Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Covek je napravio strucno priznato (javno) najbolju simulaciju efekata nuklearne eksplozije sa sve mogucnostima da se unese tacna lokacija, jacina i visina eksplozije, procenom broja zrtava po raznim osnovama, od efekata same eksplozije, do posledica radijacije.

Koga ne mrzi - ovde.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

Ja i dalje odbijam da verujem da 50000 ljudi godisnje strada od zmija. Ovo sve drugo mi deluje realno.


Prije dvadeset pet godina sam na HRT-u gledao dokumentarac o razotkrivačima gurua u Indiji. Neki univerzitetski profesor sa grupom svojih studenata putuje indijskim vukojebinama i pokušava lokalcima da objasni kako su gurui prevaranti te da njihovo hodanje po žaru ne znači da ih mogu liječiti od ujeda kobre. Njegovi studenti i on raspale vatru i kad se formira žar, prošetaju par krugova po njemu. Guru zadužen za taj kraj je takođe u publici, onda su uzeli jednog psa i prisilili kobru da ga ujede pa su zvali gurua da ga spasi. Ovaj je bacao neke koske i bajao nešto ali pas je, naravno, umro. Pomolili su se za nedužnu pasiju dušu koja je stradala u eksperimentu ali nisu baš ubijedili publiku da je guru prevarant. E, u tom filmu sam čuo i upamtio podatak da u Indiji godišnje umre oko 40K ljudi od ujeda zmija..

  • +1 2
Link to comment

prepodne neko ovde okačio tu mapu sa brojevima koliko koja životinja ubija, a istog dana samo popodne na onom topiću udaj se više okače fotku kako lujka ljubi nilskog konja u njušku

 

Link to comment
On 12.6.2021. at 0:38, djeneralche said:

Ja i dalje odbijam da verujem da 50000 ljudi godisnje strada od zmija. Ovo sve drugo mi deluje realno.

pre puta za vijetnam sam negde procitao da tamo 30,000 godisnje strada. ne secam se da li je ovo broj ujeda ili smrtnih slucajeva

Link to comment

Kada sam bio u Hanoi-u, poceli su radovi na depou za novi metro. Dosao bager da kopa i tek sto poceo dvije kraljevske kobre su izasle iz jedne rupe. Svi radnici su se uzbudili i poceli da ih love zive (jer su skuplje ako su zive) i uhvatili su ih. Srecom nikog nisu uspjele da ugrizu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...