Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Pretpostavljam i ja, struktura stanovništva se je za 100 godina promenila podosta. Mada verovatno mnogo ima i u povećanju kvaliteta života, dovoljno da se razradi gen koga je ionako bilo u sasvim dovoljnim količinama.

 

Inače, zna to i da pretera kad su žene u pitanju ovde, pa onda i nije humano baš.

promena ishrane, ne samo odsustvo gladovanja, industrijska hrana puna raznih aditiva i antibiotici u mesu životinja su verovatno najodgovorniji za bum u visini generacija rođenih 1980 i kasnije -

- odsustvo posta u komunizmu i tradicionalne ishrane ribom ili testeninom petkom i valjda utorkom i van post sezona i imamo ovo što imamo ^_^

Link to comment

Jea, bum u visini i produženje prosečnog životnog veka, mnogo loše. A za te post-1980 i dominacija košarke kao nacionalnog sporta, been there done that. :D

 

Btw. mi imamo podlogu za to, bez nje ništa.

Link to comment
TELESNA VISINA, TELESNA MASA I UHRANJENOST STUDENATA UNIVERZITETA U
NOVOM SADU
 
pr.v..jpg
 
 
Telesna visina i telesna masa su osnovni pokazatelj telesnog rasta i razvoja,
a rezultat su ne
samo genetskog potencijala, već i interakcije sa faktorima spoljašnje sredine.
Materijal i metode:
Ispitivanjem je obuhvaćeno 2336 studenata oba pola, prosečne starosti 21,05
godina za studente i 20,93 godina za studentkinje.
Rezultati:
Distribucija telesne visine kod studenata je takva da je najvećim delom zastupljena grupa
visokih (45,28%) i vrlo visokih (41,85%), dok je kod studentkinja dominantna grupa visokih
(51,83%). Distribucija uhranjenosti je određena indeksom telesne mase, rez
ultati pokazuju da najveći
broj osoba oba pola ima prosečnu ili normalnu uhranjenost, kod studenata 63,80%, a studentkinja
78,03%. Kod pothranjenih je više osoba ženskog pola 12,42%, dok u kategoriji sa prekomernom
telesnom masom i gojaznih dominiraju osob
e muškog pola 33,52%, u odnosu na frekvenciju od 7,55%
kod studentkinja.

 

istraživanje iz 2010 godine. zanimljive tabele, posebno klasifikacije šta je prosečna visina, možda su uzeli neke parametre szo za celu planetu ili nešto slično  ^_^ 

 

 

Link to comment

Pa nama je mera proseka prilično visoko postavljena. Makneš bilo gde van Dinarida i onda vidiš šta je po svetu.

 

Meni bilo indikativno jednom tako na pijaci u Sofiji, masa ljudi, mi se raštrkali svako svojim poslom, pustim pogled u gužvu i gde vidim glavu da štrči iz mase, znam da su moji. :D

Link to comment

Ne vidim problem. Svaku klasifikaciju po kojoj se ja ubrajam u vrlo visoke podrzavam :D

+1

 

Mađu ljudima koje poznajem, retki su niži od mene, a ja po toj specifikaciji spadam u vrlo visoke :)

Link to comment

Ne znam koji im je ovaj Martin, ali ne vidim nikakvu logiku kategorizacije po kojoj ispod-prosecnu i prosecnu visinu ima 5% muskaraca i 6% zena. Za zene preko 50% spada u kategoriju visokih i jos preko 28% vrslo viskih i dzinova.

Link to comment

Ne znam koji im je ovaj Martin, ali ne vidim nikakvu logiku kategorizacije po kojoj ispod-prosecnu i prosecnu visinu ima 5% muskaraca i 6% zena. Za zene preko 50% spada u kategoriju visokih i jos preko 28% vrslo viskih i dzinova.

sad gledam ovo i piše

 

 

The estimated average height for the human male across the world is approximately 5ft 8 1/2in (1.73 m.)

 

što ima smisla više od Martina™...

Link to comment

Rusi su veoma nizak narod, naročito u poređenju sa nama. I ja sam imao drugačiju predstavu o njima, dok nisam, igrom slučaja, počeo da ih upoznajem na angro, tako da su mi ovi podaci čak i malo naduvani. 7 od 10 ih je Putin-Medvedev style (Moskviči i Peterburšci, doduše nisam ih pitao za proishoždenije).

 

У Петербургу је било јако изражен нижи раст неких 10-20 после Другог светског рата због масовне глади жена током опсаде Лењинграда.

Link to comment

Pretpostavljam da su zato i Nizozemci tako sitni & malecki ljudi, gladovale su olanđanke  '44-'45. I oni koji se prezivaju Hollande, a nisu Holandžani. :fantom:

 

Ne može Rus biti genetski nesavršen!

Link to comment

Дај ти мени објасни ту генетску несавршеност само зато што је неко нижег раста?

А, што се тиче Лењинграда и глади, то су познате ствари, изучаване у праћене још у СССР и касније Русији, и много је шире од висине људи.

Link to comment

I mene zbunjuje ova tabelica, budući da je telesna visina školski primer veličine koja ima normalnu raspodelu, što implicira da je simetrično raspoređena oko proseka. I ujedno je prosek vrednost koja ima najveću frekvenciju pojavljivanja, a kod njih intervalčići koji su označeni kao prosečni imaju gustinu od manje 5%. Mada ni intervali nisu jednako podeljeni, ali opet, vidi se da ova klasifikacija ne valja ničemu.

 

Ovo je stats za US, a pretpostavljam da je za ceo svet zvono pomereno ulevo i da ima manju varijansu.

 

heights1.gif

Edited by MayDay
Link to comment

Pretpostavljam da su zato i Nizozemci tako sitni & malecki ljudi, gladovale su olanđanke  '44-'45. I oni koji se prezivaju Hollande, a nisu Holandžani. :fantom:

 

Ne može Rus biti genetski nesavršen!

Treba stvarno biti bljak pa cak i u saljenju™ uporediti holandsko i sovjetsko/rusko gladovanje tokom WW2.

A sto se geneticnosti tice...

Znas valjda ;)

Link to comment

I mene zbunjuje ova tabelica, budući da je telesna visina školski primer veličine koja ima normalnu raspodelu, što implicira da je simetrično raspoređena oko proseka. I ujedno je prosek vrednost koja ima najveću frekvenciju pojavljivanja, a kod njih intervalčići koji su označeni kao prosečni imaju gustinu od manje 5%. Mada ni intervali nisu jednako podeljeni, ali opet, vidi se da ova klasifikacija ne valja ničemu.

 

Ovo je stats za US, a pretpostavljam da je za ceo svet zvono pomereno ulevo i da ima manju varijansu.

 

heights1.gif

 

 

gde ti ovde vidis simetricnu pa jos normalnu raspodelu?

ova raspodela ima ogromnu repinu na strani patuljaka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...