Jump to content
IGNORED

The Expanse


hazard

Recommended Posts

Uini, bači droge, gledaj the Expanse pa onda dođi na pripadajući topik da mi ogadiš najbolju seriju godine :fantom:

 

Žalim slučaj, ne mogu da ogadim posle prve tri epizode - neočekivano je dobro.

 

Radnja i likovi zanimljivi, svaki cliffhanger na mestu, najbolje od svega su detalji kojih pokušavaju da se drže - čak i tamo gde ne uspevaju iz tehničkih razloga, imaju od mene 9 za trud. Sviđa mi se npr. kako Belters pokušavaju da prikažu duguljaste i slabih kostiju zbog života u nultoj gravitaciji, iako se to vidi samo u scenama gde je bitno da se vidi a inače se očekuje da zažmurimo na sasvim proporcionalne glumce koji se po Cereri šetkaju kao da je lokalna gravitacija 1G umesto pedeset puta niža. Sviđa mi se što na brodovima gravitacija funkcioniše samo dok se ubrzava ili usporava, a još više što pod velikim opterećenjem ljudi moraju da se uštekaju u one neke creches da ne bi bili zgužvani - spreman sam npr. da zažmurim kad se to posle na marsovskom brodu zaboravi.

 

Politički subplot je dosta uprošćen, Mali Perica style, ali i to mogu da istolerišem zbog detalja kao što je Belt dijalekt i ostalih kulturalnih razlika koje nam dosta umešno nude.

 

Tom Jane mi je za sada vrlo dobar, čak ni Šohre ne preglumljava kao što ume.

 

Sramim se priznati da nemam primedbi :( Za sada. Ne gubim nadu, ipak je to Syphi kanal.

Link to comment

Da ne guglam, onaj butcher of something sto je uništio neku stanicu u prošlosti, za koga je tada radio? Sad je valjda opa belter, oni nemaju neku svemirsku vojsku?

Link to comment

Žalim slučaj, ne mogu da ogadim posle prve tri epizode - neočekivano je dobro.

 

Radnja i likovi zanimljivi, svaki cliffhanger na mestu, najbolje od svega su detalji kojih pokušavaju da se drže - čak i tamo gde ne uspevaju iz tehničkih razloga, imaju od mene 9 za trud. Sviđa mi se npr. kako Belters pokušavaju da prikažu duguljaste i slabih kostiju zbog života u nultoj gravitaciji, iako se to vidi samo u scenama gde je bitno da se vidi a inače se očekuje da zažmurimo na sasvim proporcionalne glumce koji se po Cereri šetkaju kao da je lokalna gravitacija 1G umesto pedeset puta niža. Sviđa mi se što na brodovima gravitacija funkcioniše samo dok se ubrzava ili usporava, a još više što pod velikim opterećenjem ljudi moraju da se uštekaju u one neke creches da ne bi bili zgužvani - spreman sam npr. da zažmurim kad se to posle na marsovskom brodu zaboravi.

 

Politički subplot je dosta uprošćen, Mali Perica style, ali i to mogu da istolerišem zbog detalja kao što je Belt dijalekt i ostalih kulturalnih razlika koje nam dosta umešno nude.

 

Tom Jane mi je za sada vrlo dobar, čak ni Šohre ne preglumljava kao što ume.

 

Sramim se priznati da nemam primedbi :( Za sada. Ne gubim nadu, ipak je to Syphi kanal.

ako je Firefly čista desetka (nećemo polemisati o ovome, nadam se?), koliko daješ Ekspanseu?

Link to comment

Ne moramo da polemišemo jer Firefly nikad nisam voleo. Jebeni kauboji u svemiru, sve se dešava u jednom sunčevom sistemu koji ima jedno 150 planeta nalik na Zemlju zavisnih od svemirskog stočarstva, pa uvoze i izvoze krave preko naših heroja, svi znaju kineski ali Azijata jedva da ima na vidiku... :yawn2:

 

Za Expanse ne mogu da dam tačnu ocenu dok ne odgledam do kraja. Za sada odlično radi.

Link to comment

Da ne guglam, onaj butcher of something sto je uništio neku stanicu u prošlosti, za koga je tada radio? Sad je valjda opa belter, oni nemaju neku svemirsku vojsku?

Ako koga jos zanima,

i nije neki spojler, ali eto

 

nakon što su ga zombiji pojeli, radio je za UN vojsku, pa je između ostalog uništio Andersen stanicu pa ga je grizla savjest pa se na kraju pridružio OPA.

 

 

Link to comment

Detalj koji su izostavili iz knjige je da on vec duze vreme pokusava da se iskupi za svoj butchering. Jeste Opljanin™ ali ne militarno krilo. Cak je i neke silne ljude spasio da ne izginu sa obe strane. 

 

Posada mu ne veruje bas 100% ali je od pocetka prikazan kao good guy.

Link to comment

Ne mogu da verujem kako mi ona baba iz Indije ide na onu stvar, prvenstveno zbog načina kako govori i namešta usne kao da je upravo prestala da sisa cev usisivača.

Link to comment

Ne mogu da verujem kako mi ona baba iz Indije ide na onu stvar, prvenstveno zbog načina kako govori i namešta usne kao da je upravo prestala da sisa cev usisivača.

To je još i žestoko ublažena verzija babe iz knjige tako da su to relativno dobro adaptirali za TV da ne bi serija bila R18+.

Link to comment

Super je expansara. Baš mi je legao ovaj usporen ritam pripovedanja. Sviđa mi kako nam stalno bacaju mrvice koje dođu na naplatu tek posle x epizoda kad krene da se sklapa slagalica. A potom naravno prošire scope i pokažu nam nam da je to ipak bio samo deo slagalice i opet sve ispočetka :D

 

Kaće bre ta druga sezona? :mad:

Edited by Ruxin
Link to comment

Pričamo o Leviathan Wakes, je l' da?

 

 

 

Edit: pitam pošto je recimo i u Foundation serijalu stalno ubacivano i napred i nazad.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...