget:

 

Quote

EU citizens can continue to use e-passport gates and existing queues – so no separate channel to UK nationals at airports. 

 

Sto je ok, posto su i US i neke druge zemlje dodali u 'trusted travellers' grupu koji mogu da koriste iste - ali mislim da ce biti interesantno kad Britance izbace iz EU redova/e-kapija u EU.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...