Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Meni izgleda da je UK generalno u kanalu ozbiljnom i da njima neće biti dobro još dugo. Čime će EU birokrate da mašu okolo, a ovi u UK da se vade "posledicama boravka u EU"...
I svi govnari zadovoljni...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Vrlo lako je redefinisati dobro.  Čitav Brexit se vrti oko take back control ideje, ne nužno povećanja kvaliteta života. 

 

Evo, sad imaju kontrolu, znači, biće im bolje. 

Link to comment

Redefinisati dobro? Kao, nemati posao i platu je sad dobro, ne biti u stanju da platiš troškove lečenja (kao u good ole USA) je sad dobro

 

OK, bumo videli koliko će im to poći za rukom.

Link to comment

Bice interesantno to sa ekonomijom. Ja sam isto skeptican, al Gerard Lyons kaze da moze da bude dobro, pa cemo videti.

Doduse nije dobio niti jedno znacajno mesto u novoj postavci vlast, sto isto cudi jer on jako blizak Borisu, a bio je lice koje su koristili da kazu 'evo ovaj ekonomista kaze da necemo umreti kad odemo iz eu' 

Link to comment
6 minutes ago, Indy said:

Redefinisati dobro? Kao, nemati posao i platu je sad dobro, ne biti u stanju da platiš troškove lečenja (kao u good ole USA) je sad dobro

 

OK, bumo videli koliko će im to poći za rukom.

 

Britanstvo 2020s is the new Srpstvo 1990s

Link to comment

Pa ne znam. Neće im biti katastrofalno kao Srbiji devedesetih. Toliki pad kvaliteta života po svim parametrima sasvim sigurno neće uslediti. 

 

I onda će da uslede retoričke vratolomije, tipa, evo vidite da se ništa strašno nije desilo, nismo izgubili X cifara radnih mesta kao što su neki tvrdili. To što će, šta znam, X-1 cifara radnih mesta stvarno da ode, pa jebiga, i gore populističke stvari od Brexita su prolazile. Sve dok je rasprava o Brexitu na terenu kontrole UK nad zivotima svojih gradjana, a ne na kvalitetu zivota UK gradjana, prostor za manipulaciju ostaje veliki. 

 

Ovo je decenija daljeg širenja i jačanja Stiva Benona i njegove idelologije, znači, nismo na terenu nama uobičajenog razmatranja kvaliteta života. 

Link to comment
12 minutes ago, pacey defender said:

Pa ne znam. Neće im biti katastrofalno kao Srbiji devedesetih. Toliki pad kvaliteta života po svim parametrima sasvim sigurno neće uslediti. 

 

I onda će da uslede retoričke vratolomije, tipa, evo vidite da se ništa strašno nije desilo, nismo izgubili X cifara radnih mesta kao što su neki tvrdili. To što će, šta znam, X-1 cifara radnih mesta stvarno da ode, pa jebiga, i gore populističke stvari od Brexita su prolazile. Sve dok je rasprava o Brexitu na terenu kontrole UK nad zivotima svojih gradjana, a ne na kvalitetu zivota UK gradjana, prostor za manipulaciju ostaje veliki. 

 

Ovo je decenija daljeg širenja i jačanja Stiva Benona i njegove idelologije, znači, nismo na terenu nama uobičajenog razmatranja kvaliteta života. 


Naravno, ali tamo su gradjani daleko osetljiviji na bilo kakav pad standarda, a seti se i onih demonstracija u Londonu pre neku godinu kad su ugnjeteni i potlaceni krenuli u divljanje da isprave nepravdu sto ne mogu da si priuste iPhone.
I onda tu na scenu stupa “ali povratili smo kontrolu”, “plavi pasos” “gle jos jedna kraljevska beba” itd itd da zamaze oci kao i nama “svi srbi u jednoj drzavi” bajka onomad...

Link to comment

uzeće recept od Nje i Njega. oni pre džonsona su krivi za loše sutra. džonson je kriv za ono prekosutra.

 

kako će na ovo da gledaju i čine škoti i severni irci (naročito katolici)?

Link to comment

Skotska ce tek da im postane ozbiljan problem, narocito jer im gore treba radne snage iz EU, podosta dobijaju iz EU fondova, a ako bi preuzeli naftna polja i ostalo, imali bi solidan standard samostalno (u EU). Dajem im 2-3 godine pre nego bude novi referendum.

 

Irska ce biti slicno, a mozda i brze, jer ekonomski ce najvise najebati upravo zbog glupog dila koji je Boris napravio. Otac veoma dobre drugarice je polako gubio narudzbine iz (republike) Irske, jer kao nije se znalo sta ce biti. Danas narudzbine iz ostatka UK se ne smanjuju, ali veoma brzo ce trebati carinska kontrola i deklaracije da bi slao robu preko, iako je tehnicki deo UK! Totalni cirkus. Sve sto treba je par biznisa koje imaju protestanti da ukapiraju da im je bolje u EU i zajedno sa Irskom, i eto ti referenduma - ali i neminovno sranja. Tu nece proci bez krvi.

Link to comment

Za pocetak Skotski parlament je usvojio poziv za referendum o nezavisnosti, koji Boris ponovo nece da prihvati kao validan ali Nicola planira referendum za sredinu 2020 godine

Link to comment
Vrlo lako je redefinisati dobro.  Čitav Brexit se vrti oko take back control ideje, ne nužno povećanja kvaliteta života. 
 
Evo, sad imaju kontrolu, znači, biće im bolje. 


Pogotovo u tranzicionom periodu, kad moraju da se prate i postuju EU pravila, a bez ikakvog ucesca u EU.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...