Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Ma nemoguce mi je i dalje to za cg, u najgorem slucaju mogu biti samo isti sa "nama".

 

ja se ne sećam da sam upoznao cg višeg od 180 cm, a najviši hercegovac koga sam video uživo je bio 174 cm

Link to comment

Vikica kaže da su najviši ljudi na svetu ljudi sa Dinarskih Alpa, tj. mahom mi ovde. :D 

 

To znači da svako drugo mešanje može samo da nam obori prosek. 

Link to comment

Pa nisu Srbijanci ponikli iz zemlje Srbije as in soil. Eto, moji su sa mamine strane dinaroidi iz Stare Hercegovine koji su došli u Ivanjicu, pa se vode kao Srbijanci. Ja nekako mislim da je najveći deo tog dela Zapadne Srbije neka Hercegovina.

Edited by MayDay
Link to comment

Vikica kaže da su najviši ljudi na svetu ljudi sa Dinarskih Alpa, tj. mahom mi ovde. :D

 

To znači da svako drugo mešanje može samo da nam obori prosek. 

 

Pa, onako, pogledaj Čehe, a voleo bih da vidim i istočnu Nemačku zasebno. 

 

Doduše, Poljaci govore tebi u prilog...

 

Ali ne bi bilo loše videti i evropsku Rusiju posebno, mada ne verujem da je nešto puno različito od Ukrajine

Edited by MancMellow
Link to comment

pa jesmo ercovi ili nismo?

 

Uslovno rečeno, jesmo. :D

 

Ali, postoji i to da Dinaridi piče sve do Povlena i Maljena. 

 

edit. Ne, definitivno, mi dinaroidi se ne smemo mešati sa drugima više. Isplatiće nam se ova strategija kad tad. :D 

Edited by MayDay
Link to comment

Масив Динарских планина се протеже скоро од Љубљане до Чачка, планина Јелица је источна граница. Занимљиво да се граница скоро поклапа са границом римске провинције Далмације.

 

Већи део становништва Шумадије је у 18. веку дошао из Херцеговине, један део Срба у Војводини, нпр. Дунђерски су пореклом из Херцеговине(и Старе Херцеговине: садашња ЦГ око Никшића, Херцег Нови, Пљевља па све до Пријепоља у Србији, које су историјски Херцеговина а не ЦГ , те области улазе у састав ЦГ тек после Берлинског конгреса 1878 а Пљевља тек 1913), као и наше обе династије, које воде порекло из Херцеговине.

Edited by Korki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...