Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Doduse, i dalje mi nista nije jasno, Italijani i Francuzi visi od Britanaca...(ne za puno ali opet...)

 

U stvari, jasno mi je, kad razimislim malo

 

dosta su visoki Italjiani na severu, a u UK se doselilo jako mnogo azijata koji su nizi, pa im to mozda spusta prosek

Link to comment

dosta su visoki Italjiani na severu, a u UK se doselilo jako mnogo azijata koji su nizi, pa im to mozda spusta prosek

 

pa nisu mi ni ti na severu izgledali nesto naročito visoki, a ovo na sredini i na sardiniji što sam viđao, to je neuporedivo sa britancima. ali moguće je ovo što kažeš za glavni izvor imigracije.

Link to comment

pa nisu mi ni ti na severu izgledali nesto naročito visoki, a ovo na sredini i na sardiniji što sam viđao, to je neuporedivo sa britancima. ali moguće je ovo što kažeš za glavni izvor imigracije.

 

ne znam, ja sam sretao dosta visokih Italijana iz tipa okoline Venecije, Torina, Udina i sl.

 

jug da, uglavnom metar i zilet, no u sredini ima prosecne visine

 

sad sto se Engleza tice, jeste ima ih visokih ali ima ih brate i u hobit fazonu, vejn runi fizionomija pa manji za glavu

Link to comment

ne znam, ja sam sretao dosta visokih Italijana iz tipa okoline Venecije, Torina, Udina i sl.

 

jug da, uglavnom metar i zilet, no u sredini ima prosecne visine

 

sad sto se Engleza tice, jeste ima ih visokih ali ima ih brate i u hobit fazonu, vejn runi fizionomija pa manji za glavu

 

Ma znam, ali East Anglia, Yorkshire, Northumbs, pa i dobar deo Škotske su praktično Skandinavci. Ok, doduše tačno je više ljudi živi na ovoj zapadnoj strani. Al opet, ne znam...

 

Pa to je još dalje od Valjeva, zar ne?

 

pa kako nije :D

Edited by MancMellow
Link to comment

Ma znam, ali East Anglia, Yorkshire, Northumbs, pa i dobar deo Škotske su praktično Skandinavci... 

 

 

Нису, то је углавном германизована локална популација-Келти.

Link to comment

Нису, то је углавном германизована локална популација-Келти.

 

Nisu, to su ovi na zapadu, Birmingham, Liverpool, Manchester (i južno i severno od toga).  

Edited by MancMellow
Link to comment

Nisu, to su ovi na zapadu, Birmingham, Liverpool, Manchester (i južno i severno od toga).  

 

 

 

 

Чак нису ни Келти, али јесу сродници у неку руку

 

The genetic evidence shows that three quarters of our ancestors came to this corner of Europe as hunter-gatherers, between 15,000 and 7,500 years ago, after the melting of the ice caps but before the land broke away from the mainland and divided into islands. Our subsequent separation from Europe has preserved a genetic time capsule of southwestern Europe during the ice age, which we share most closely with the former ice-age refuge in the Basque country. The first settlers were unlikely to have spoken a Celtic language but possibly a tongue related to the unique Basque language.

 

То Немци никада нису схватали :lolol: , мада ни они нису маса Гемрани, на северу према Холандији и Данској-да, али југ нема везе са оригиналним Германима. Да ствар буде занимљивија, Пруси, који су ујединили Немачку, су оригинално балтско племе које је део Балто-Словенске групе а не Германске, али каснија инвазија итд. Није битно за ову тему.

Edited by Korki
Link to comment

Ma znam, ali East Anglia, Yorkshire, Northumbs, pa i dobar deo Škotske su praktično Skandinavci. Ok, doduše tačno je više ljudi živi na ovoj zapadnoj strani. Al opet, ne znam...

 

 

pa kako nije :D

 

A dobro, ali nemaš ti tu sad neke ljute planine. To su Dinaridi za siromašne. :D

 

Upravo sam skapirala da je moj trio Durmitor, Golija & Velebit. Moji geni plešu s vukovima i poskocima. U Grockoj se beru jabuke, čoveče.

Link to comment

Чак нису ни Келти, али јесу сродници у неку руку

 

То Немци никада нису схватали :lolol: , мада ни они нису маса Гемрани, на северу према Холандији и Данској-да, али југ нема везе са оргиналним Германима. Да ствар буде занимљивија, Пруси, који су ујединили Немачку, су оригинално балтско племе које је део Балто-Словенске групе а не Германске, али каснија инвазија итд. Није битно за ову тему.

 

Prusi, originalni, su istrebljeni (faktički). Nemci tj Saksonci koji su kolonizovali te prostore su preuzeli ime u čast istrebljenja/pobede - nešto što su narodi povremeno radili i inače u dalekoj prošlosti.

 

Ovo gore, 3/4...moguće, kažem, ipak više ljudi živi u zapadnom delu zemlje (ili je odatle poreklom...ili iz Irske)

Link to comment

A dobro, ali nemaš ti tu sad neke ljute planine. To su Dinaridi za siromašne. :D

 

Upravo sam skapirala da je moj trio Durmitor, Golija & Velebit. Moji geni plešu s vukovima i poskocima. U Grockoj se beru jabuke, čoveče.

 

posle 200-250 godina svi počnu da beru jabuke i breskve :D 

Link to comment

Ono sto sam nesto malo skapirao (prateci svoje), pola mog sumadijskog kraja je doseljeno iz hercegovine.

 

Elem, sta god da je uzrok, srb/cg/bos/hrv su za sada jedini ljudi medju kojima se generalno osecam niskim sa 185. Takodje sam tu svoju visinu ustanovio i kao poslednju granicu posle koje 80% nasih devojaka budu vise od tebe na stiklama. Da sam za cm nizi bio bi u problemu. Sva sreca pa mi zena ne nosi platforme :D

 

Elem, srbijance nize od sebe i sretnem tu i tamo, al cg i hercegovce veoma retko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...