Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Upravo.

 

Ništa u Srbiji nema tako ljuti kamen kao u Hercegovini. A ni u samoj Hercegovini kamen nije isti, od Foče na jug mi nekako dođe ljući a flora sirota. Isto i u CG, total krš kreće tek kad krene Morača.

Link to comment

Ма знам да јесте али није то она Херцеговина ;) , шалим се. Херцеговина је све до Пријепоља, Никшић је центар :fantom:

Link to comment

Ja inace imam utisak da su ovdasnje devojke "relativno vise" od muskaraca. Recimo, golim okom vidim da su vise od Skandinavki, dok za muskarce uopste ne bih bio siguran.

 

Zavisi kojih Skandinavki. Rekao bih da su Dankinje i Norvežanke vidljivo više od Šveđanki i da ne zaostaju mnogo za Srpkinjama. Mislim čak da sam u Norveškoj video više dosta visokih žena nego ovde. 

 

Inače su Skandinavci još pre 30-ak godina primetili da im prosečna visina populacija stagnira u poređenju sa drugim narodima, nije baš najjasnije zašto je tako. 

Link to comment

skok je sumanuto veliki, ali je verovatno rezultat kako drastičnog povećanja kvaliteta ishrane tako i stalnog doseljavanja iz Hercegovine, Like i drugih predela jadranskog zaleđa

Edited by MancMellow
Link to comment

Pretpostavljam i ja, struktura stanovništva se je za 100 godina promenila podosta. Mada verovatno mnogo ima i u povećanju kvaliteta života, dovoljno da se razradi gen koga je ionako bilo u sasvim dovoljnim količinama.

 

Inače, zna to i da pretera kad su žene u pitanju ovde, pa onda i nije humano baš.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Jedno poređenje u apsolutnim brojkama, a u vezi sa uslovima života:

Žene iz Južne Koreje: sa 142 cm na 162 cm

Žene iz Severne Koreje: sa 149 cm na 159 cm

 

Zanimljivo je da su stanovnici Samoe i Tonge pre 100 godina bili među najvišim ljudima na svetu.  :unsure:

Link to comment

Prusi, originalni, su istrebljeni (faktički). Nemci tj Saksonci koji su kolonizovali te prostore su preuzeli ime u čast istrebljenja/pobede - nešto što su narodi povremeno radili i inače u dalekoj prošlosti.

 

Ovo gore, 3/4...moguće, kažem, ipak više ljudi živi u zapadnom delu zemlje (ili je odatle poreklom...ili iz Irske)

Zar su svi istrebljeni, ja sam mislio da su većinom asimilovani, tj. da im je mačem prvo uterano katoločanstvo, pa onda nemački jezik. Mislim na ,,običan" narod naravno, ne na zemljoposedničku i vojnu elitu. Pitam, ne znam.

 

Kako god, kakvo god da je bilo poreklo nemačko-govorećeg stanovništva koje je dočekalo 20. vek u Pruskoj, '45. su ih Poljaci i Sovjeti poslali sve zapadno...

Link to comment

Zavisi kojih Skandinavki. Rekao bih da su Dankinje i Norvežanke vidljivo više od Šveđanki i da ne zaostaju mnogo za Srpkinjama. Mislim čak da sam u Norveškoj video više dosta visokih žena nego ovde.

 

Inače su Skandinavci još pre 30-ak godina primetili da im prosečna visina populacija stagnira u poređenju sa drugim narodima, nije baš najjasnije zašto je tako.

Norvežanke su na osnovu mog ograničenog uzorka od 5 dana u Trondhajmu vrlo visoke (baš se video kontrast u fizionomiji u odnosu na Island recimo, i muškarci i žene). Bile su u proseku više nego beograđanke svakako čini mi se. U Švedskoj nisam bio, a Dankinje mi se nisu učinile preterano visokim (nisu bile kepeci svakako).

Link to comment

Ma to je cela Rusija, znaš ko sve tu ulazi...Mislim, last time I checked Rusi baš i nisu bili pojam niskog naroda :D

 

Rusi su veoma nizak narod, naročito u poređenju sa nama. I ja sam imao drugačiju predstavu o njima, dok nisam, igrom slučaja, počeo da ih upoznajem na angro, tako da su mi ovi podaci čak i malo naduvani. 7 od 10 ih je Putin-Medvedev style (Moskviči i Peterburšci, doduše nisam ih pitao za proishoždenije).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...