Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

On 23.6.2021. at 12:10, Ayatollah said:

 

Opet nema njeguškog pršuta...

izvini što kasnim. jednom, ne tako davnoišli smo na lovćen. ortakje pitao lokalca o njeguškom pršutu. da nigde u CG nije video svinju. lokalac reče da butke uvoze iz holandije.

Link to comment
On 24.6.2021. at 16:17, zorglub said:

Proju u obliku u kojem je danas poznajemo matori je prvi put video u Zemunu. Proja u posleratnoj Bosni bila je kukuruzno brašno + so + voda.

 

I u Srbiji, bez jaja. Neka je sirotinjska, bas sam je volela kao dete. prababa je mesila. Oni su zapamtili svakakva vremena. Ovo sto danas zovu proja je projara, sa jajima i sirom.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, Moonwalker said:

 

I u Srbiji, bez jaja. Neka je sirotinjska, bas sam je volela kao dete. prababa je mesila. Oni su zapamtili svakakva vremena. Ovo sto danas zovu proja je projara, sa jajima i sirom.

Eh.

Moja pok majka je iz kninske krajine. Kod njih je ta proja bila brašno+ voda. Bez soli. Po tome se razlikovala od bosanske proje.

Moja majka nikada nije napravila sarmu ili podvarak ili kuvan kiseo kupus, a da ne napravi tu neslanu proju. To nije moglo jedno bez drugog.

Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

Moja majka nikada nije napravila sarmu ili podvarak ili kuvan kiseo kupus, a da ne napravi tu neslanu proju. To nije moglo jedno bez drugog.

 

Tacno tako, najbolja uz kiseli kupus, sarmu ili podvarak, zimi. 

Link to comment
On 24.6.2021. at 16:17, zorglub said:

 Proja u posleratnoj Bosni bila je kukuruzno brašno + so + voda

 

6 hours ago, Moonwalker said:

 

I u Srbiji, bez jaja. 

 

6 hours ago, dùda said:

 Kod njih je ta proja bila brašno+ voda. Bez soli. Po tome se razlikovala od bosanske proje.

 

Sremci dok jedu kukuruzni hleb:

Spoiler

sad fat woman GIF

 

  • Haha 4
Link to comment
13 hours ago, dùda said:

Eh.

Moja pok majka je iz kninske krajine. Kod njih je ta proja bila brašno+ voda. Bez soli. Po tome se razlikovala od bosanske proje.

Moja majka nikada nije napravila sarmu ili podvarak ili kuvan kiseo kupus, a da ne napravi tu neslanu proju. To nije moglo jedno bez drugog.

 

Da, to je i logično, da neutrališe slanoću kupusa,
Mene su tetke učile da proja može bez soli, to jest da neću ništa pogrešiti ako i zaboravim da stavim (što mi se na početku kulinarske karijere i dešavalo)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...