Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

On 14.6.2019. at 18:34, palikaris said:

edit: nego kako Nemacka ima toliko emisija, kao Srbija, zar nisu oni vodeci u Evropi po proizvodnji struje iz obnovljivih izvora?

 

Isključili su nuklearke nakon Fukušime, prebacili se na elektrane na ugalj, počeli da uvoze nuklearnu energiju da bi održali svetla upaljenim™,  i sada, em imaju veliki otisak em plaćaju jednu od najviših cena energije na kontinentu.

Link to comment

Nisu sve isključili. Imali su 17 aktivnih, sad imaju 9. Iskreno ne verujem sa je to bio isključivo populistički potez. A uglja prosto imaju kolko oćeš.

Link to comment

Meksikanci pobedili [emoji23] ako ima para unutra bolje ne vracati.


Generalno, malo genereralizuju. Ali interesantan pokusaj

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
On 14.6.2019. at 21:15, levi said:

ili kraće, plavo zemlje koje rade ispravno i sve ostale koje rade pogrešno

 

 

 

+1

 

Meni su titlovani programi dosta pomogli u učenju engleskog...u jednom trenutku sam samo ,,prešao" na netitlovane i to je bilo to.

 

Još treba dodati: ovi svetlo žuti su najgori, sovjetska škola. Jedan glumac radi sve, čuo to u Poljskoj na aerodromu, završi se jedna serija, počne druga (obe neke američke), isti smoreni muški glas priča sve vreme. Nemci bar to rade ful profi, npr. Bred Pit recimo ima svog nemačkog glasnog dublera, pa je nemački glas Bred Pita isti u svakom filmu.

Link to comment
3 hours ago, hazard said:

 

+1

 

Meni su titlovani programi dosta pomogli u učenju engleskog...u jednom trenutku sam samo ,,prešao" na netitlovane i to je bilo to.

 

Još treba dodati: ovi svetlo žuti su najgori, sovjetska škola. Jedan glumac radi sve, čuo to u Poljskoj na aerodromu, završi se jedna serija, počne druga (obe neke američke), isti smoreni muški glas priča sve vreme. Nemci bar to rade ful profi, npr. Bred Pit recimo ima svog nemačkog glasnog dublera, pa je nemački glas Bred Pita isti u svakom filmu.

dobio i nekako odgledao brukov "moderato kantabile" sinhronizovan na ruski. ton stavljen na "mute". kao da sam gledao nemi film. ovde mi se dešava da mi gospđa dobaci: "nešto sa ajronsom.........konerijem.......?"

Link to comment
3 hours ago, gone fishing said:

u rumuniji i mađarskoj živi više slovena nego kod nas :happy:

 

 

Ne zivi.

Nosioci I2a-din su stvarali prve slovenske kulture.

Nosici R1a nisu iskljucivo sloveni, to su Indo-Evropljani, ima ih u Iranu, Indiji, po srednjoj Aziji. Jedna specificna podgrana R1a je karatkeristicna za Balto-Slovene, ne iskljucivo za slovene.

Svi nosioci I su imale dalekog muskog pretka medju proto-evropljanima.

R1b, koja dominira na zapadu Evrope, je dosla iz Sibira.

 

583px-Haplogroups_europe.png

 

Inace % za Srbiju su mi cudni jer I2a ide na 30+% po svim istrazivanjma.

Moguce da su ubacili Kosovo kao deo Srbije onda ima smisla jer medju Albancima, narocitoi na Kosovu, dominira E1b.

Link to comment
Quote

Svi nosioci I su imale dalekog muskog pretka medju proto-evropljanima

- da li to znači da su živeli u evropi u vreme poslednjeg ledenog doba, pre oko 12000 godina, da li to povećava šanse da imaju i neandertalce među precima :happy: ili su isti ranije izumrli...

- sećam se kako su se azijati sprdali kada se otkrilo da nekoliko % belaca ima pretke među ovim izumrlim varijetetom ljudi, ako su uopšte nestali, možda su ih homo sapijensi jednostavno asimilovali jer ih je bilo mnogo više

- inače od kako se otkrilo ovo o genetici belaca promenili su se i dokumentarci, pa se tako neandertalci sada predstavljaju kao inteligentni, sa razvijenim društvenim životom, za koju godinu očekujem da u nekoj pećini otkriju i da su bili pismeni :D

Edited by gone fishing
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...